1. 11.
  porschelerin cok önemli bir özelliği wardır. motor arkdadır ve araç hafiftir. özellik bu değildir. bu araçların özel bir dönüşü wardır. viranja tamamen yawaşlanarak girilir ve tam cıktıktan sora hızlanılır. zaten bu olay araba litaratürne (bkz: porsche turn)olarak geçmiştir.
  2 -1 ... allythevelly
 2. 12.
  türkiye'de, kara paraların en çok aklandığı otomobil.

  (bkz: porsche cayenne)
  2 ... jjaks
 3. 13.
  Etilerde bir bayisi olan ve o bayinin önünden geçen herkesin(ben dahil) bayideki çeşit çeşit porschelere bakarak ağızlarının suyunu akıttığı çok hızlı,çok güçlü ama çok yakan harika ve efsanevi araba.
  2 ... rabbit
 4. 14.
  ukalalık aracı isim. bu arabaya biz çocukken porşe derdik. çok da mutluyduk, sonra ne zaman ingilizce öğrendik götümüz kalktı, birileri çıkıp "porş" diye düzeltti bizi. sonra bi baktık doğru okunuşu porşeymiş. ki bizzat bir ingilizin ve almanın ağzından duydum. (evet manyağım tanıştığım yabancılara porşe nasıl okunur diye soruyorum)

  bir de buna benzer bir polemiği sade grubu için yaşadık. biz efendi efendi "sade" diyorduk, sonradan "şeyd" diye okunuyormuş diye düzeltiler alınca şeyd demeye başlamıştık. yahu bir baktık meğer o da sade diye okunuyormuş. bunları hatırladıkça aklıma reyben gözlüğe "reybın" diyen tezgahtar hatun geldi nedense. amerikandan daha amerikanız vesselam.
  9 ... martin edilen
 5. 15.
  http://www.youtube.com/watch?v=nzYEYWOJBbM+

  bir amerikan reklamından bariz bir p o r ş e kelamı. yıllarımı çaldınız lan "porşe değil abi porş" diyen godoşlar. şimdi sizi bulabilsem keşke.
  3 ... martin edilen
 6. 16.
  görüldüğünde, sesi duyulduğunda salyaları akıtan arabadır. angelinanın yolda yürürken yoldan geçen bu sanat şaheserine bakıp önündeki çukuru görmeyip ayak bileğini kırmasına sebep olan arabadır. allah herkese nasip etsindir. olanlara allah iyi günlerde kullanmak nasip eylesin!!!
  1 ... angelina
 7. 17.
  oprah winfreyin başrolde olduğu kuaför dükkanı adlı filmdeki siyahi kuaför kızlardan biri. bakımlı ve dobradır.
  1 ... legend of the stranger
 8. 18.
  http://www.deviantart.com/deviation/48707481/
  1 ... zlatan1937
 9. 19.
  dış görünüş itibariyle dünyanın en çekici arabalarına imza atam alman devi otomobil markası...
  2 ... beholderr
 10. 20.
  yakin tarihte futuristik ve ba$tan cikarici 959 modeliyle ferrari vs super spor otomobil ureticilerini kiskandiracagini tahmin ettigim mukemmel spor otomobil ureticisidir.
  1 ... faaip de oiad