bugün

hayatımda en iyi pizzayı yediğim pizza üreticisi. ankara odtü'de yemiştim bundan yaklaşık 13 (düşün artık. hala tadı damağımda) sene önce falan. ama sanırım ikamet ettiğim izmir'De şubesi yok. varsa haber edin.
ve dizimiz yosmalı konağa kaldığı yerden devam ediyoruz.
pizzayı bu adamlar üretiyo aga. sırrı pizza soğuyunca hamurun tadını kaybetmemesi.
berlin'de adım başı şubesi bulunan ve özellikle salam pizza'sı ve margheritası mükemmel olan ama türkiye'deki pizza days'le başa çıkamayacak ünlü pizzacı.
En sevdiğim pizzacıdır. sırrı neyinde bilmem ama milyon tane ayrı pizzacıya gittim böyle lezzetlisini yemedim. sırf pizza hut da yemek için 1 saat yol gittiğimi bilirim ben. hem de dersten çıktıktan sonraki yorgunlukla. bak yine aklıma geldi. canım çekti gece gece.
sınırsız menüsü nedeniyle oldukça tutulan pizza restoranı.ayrıca 2 kişi alınıp 5 kişi yenebilmektedir.1 kişi alırsa 1 kişi yiyebilir kuralı da tamamen formalitedir en fazla görevli gelir bir uyarır sonra devam edersin.
http://imageshack.us/phot...-images/18/pizzaahut.png/
pizzaları tıkayan,karın doyurmak dışında lezzet adına hiç bir şey vermeyen pizzacı.
sınırsız pizza uygulamasının dışında fazlada iyi olmayan restoran.
eve sipariş getirecekleri zaman restoran fiyatının üzerine 3 lira ekliyorlar. ve para üstü verirken küsüratı cebe indiriyorlar. bir de hep yarım saat dedikleri halde 45 dk sonra getiriyorlar siparişi. çağrı merkezleri hep meşgul, embesil ötesi ve sinir zıplatıcı bir melodileri var beklemedeyken, ve en az bi 10 dk sürüyor hatta birinin çıkması.
genel anlamda bakacak olursak öyle ahım şahım güzel pizzaları da yok ama gelgelelim pizza konusunda acayip takıntılıyım ve pizza hut"ın akdeniz dipsos pizzasına tapıyorum. nerdeyse 5 yıldır falan başka pizza yemiyorum.
bu sebepten tüm bu sinirime dokunan hareketlerine sırf akdeniz pizzasına acınası bir biçimde bağımlı olduğum için katlanıyorum.
iyidir lezzetlidir de pek kazıktır canım...3 kişi 48lira para ödedik ayıp, günah...
4 kişi doymak için yerseniz 50-60 tl'yi gözden çıkarmanız gereken pizzacı. onun yerine hazır pizza tabanları + tüm malzemelerden bolca alın. evde fırında yarım saatte pişirin. 15 tl'ye 4 kişi hayvanlar gibi yiyin yine bitmez, sabaha da kalır. 45 tl'de cebe kalır.
geçen, ayıptır söylemesi, bunlardan birine gittim. bir kızcağiz geldi hesabı almaya. o kadar mekanik (ama allah için güzel bir tonla) konuşuyor ki, bir an insansı bir robota bakıyormuşum gibi hissettim. "vay be" diyecektim, "sonunda yapmışlar demek." yine de emin olmak için turing testi yapasım geldi oracıkta. "2+2 kaç eder?" diye soruversem sanki "4, başka bir isteğiniz var mı?" diyecekmiş gibi bir duruşu vardı kızın. halbuki sana sorsalar "ne alaka efendim, anlayamadım?" dersin, di mi? gerçi içine böyle sorular sorunca ne alaka dedirtme devresi de koymuş olabilirler. daha ayrıntılı bir teste tabi tutmak gerekir o zaman.

sonuçta diyorum ki, bu adamlar (pizza hut) ya sıfırdan insansı robotlar üretiyorlar, ya da insanları alıp bilinçlerini sökerek robotlaştırıyorlar. ya da sadece ben eğleniyorum kendimce. yine de aklınızda olsun, siz de pizza hut'ta olan diyaloglarınızda çaktırmadan turing testi yapın. sonuçları paylaşın. öğrenelim gerçek hangisi.
sınırsız menüsü halen var mı merak edilen pizzacıdır.
coğrafyamızın mayalı hamur kıvamını ve tadını çok iyi analiz etmiş, malzemelerinin fena değil olmasını da çok beğendiğim (ki diğer tüm pizzacıların pizzalarından yedim ve malzemeleri kötü idi) bi lezzet dükkanı. duble mantar, mısır, yeşil zeytin, siyah zeytin ve kalın hamur seçiyoruz. büyük boy olacak tabi.

dipnot: taxim'deki pizza hut'ta all you can eat olayına girip, kenarlar dahil 14 (ondört) dilim pizza yemiş adamım ben. son yediğim dilimin ucu boğazımdan görünüyodu.
antalya sınırları içine de girmesini dilediğimiz pizzacıdır.
(bkz: jabba the hutt)
insani siparis verdigine pisman ettiren pizza markasi. en son ne zaman pizza hut'tan pizza yedigimi hatirlamiyorum ama "herhalde tadi guzeldir" diyerekten sebze supreme istedim bugun. hamuru bir acayip, malzemesi bir acayip, kivrim kivrim bir pizza geldi. karnim doydu ama tikadi resmen, lezzet alamadim. sonuc itibariyle burdan pizza yemeyin efendim.
dipsos pizzaları gayet güzel ve lezzetli olan pizzacı yada pizza satan yer.
akdeniz güneşi adlı pizzalarının mükemmel olduğu pizza şeyisi.
o nasıl bir tat o nasıl bir zevk. 4 kişiliğini tek oturuşta yiyebilirim.
bir bardak bol buzlu kolayı 3.5liraya içebileceğiniz yerdir.
eskisi gibi iyi olmayan pizza satıcısı....
sınırsız pizza vermeleri çok güzel bir olay hatta türk insanı bu olaya danaya giriyoruz der gibi bi söz geliştirmiştir sınırsıza girelim mi denildiğinde bu olay akla gelir. kolayı 5 lıra yapmaları acı bir olaydır ama yine de değer pizzası dominolara bin çeker.
ilginç menülere sahip olan fast food zinciri. 30 liralık bir menüleri var, dikdörtgen pizza, köfte, tavuk ve patates getirdiler, pizzası çok tatsızdı.
1 bardak kolanın 1 litre benzinden daha pahalı olduğu pizzacı.*
pizzaları pek bir güzel olan pizza şirketi. dominostan pek bir farkı yok gibi. güzel, ucuz bir pizzacıdır.