entry'ler (141)

sosyal demokrat değilim kemalistim

Kemalizmin sosyal demokratik olduğunu bilmeyen cahillerin zırvasıdır. Kemalizmi sabote etmeye çalışan faşistlere itibar etmeyiniz.

milliyetçilik

Kendi milletine karşı sevgiyle beslendiği zaman gerekli ve dünyanın en güzel şeyidir. Başka milletlere karşı nefretle beslendiği zaman ise bir iğrençliktir.

Bize gelince, biz doğrudan doğruya milliyetçiyiz, Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyet'imizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun bireyleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur. Türkiye Türklerindir, milliyetçilerin ilkesi kısaca budur.- Mustafa Kemal Atatürk

Ve o kaçınılmaz gün geldiğinde, sevgili yurttaşlarım, bu dünyadan ayrılış saatiniz geldiğinde, Türk milletine veda ederken, çocuklarınıza, sizden sonrakilere söyleyeceğiniz son sözü hatırlayın: "Benim Türk Milletine, Türk Cumhuriyeti'ne, Türklüğün geleceğine ait ödevlerim bitmemiştir, onları siz tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz." Yine hatırlayın ki bu söz bir bireyin değil, Türk ulusunun duygusunun ifadesidir. Her Türk bunu bir parola gibi kendisinden sonrakilere tekrar ederek son nefesini verecektir. Her Türk bireyinin son nefesi, Türk ulusunun nefesinin sönmeyeceğini, onun sonsuz olduğunu göstermelidir dünyaya. Yüksel Türk, senin için yüksekliğin sınırı yoktur. Parola budur. - Mustafa Kemal Atatürk

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz, herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir." - Mustafa Kemal Atatürk

kuranın allahtan geldiğini ispat edebilir misiniz

Bugün medeni çağda, bütün medeni insanların reddettiği: Kölelik, cariyelik, çok-eşlilik, kadının 2. sınıf vatandaş sayılması, homofobi, dinden dönenin idam edilmesi vb olguları barındıran, neredeyse bütün ibadetlerini ilkel ve en eski dinlerden alan bir dinin kitabını kelime oyunlarıyla Tanrının sözü olarak göstermeye kalkışanların yorulmadığı başlık.

Söylediğim gibi din insanın beyninin içine küçükken kazınır. Beynin bir parçası haline gelir. Mantık ve akıl aranmaz. Aynen görünmez bir köpeği olduğunu zanneden bir insan gibi, dindar kişi de dininin doğruluğundan %100 emindir. Ve onu savunmak için uydurduğu şeylerin ne kadar mantık dışı olduğunu anlayamaz.

Arkadaşın bahsettiği "kıtaların hareket etmesi" olayı bunun basit bir örneği. Kelime oyunlarıyla kendini haklı çıkarmaya çalışmaktan başka bir şey değil.

Neml 87. ayette "Kıyametin kopmasından bahsediliyor ve 88. ayette Kıyamet koptuktan sonra dağların aynen bulutlar gibi yürüyüp gideceği açıklanıyor.

Daha doğru bir çeviri:

87: Ve o gün Sur üfürülür de göllerde kimler varsa ve yeryüzünde kimler varsa, Allah'ın dilediğinden başka hepsi, pek şiddetli bir korkuya kapılır ve hepsi de horhakir bir halde onun tapısına gelir.

88: Ve görürsün dağları da yerlerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar, kıyamette bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi, adamakıllı ve yerli yerinde halkeden Allah'ın işidir bu; şüphe yok ki o, ne yapıyorsanız hepsinden de haberdardır.

Görüldüğü gibi burada Kıta Kayması Teorisi filan yok. Sadece kıyamet kopunca dağların bulutlar gibi geçip yürüyüp gideceği anlatılıyor.

Eğer gerçek bir mucize olacaksa, bu mucize "dağlar da bulutlar gibi yürüyor" diye açıklanmaz. Örneğin şöyle bir Kuran ayeti olur: "Ey insanlar, siz bilmezsiniz dağlar da hareket halindedir. Hareketi oluşturan mekanizmanın temelini ise Dünya’nın dibinde olan manto tabakasından yayılan ısı oluşturur. Dünya’nın çekirdeğinde meydana gelen bir takım radyoaktif reaksiyonlar manto tabakasında ısınmaya neden olur. Isınan gazın yükselmesi yüzünden üst tarafta bulunan levhalar da hareket eder."

