bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    her yıl daha da güzelleşen pes in 2010 versiyonudur. mükemmel olması beklenmektedir. *
    7 -3 ... kevin
  2. 2.
    (bkz: pes 2010)
    1 ... antitez
  3. 3.
    PC, PS3, Xbox 360, PSP ve PS2 için 2009 sonbaharında çıkacağı konami tarafından duyurulmuş oyun.

http://img206.imageshack.us/img206/9812/logo1i.jpg
    5 -1 ... notrinova
  4. 4.
    become a messi adında bir bölümün olacağı oyun. *
    10 -3 ... joel barish
  5. 5.
    Pes 2009 da olan Sampiyonlar ligi modu sayesinde oyun daha da güzellesmisti.
    Pes 2010'dan bu sefer Dünya Kupasi, Avrupa Sampiyonasini bekliyoruz. Oyun mükemmel olacaktir bu sefer.
    Ayrica Türk oyunculara daha fazla önem verilmesini bekliyoruz yapimcilardan.
    3 -1 ... el comandante
  6. 6.
    2009 sonbaharında piyasa çıkması beklenen oyunumuz.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24955273/
    4 -1 ... vincent vega
  7. 7.
    merakla beklediğim oyun. benim ilk aklıma gelen yenilik ee pardon eskilik eski efsanevi takımların yeniden canlandırılması. tamam kabul futbol her geçen sene yeniliklerle doluyor ancak bir pele'nin brezilya'sıyla maradona'nın arjantin'ini karşılaştırsak kötü mü olur. bunu fifa serilerinden hatırlıyorum biraz özenti olacak ancak böyle kapsamlı bir oyuna cuk oturur.
    4 -2 ... butun sifatlari tamlarim
  8. 8.
    (bkz: beklenen)
    3 -2 ... saipsiz
  9. 9.
    beni canımdan bezdiren sevgilimle gezmeme tozmama engel olan pes 2009 un önümüzdeki yılda aynı uğursuzlukları beraberinde getireceğinin habercisi olan futbol oyunu. bıktım ya kalk artık şu oyunun başından adam.
    (bkz: dertleşme aracı olarak sözlük)
    6 -3 ... banaesmeyianlat
  10. 10.
    her yönüyle süper olan pes serisinden "artık fifa'daki gibi menejerlik koyun şuna ulan allahsız" isteğimin karşılığını muhtemelen gene alamayacağım pes serisidir. ya arkadaşım her haltı yapıyorsunuz, taraftar tepkileri falan her şey iyi de, götü boklu menejer modu koymak böyle mi zor lan? Şöyle friendlylerle kazandığımız pes puanlarına göre teklifler gelsin önce. ama misal ne kadar pes puanı toplamış olursak olalım başla başlamaz barcelona'dan teklif gelmesin. ya da ne bileyim fifa menejerindeki gibi bir iki kupa kaldırınca tüm kulüplerden teklif yağmasın. misal liverpool'un çok iyi bir oyun yapısı var, oldukça başarılı bir kadro. iyi top oynuyor vs. yani takım düzeni oturtulmuş. bir kupa kazandım diye bir dahaki sene gidebileceğim takımlarda hemen çıkmasın karşıma. ama misal galatasaray'ın başındayken liverpool'a 8-0 çakarsam falan da basın beni yerlere, göklere vursun. fifa'daki gibi "materyalist imam wins" ile geçiştirilmek istemiyorum. (arada bir iki övgü çıkıyor ama yeterli değil. ulan barcelona ile charlton'a attığım farkta da aynısı dendi, ankaragücü ile real madrid'e attığım 6-0 lık farka da. Azıcık insaflı olun!)

Sonracığıma bu menejer modu o kadar gelişmiş olsun ki fm'deki gibi oyunculara cezalar verebilelim. Para cezası falan verelim, maçlarda olaylar çıksın seyircisiz oynama cezası falan alalım. Ha bir de fifa'daki gibi aptal taraftar baskıları olmasın. hiç unutmam, fifa 2007'de 7 sezon üst üste aldığım şampiyonlar ligi, süper kupa ve lig şampiyonluğundan sonra sponsor parasıydı, biletlerden gelen paraydı derken iyice param birikmişti. star tadında oyuncular yerine ekonomik oyuncuları tercih ettiğimden de oyunculara öküz yüküyle paralar ödemiyordum, tasarruf hesabı. gün geldi çattı, param yetti, kariyerim yetti etoo'yu galatasaray renklerine bağladım. allahım bağlamaz olaydım... ümit karan denen abimiz ısrarlı, 37 yaşına gelmiş ama bırakmıyor futbolu. e forvette koyacak adam olmadığından oynatıyordum. neyse aldık etoo'yu, gerçi o da yaşlanmış; oyuna başladığımda 25 yaşında iken üstünden geçen 7 sezonda 32 yaşına girmiş. ama öyle demeyin, adam çatır çatır da oyuyordu. en son manchester utd. satın almıştı kendisini, premier lig'de açık ara gol kralıydı, o derece. neyse aldık adamı koyduk forvete. sonra şu menejer bilgilendirme mesajlarından geldi. "taraftar ümüt karan'ı istiyor." ulan etoo varken 37 yaşına gelmiş ümüt'in oyunda işi ne? E koymadım haliyle tabii, bir iki haftada bir geldi bu mesaj, sonra seyirciler azaldı, maç sonlarından bilet lerden kesilen param fena koydu takıma. etoo arkadaşımıza verdiğim maaş da paramın dibini getirtti ve ekonomik anlamda çöküş başladı benim için. "ulan" dedim, "başlarım etoosuna" "paradan değerli mi?". evet, aynen böyle dedim ve koydum ümit karan'ı etoo'nun yanına. tek forvet değil çift forvet oynardım, nolacak? E sonra? 3 maç yaptım sezon bitti, o 3 maçta da hiçbir ümit karan sevdalısı sanal taraftarım gelip de "aha ümit gelmiş gidek bakak" diyerekten doldurmadı stadyumları. diyeceğim o ki 75 milyon $'dan 2.5 milyon $'a gelen parayla kovulmamak için önce etoo'yu sattım, sonra da as roma'nın teklifine evet dedim...

işte bu nedenle sayın konamici abilerim; menejerlik yapın dediysem yukarıda anlattığım mallıklar olmasın. ümit karan'ı etoo'ya tercih eden mal bir taraftar, istediklerini yapmayınca stada gelmeyip beni batıran bir taraftar istemiyorum. gerekirse caponca'ya da çeviririm bu entryi, yeter ki anlayın beni, yapın şu güzelliği...
    24 -2 ... materyalist imam