bugün

planking yani yüzüstü uzanmak. avustralya'da başlayıp dünyaya hızla yayılan yeni moda. insanlar genellikle tehlike arz eden ve ilginç yerlerde yüzüstü uzanıp fotoğraflarını çektiriyorlar. daha sonra bunu internette paylaşıyorlar.
işte size bir kaç fotoğraf ve elemanların facebook grupları.
[http://www.facebook.com/p...Australia/147452668649160]
[http://fotogaleri.hurriye...d=46986&p=1&rid=2]
bu modanın ülkemize de sıçraması halinde "yeni eylem yerlerini tren rayları olarak seçen planking tutkunu gençler doğu ekspresinin altında kaldılar" gibi haberlerle karşılaşmamız olasıdır.
bence bu iş türkiyeden özenti askerde böle isim yazma geleneği türkiyede yıllardır var.*
ahşap teknelerin dış kaplamasının yapılış şeklidir. sargı anlamındadır. klasik planking ( yığma sargı ), epoksi laminated planking ( epoksi lamine sargı) gibi çeşitleri vardır.
bokum gibi götüm gibi bir çılgınlık. yeni jenerasyon full animasyon.
hiç anlamıyorum neyi çılgınlık bunun, ulan resmen mallık. canı sıkılan insanlara başka önerilerimiz var ama o başka. neye tepki olduğunu anlamadığım ama çok sürmeyeceğini düşündüğüm akım.
yeni nesil gençlerin rağbet ettiği, bir yerlere uzanmış halde fotoğraf çektirerek internetten yayınlama modası. akıllı, uslu, kafası çalışan bir insanın yapacağı bir şey değil.
insanlarının canlarının sıkılmasının ne kadar vahim olduğunu bizlere gösteren eylemlerden biri.
Şok gazetesinin başlığı olabilecek bir durum:
"Planking Yaparken Tecavüze Uğradılar"
istanbul'da bir grup kız, dünyada gençler arasında bir akım haline gelen plankingi iki duvar arasında yaparken sıkışıp kaldılar ve olay yerinden geçen kimliği belirsiz bir kaç kişi tarafından tecavüze uğradılar. Haber yayına hazırlanırken genç kızları kurtarma girişimi devam ediyordu.
ülkemizde akıllarla yaptığı fantezilerle dilden dile dolaşan esrarengiz kişilik "deli" nin avustralyadaki insanlarında akıllarına dadandığının göstergesidir.
çıkış noktasını cidden merak ettiğim akımdır.
mallıkta gelinebilecek son noktadır.
can sıkıntısı neleri doğuruyormuş meğer.
yüzü koyun yatmak, uzanmak şeytan işidir.
http://www.youtube.com/watch?v=rObgXiQEV8g&feature=player_embedded

edit: şeytan işi dedim inanmadınız eksi verenlere gelsin an itibarı ile ilk ölüm vakası Avustralya dan.
avusturalya'nın ugg saçmalığının ardından dünya ya kazandırmış olduğu ikinci büyük saçmalık, bildiğin sığır bunlar. türkiye'de bunu taklit etmek isteyecekler muhakkak olacaktır ama olsun, kimse demiyor ki zaten türkiye de sığır yok diye.
http://www.haberturk.com/dunya/haber/630916-planking-cilginligina-ilk-kurban-galeri ilk kurbanını bugün veren psikopat bir davranış biçimi.
gelişmiş ülkelerde özellikle çoğalan eylem.

gerçekten de dünyayı 12 ailenin yönettiğine inanmaya başlıyorum.

zira bu salaklar, peh.
"ben gerizekalıyım" demenin en moda yolu.
böyle bir saçmalık hangi malın götünden çıkmış olabilir acaba? emo olmak bile daha mantıklı lan.

yüz üstü yattın. eee, noldu şimdi? amacın ne? bir daha kalkma sen ordan, dünyanın sonuna kadar yat kal öyle.
nasıl bir mantık üzerine yapıldığını gerçekten merak ettiğim akım. amaç ne yani neyi ifade ediyor bu insanlar?
Avustralyada bir gencin 7. kattan düşerek ölmesine neden olan sosyal ayaklanma.
medyanın ısrarla üzerine giderek benimsetmeye çalıştığı saçmalıktır. yok polis ceza kesti, yok heryeri kasıp kavuruyor, neyin peşindesiniz olum siz. kimse yapmaz burda o dangalaklığı diycem ama apaçiler geliyo aklıma neyse. bu arada haber sitelerinin önemli başlıklar kısmında planking temalı haberler görmekten sıkıldım cidden. habertürk sitesinde bir hafta boyunca polis arabasının üzerine yattığı için ceza kesilen adamın haberi verildi ya. olay avusturalyada geçiyor üstelik, fakat başlığı okuyunca insan sanki yunuslar ceza kesti diye düşünüp açıyo haberi.
değişik bir psikoloji. idiot, idiot, ,idiotloji.**
işsizliğin son noktası.
hangi köyün bokunu yiyeceğini şaşıran azgın gençliğin yeni saçmalığı. bundan sonra yağlı kazığa otururlar herhalde.
(bkz: planking yapanın kafasını ezme isteği)
yüz üstü uzanarak bunu facebook ve youtube'da fotograf olarak paylaşan yeni nesil garip eğlence anlayışı. işin eğlence kısmı tren yoluna veya 19 katlı apartmanın balkonuna uzanmak gibi işi sıradışılığa, entresanlığa vurmakta ve sosyal paylaşım sitelerine dağıtmakta saklı. avustralya'da tünemiş bu garip eğlence birkaç ölümüde beraberinde getirdi.

bizim amcalarımız, atalarımız hamamlarda göbek taşına yüzü koyun uzanarak ciğerlerini ısıtırlar.. ve geleneksel bir türk kültürüdür bu. ozaman plaking türk kültürüne aittir diyebilir miyiz?

o değilde babannemin "kıç tepede uzanılır mı hiç! tövbe estafirullah şeytanlar düzücek bu gevurları" yorumu bu kültüre kafa atar, yumruk sallar.