Böyle bir ayet olursa tamam mucize diyebilirsin. Kaldı ki bu bile mucize değil aslında 7. yüzyılda Arapların jeolojide çok ileri gittiğinin işaretidir.

Aynı Kuran'da bir sürü bilim dışı iddia vardır ki bunları asla kabul etmez dindarlar.

kuranın allahtan geldiğini ispat edebilir misiniz

Edemezler ama kendi kafalarında etmeye de gerek yoktur. Din sadece bir telkin işidir. insanların büyük bir kısmı küçükken kendilerine öğretilen değerlerine bağlanır ve sonradan onların doğru olup olmadığını sorgulayabilecek zihinsel kapasiteye sahip değildir.

Örneğin, Atatürk, cumhuriyeti kuracağım dediği zaman en yakınındaki insanlar bile "Olur mu Paşam? Hepimiz padişahın ekmeğini yedik, padişahsız olur mu?" demişlerdi. Çünkü bu insanlar çocuk yaşlarından itibaren padişahın kölesi olduklarını, padişahlığın en önemli kurum olduğunu öğrenmişlerdi. Hiçbirisinin "Ya bu padişah da kim oluyor ki ben onun kölesi olayım?" diye sorgulayabilecek zihinsel kapasiteye sahip değildi.

Aynı durum tüm canlılar için geçerlidir. Hayvanlar da küçük yaşta ailelerinden öğrendikleri değerleri içgüdüsel olarak uygular ki bu bir nevi hayatta kalma mekanizmasıdır.

Sadece din değil, bir sürü konu için bu böyledir. insanların ezici bir çoğuluğu ailesinden aldığı dini, siyasi değerlere bağlıdır. Çünkü sorgulayamazlar.

Burada bizi islam'ı anlatan insanlar eğer ki bir Hristiyan ülkede doğmuş olsalar, aynı şeyleri incil için söyleyeceklerdi.

doların 7 60 lira olması

Az gelişmiş kafalarla, az gelişmişlikten kurtulamazsınız. - Tarık Zafer Tunaya

kuranın bütün mucizeleri

Nedense dünyanın en iyi eğitimli, en zeki bilim adamlarına görünmeyen ama yarısı okuma yazma bilmeyen ve dünyanın ekonomik ve sosyal olarak en gelişmemiş ülkelerinde yaşayan insanların anladığı muhteşem mucizelerdir.

insanlar ailelerinden öğrendikleri dine ve değerlere inanır. Küçükken bir insana ne öğretirsen, insan ona bağlanır ve sorgulayamaz. insanların büyük bir kısmı kendilerine küçükken öğretilen değerleri sorgulayabilecek, doğru mu? yanlış mı? diye inceleyebilecek zihinsel kapasiteye sahip değildir.

Bu nedenle insana hangi dini öğretirsen ona inanırlar. Bakın işte dünyadaki bütün ülkelerde insanlar hangi dine inanıyorarsa yüzlerce yıldır o dine inanıyor.

O yüzden dinde akıl ve mantık aranmaz. Hristiyanlar da kitaplarına bakıp bir sürü mucize çıkarıyorlar. Herkes herhangi bir kitabı açıp da yazanları kafasına göre yorumlayıp içinden mucize çıkarabilir.

Evrenin genişlemesini bilen ama kadını çarşaflara kapatan, cariyeliğe izin veren tanrı olmaz. Ama gel de anlat.

yunan gazetesinin küfürlü erdoğan manşeti

Büyük ihtimal Yunanistan'ın "Yeni Akit'i" tarafından atılmış manşet. Bu kadar ahlaksızlık ve terbiyesizlik anca bu seviyede olabilir.

ulukayra

adamın dibidir.

sakarya savaşı türk vs yunan ordusu donanımı

https://www.instagram.com...FRou/?igshid=t77gtkft6s2w

müslüman olup hiçbir günahı umursamayan kişi

Son zamanlarda sürekli karşıma çıkan insanlar.

