bugün

kırılmalıdır. aksi taktirde ürerler.
hz ibrahimin baltayla dağıttığı, kırdığı, buna mukabil kendini koruyamayan zavallı şeyler.
sözde isa aleyhisselam ın çarmıha gerilişini simgeleyen versiyonu olanının (şu bir ucu biraz daha uzun artı şeklinde olan) 21. yüzyılda dahi çok sayıda tapanı bulunan şeytan icadı.
PUT transistör olarak geçer.
Programmable Unijunction Transistor dür açılımı.
uygun gate akımı alındığında tek yönlü akım geçiren transistör. 'staircase ve ramp' üretici olarak kullanılabilir. *
kendilerine kudret isnat edilen, dinler tarihinden bu yana var olmuş, daha çok tanrı'nın yeryüzündeki temsilcisi olarak görülmüş totemlerdir. islam öncesi dönemde, arap yarım adasında yüzlerce bulunurdu.
modern zamanlar denilen şu günlerde varlığını hala sürdüren tapınmanın dışında hayatlarımıza yön veren şeylerdir putlar. putlaştırdığımız insanlar ve onların düşünceleri, Ne derler acaba putları hala insanların özgürlüklerinin önünde koca bir puttur. yıkılması şarttır.
insanların taptığı nesneye verilen addır.
bu nesnelerin önünde insanlar tapma hareketleri yapabilir, önünde eğilebilir ve etrafında dönerek ayinler düzenleyebilir. hakkında ilahiler yazılabilir ve resmi duvara asılabilir.
eskiden var olan ve şimdi şekil değiştiren şeydir. insanlar bu nesne için insan öldürebilir, yakabilir, hapse atabilir.
hakkında her sabah okullarda "ey büyüük xxx, bize öğrettiğin gibi yolundan ilerleyeceğime yemin ediyorum!", "kabe arap'ın olsun, çankaya bize yeter", "o en yüce varlıktı, sanki ilahtı" şeklinde methiyeler düzülebilecek varlıktır kimi zaman.
Nerdeyse her resmi kurumda bulunmaktadir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.