1. 1.
  mahzun kirmizigul ve bir kac kironun daha ortak oldugu muzik sirketiydi. sonra batti gitti.
  1 -5 ... laz pacino
 2. 2.
  bir aralar kral tv de çıkan 10 klibin 9 tanesinin ayit olduğu prodüksiyon şirketi.hata yanlış hatırlamıyorsam o sene ki kral tv müzik ödüllerinin hepsini ne tesadüftür bunlar almıştı.
  bide hatırladığım kadarıyla mahsun kırmızıgül ve özcan deniz bi gece yayınlanan a takımını felan da basmışlardı...
  neyse önemsiz bir kuruluştu hakettiği yeri buldu....
  -1 ... msd
 3. 3.
  simdiki seyhan muzik gibi en tanınmış müzik şirketiydi. battı. darısı diğerlerinin başına değil tabi.
  ... jagatai
 4. 4.
  prestijin tanımını bilmeyenlerce kurulmuş, batık müzik şirketi.
  -2 ... aby
 5. 5.
  (bkz: prestij muzık ailesi)
  -1 ... bahdeniz
 6. 6.
  tüm personelin * kolkola girip , sağa sola salınarak söylediği "hepimiz kardeşiz , bu öfke ne diye , ayyhh" şeklinde uzanan bir şarkı eşliğinde yaşamına son noktayı koymuş şirket. Sonra bir daha toparlanamdılar zaten. "o senindi , bu benimdi" , "benim sesim senden daha güzel" , "yeter paramı verin olm , sokarım böyle işe" gibi abuk polemiklerle ülke gündemini sıkça meşgul eder oldu bu hepimiz kardeşiz'ciler.
  ... allen
 7. 7.
  doksanlı yıllarda oldukça popüler olan daha sonra batıp iflas eden, ortaklarının birbirine girdiği müzik şlrketi.
  rahmetli hilmi topaloğlu ve burhan aydemir prodüktördü. mahsun kırmızıgül, özcan deniz, alişan, küçük onur, mustafa topaloğlu, songül karlı, zerrin özer, suat suna, gülşen, adnan şenses, mustafa sandal, seda sayan, gibi ünlü şarkıcılarda bu şirkete bağlıydılar. daha sonra mahsun kırmızıgül'de ortaklardan biri oldu hatta o yıllarda canlı yayınlara falan ekipçe giderdi bunlar, sonra ne olduysa oldu battı prestij müzik iflas etti, ortaklar birbirine girdi.

  ama o dönem idobay, ulus müzik ve akbaş müzik şirketlerinin en sağlam rakibi ve piyasanın en önemli müzik şirketiydi prestij müzik. hatta 90'lı yıllardan kalan eski kasetleri elinde olanlar varsa bakabilirler, kulaklık takmış müzik dinleyen dünya resmi resmi gibi birde logosu vardı prestijin, o yıllarda televole programının vazgeçilmeziydi prestij müzik, şimdi kim hatırlıyor acaba o günleri.
  1 ... templeton peck
 8. 8.
  kral tv tarafından ödül verilmemiştir bu şirkete. hatta şirketle kral tv arasındaki anlaşmazlıktan dolayı kral tv bu etiket altında albüm çıkaran şarkıcıların kliplerini de yayınlamıyordu.
  ... yordam
 9. 9.
  rezil bir mahsun projesi olan hepimiz kardeşiz diyerek zorla dağdaki pkk'lıyı benim kardeşim yapmaya kalkan saçma salak onlarca medya maymununun bulunduğu bir müzik şirketiydi. sonra battılar ve hepsi birbirine düştü, prestiji olmayan ama adı prestij olan bir müzik yapım firmasıydı belki de elle tutulan en iyi projeleri mustafa sandal ve suat suna albümleriydi. suat suna'nın bu alemin en güzeli sensin kaseti bende de vardı o kaset çok güzeldi birde musti'nin sanırım gölgede aynı yada detay albümleri süperdi gerisi kıroydu sanki. *
  ... howling mad murdock
 10. 10.
  hilmi topaloğlu ve burhan aydemir tarafından önce nokta müzik adıyla kurulmuştur.

  daha sonra mahsun kırmızıgül'ün alem buysa kasetinin gördüğü ilgi, ardından özcan deniz ve haluk levent'in de katılımıyla prestij müzik olarak kurulmuştur.

  bir müzik firmasını "aile" olarak adlandırmanın cefasını çekmiştir. farklı siyasi görüşteki kişilerin kavgası en büyük çatlak olmuştur.

  ardından mahsun kırmızıgül'ün ayrılmasıyla çöküş başlamıştır. bu arada en büyük rakiplerinden ulus müzik ile birleşip U&P müzik olarak devam etmek isteseler de kaçınılmaz son gerçekleşmiştir.

  mahsun kırmızıgül A1 müzik firmasıyla yoluna devam etmekte.

  prestij müzik'e gelince; 90'lı yılların beğenilsin - beğenilmesin efsaneleri arasına girmiştir.

  the best of prestij gibi anlamsız ya da aşırı anlam yüklenmeye çalışılmış projeye sahip, vizyonsuz insanların yönettiği ve batırdığı firmadır.
  ... sgsvs