Adamın kız arkadaşı var, sevgilisi var, el ele resimler çektiriyor. Diyorum ki kardeş bu dinen haram, senin bir kızla flört etmen, arkadaşlık etmen haram! Yoook haram değil diyor. Veya evet haram günah ama napalım, Allah afffeder, ben namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum diyor.

Adam eşcinsel. Ben adamın haklarını savunuyorum. Adam dine laf ettim diye bana küfürler ediyor. Diyorum bu günah: Yooook günah deyil, Kuran'da öyle yazmıyor diyor. Veya evet günah ama napalım? Benim günahım beni bağlar. Ben namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum, sevaplarım günahımdan çoksa cennete giderim ne olursam olayım diyor.

Kadının başı açık. Gösteriyorsun ayetleri bak başını örtmen farz. YOOOOK diyor kabul etmiyor: Kuran'da öyle demek istemiyor. Veya olabiliro benimle Allah arasında diyor.

Gel gör ki bu insanlara islam mantıksız dediğin zaman bir anda sinir krizleri geçirip saldırmaya başlıyorlar.

Kardeşim, madem inanıyorsun bütün kurallarını uygula. Yok bu kurallar sana mantıksız geliyorsa niye Müslüman'sın?

Anlamadım.

ibadetlerin ilkel ritüeller olması

Kesinlikle yanlış önermedir. inançlar ilkel olamaz. inanca saygı duyulur. Bakın yukarıda ne güzel açıklamış arkadaş:

"asıl ilkellik insanların dini inancını, ibadetlerini küçümsemektir."

Siz iki kadının şahitliğini bir erkeğe denk tutan, 9 yaşında kızla evlenmenin serbest olduğu, köleliğin serbest olduğu, dinden çıkan herkesin idam edildiği, evlilik dışı ilişkiye girenlerin taşlanarak öldürüldüğü, insanların eşcinsel yaratılıp eşcinselliğin yasaklandığı, inanmayan herkesin cehennemde kavurma yapıldığı bir şeye inanabilirsiniz. Kutsal kitabında inanmayanlara çeşit çeşit hakaretlerin edildiği bir dine inanabilirsiniz ve biz buna saygı duymak zorundayız.

Yani sizler istediğiniz her şeye inanabilirsiniz ve inandığınız şey ne kadar kötü olursa olsun herkes saygı duymak zorunda.

Aslında bunun Türkçesi şu: Hey ben istediğime inanırım ve çoğunluk benim. Güç bende. Eğer inancıma saygı duymazsan senin kafanı gözünü kırarım.

evrim teorisi

Bir teori ve gerçektir. Ona karşı çıkanların bahsettiği "yaratılış veya adem/havva hikayesi" ikisi de değildir.

kemalist teorisyen

ilk başlarda perinçekçi veya nihal atsız zibidisinin peşinden giden faşistlerden biri zannettiğim ama sonradan öyle olmadığını anladığım yazar.

Ama kendisine tavsiye olarak "solcular vatansız, milletsizdir" gibi fevri ve saçma çıkışlardan uzak durmasını tavsiye ederim. Çünkü hem kemalist hem sağcı olunmaz. Kemalizm soldur!

Kemalizmin en önemli kalemi Falih Rıfkı Atay aynen şöyle der:

"Milliyetçilik sağcılık mıdır? Asla... Hatta halkçılık ve inkılapçılıktan ayrılmayan Kemalizm milliyetçiliği soldadır. Şoven değildir. Tefekkür ve vicdan hürriyetini, Türklüğün ilerleyişi için, esas bilir. Falih Rıfkı Atay, Niçin Kurtulmamak?, 1953."

Kemalizm ilericidir, akılıcıdır. Her türlü gericiliği, gelenekleri reddeder. Bu bağlamıyla sapına kadar solcudur.

otostopcuyafisildayankamyoncu

(bkz: #43897712) Son cümlesine kadar hemen hemen %100 haklı, %100 doğru şeyler söyleyip, son cümlede nasıl daha önce yazdığın her şeyi mahvedersin, onu göstermiştir.

velev ki ibneyiz

Millete yobaz, cahil, aptal diyen aşağılık bir çomar tarafından saldırıya uğrayan insanlar. Takmayın bu orta doğu farelerini, dünyaya penisinin ucuyla bakan hayvandan aşağılık yaratıklar bunlar.

herkes çok cahil sen hepsinden cahil ve aptalsın. O lafın Erdoğan'ın "velev ki siyasi simge olsun" lafına gönderme olduğunu bilmeyen bir zır cahilsin. Bir erkeğin kendisini kadın gibi hissetmesi gibi normal ve olağan bir duruma bir siktir git diyorsun. Evet bazı erkekler kendilerini öyle hissediyor ve yatakta mecburen rol yapmak zorunda olmaları da bu gerçeği değiştirmiyor bir şeyin rolünü yapmak ondan hoşlanmak anlamına gelmez beyinsiz oğlu beyinsiz piç seni.

Ayrıca herhalde onlarla yattın ki erkek rolü yaptıklarını biliyorsun. Yemin ederim hepiniz zır cahil aşağılık orta doğu farelerisiniz. Bütün hayatınız ilkel cinsel içgüdülerinize kazılı, aynen hayvanlar gibi size öğretilen saçma sapan şeyleri sorgulayabilmekten acizsiniz. sonsuz kadar da hayvanlar gibi gelişmiş ülkelerin ayakları altında ezilip duracaksınız. köpeklere öğretilir gel git yat kalk otur. köpek asla sorgulamaz. size de öğretmişler şu iyi bu kötü. eşcinslelik kötü denmiş sorgulamak yok, düşünmek yok. hayvandan aşağılıksınız :D üreme organınızla dünyaya bakıyorsunuz. sizin için bir insanın kalbi, beyni, zekası değil cinsel hayatı önemli. çünkü hayvanlar gibi ilkel üreme organlarınızla dünyaya bakıyorsunuz. insan filan değil, insan hayvan arası aşağılık bir yaşam formusunuz.

Bir de bu piçler Erdoğan'a kızıyor, millete şeriatçi diyor, şu diyor, yok PS fiyatları çok arttı, araba fiyatları çok arttı, yok Avrupa'da benim yaşımda genç şöyle rahat ilk arabasını alıyor diye ağlıyorlar. Çünkü böyle yaşamayı hak ediyorsun.Daha fazlasını değil. Hayvan, hayvan gibi yaşar. Sen okumazsan, eğitmezsen, beynini kullanmazsan, düşünmezsen böyle hayvan gibi yaşamaya mahkümsün. Adamlar evrenin sınırlarını ararken sen milletin çükünü soktuğu yerle uğraşıyorsan, bilimi inkar ediyorsan, 3500 yıllık ahlak anlayışını rehber ediniyorsan, ilkel hayvani içgüdülerinin esiri olduysan bundan daha kötüsünü hak ediyorsun.

Bir şeylerin düzelmesi için önce kendini düzelteceksin. Önce kendini eğiteceksin. Atatürk ne güzel demiş: Çağdaşlığı reddedenler, çağdaş insanların tutsağı olurlar.

Beter ol!

abdde satanist anarşist trans kişinin şerif olması

Çomarları kudurtan insan. Köle efendi düzeninin kölelerini kudurtmuştur * Taş devrinden kalma aşağılık ve iğrenç sapık ahlak anlayışları, insanlık dışı pislikleri yok oldukça kuduruyorlar.

tanrı insan toplumunun zirvesidir

Atatürk'e ait bir söz. Ama tam olarak ne söylemek istediğini kesin olarak anlayabilmiş değilim.

Kaynak: https://www.instagram.com...liB4/?igshid=fc4qi3zu2dv1

pedofili denince akla ilk gelen din

Hala pedofili olmayan şeye pedofili diyen embesil yazarların parazit yaptığı başlık.

pedofili denince akla ilk gelen din

"pedofilinin yaygın olduğu bir tane islam ülkesi söyle desem" diye komik bir savunma yapan yazarlarla dolu başlık.

Olay pedofilinin islam ülkelerinde yaygın olup olmaması değil. Olay islamiyet'in buna izin verip vermemesi.

O yüzden islam ülkesinde yaygın değil diyerek komik olmayın.

Sabit bir ideolojiyi çağa uydurmaya çalışanlar her zaman komik duruma düşerler. Toplum ilerledikçe ve dinin emirleri, çağımıza aykırı ve saçma gelmeye başladıkça, dindarlar da "dini çağa uydurmaya" çalışıyorlar. Ayetleri eğip büküyorlar: Ya orada öyle demek istemiyor aslında, yaa hz. ayşe aslında 17 yaşındaydı".

Örneğin, kadını dövmek toplum tarafından kabul edilemez bulunduktan sonra Nisa 24 suresine çeşit çeşit kılıflar uydurulmaya başlandı: Orada çeviri hatası varmış, dövün derken hafifçe itinmiş.

Aynı şekilde çocuk evlilikleri de böyle: Koskoca Hadis var, Ayşe, 6 yaşında evlendim diyor. Bütün halifeler 8-9 yaşında kızlarla evlenmiş. Örneğin Ömer, Ümmü Gülsüm'le evlendiğinde kız 11, Ömer 57 yaşında. 1400 senedir islam ülkelerinde 7-8 yaşında kızlarla evlilik serbest. Kuran'da "adet görmemiş kızlarınızı şöyle evlendirin" diye ayet var. Osmanlı'da 1917'de evlilik yaşı 12'ye çıkarıldığı zaman şeriatçiler ortalığı dağıtmıştı ve 1,5 sene sonra tekrar bu sınır kaldırıldı. Bugün bile islamcılar TV'lere çıkıp bas bas 12 yaşında kızla 60 yaşında adam evlenebilir diyor. islam ülkelerinde hala çocuklarla evlenen yüz binlerce insan var.

Hala diyor ki dinen çocukla evlilik yasaktır. E toplum artık bu tür bir ilişkiyi kabullenmiyor. Dese ki dinimiz buna izin veriyor, o zaman dini gözden düşecek. Olay bundan ibaret.

Herkes neyin ne olduğunu biliyor, siz rahat olun.

kurgankt66

14 yaşında ergenle ilişkiye girmeyi pedofili zanneden zır cahil faşist, ırkçı, bok-beyinli, az gelişmiş kafalı bir yazar.

"pedophilia (alternatively spelt paedophilia) is a psychiatric disorder in which an adult or older adolescent experiences a primary or exclusive sexual attraction to prepubescent children.[1][2] although girls typically begin the process of puberty at age 10 or 11, and boys at age 11 or 12,[3] criteria for pedophilia extend the cut-off point for prepubescence to age 13.[4] a person must be at least 16 years old, and at least five years older than the prepubescent child, for the attraction to be diagnosed as pedophilia.[4][5]"

https://en.wikipedia.org/wiki/pedophilia

pedofili, ergenliğe girmemiş çocuklara ilgi duyanlara denir. en üst sınır da 13'dür. bilim böyle diyor, ben demiyorum bak? Ota boka pedofili demeden önce gidip bir anlamını öğren.

Avrupa'nın BÜTÜN ülkelerinde age of consent yani ilişkiye girme yaşı 13-16 arasında değişir. ispanya ve Arjantin'de 13'dür mesela. Almanya'da 14. Rusya'da 14. italya'da 14. Hollanda'da 16.

Amerika, Asya ülkelerinde de 14-16 arasında değişir. Türkiye'de 18 zannedilir ama aslında 16'dır. 16 yaşında biriyle ilişkiye girmek eğer sadece "şikayet edilirse" suç olur. Ve şikayeti de küçüğün kendisi etmelidir. Ailesnin bile etmesi işe yaramaz.

o yüzden 6 yaşında kızla evlenmenin serbest olduğu fikir sistemlerine inanıp da medeni ülkelere "pedofili" demeyin. komik oluyorsunuz.

ırkçılık yap, homofobi saç, pislik saç. sonra sübyancılardan şikayet et. hiçbir farkın yok sübyancıdan. aynı bokun laciverdisin. totoş da anandır senin.