bugün

en masum, en tatlı ırklardan biridir. çakalın çukalın elinde mundar olup adı çıkmış ırktır. çocuklara karşı son derece dikkatli ve sevgi doludurlar. evde bakılabilecek en güzel ırklardan biridir. ağzı yenir.
görsel
bir ırk köpeği değil, bir laboratuvar köpeği. besleyenlerin içindeki saldırgan dürtüyü açığa çıkarıyor. köpek dövüştürmek isteyen apaçilere internet üzerinden peynir ekmek gibi satılıyor. Haydi aslan, kaplan, ayı doğası gereği vahşi hayvandır ama pitbull köpeği ise insan eliyle vahşileştirilmiştir.
hani yolda sokakta sahiplerinin gezdirdiği pitbull köpeklerine baktığımızda da ilk başta tehlikesizmiş gibi görünür gözümüze, kalçasını kıvırtaraktan yürüyen bu yer cücesi görünümlü köpeğin saldırgan olacağına inanamayız . şöyle doberman veya rotweiller köpeği gibi korku salacak gibi de durmuyor, adeta bağdat caddesi tikileri
gibi yürüyor.
Muhbir @ajans_muhbir
Yasaklı ırk pitbull köpeğin saldırısına uğrayan 82 yaşındaki
Yücel Ata'nın bacağı kesildi.

Ağır yaralı kurtarılan Ata, doku nakli başta olmak
üzere 15 kez ameliyat edildi.
Pitbullun sahipleri ise adli kontrol şartıyla serbest.

https://twitter.com/ajans...?cxt=HHwWgoCwzaG39qMsAAAA
evet . türkiyenin hali . yapanın yanına kar kalması .
Asla açıp izlemeyeceğim video. Kaldırabileceğimi sanmıyorum. Her kim pitbull besliyorsa potansiyel katildir. Kimse aksini iddia etmesin. Dünya üzerindeki tüm pitbullar uyutulmalı.
üç yaşındakı çocuğu öldüren pitbullar .
güney afrika .

https://twitter.com/RTMat...tatus/1594322495468818432
Bizim orada 2 tane var alıştırmışlar gece kimse dışarıya çıkamıyor korkudan. Geçen gün gece 3 de gittim oç saldırdı bana arabadan inemedim.
(bkz: shitbull)

Bu arada iki shitbullun amel defterini kapatan bu abimizi de buraya bırakmayı kendisine duyduğum insanlık onuru adına bir borç bilirim.

https://www.youtube.com/shorts/B-rkLRu-_Tw
Nasıl ki elalem pompalıyla gezip rasgele etrafa ateş etme hakkı yoksa bu biyolojik hata mahlukun da sokakta gezme hakkı yok. Seven de besleyen de ruh hastasıdır hapse atılmalıdır.
hayatı kararan talihsiz bir kadın .....
South Carolinada yaşayan üç çocuk annesi Kyleen Waltman . 38 yaşında .
evine dönerken üç pitbullun saldırısına uğradı . yakından geçen bir çiftçi
havaya ateş ederek kadının hayatını kurtardı . kadının iki kolu kesildi , bağırsak
larının bir kısmı alındı . ve bacağını da kaybedebilir . ne için ???? bir ruh hastası
eğlensin diye ....

görsel

görsel

bu da pitbullların sahibi ......

görsel

South Carolina mom-of-three Kyleen Waltman, 38, is fighting for her life after she was mauled by three pit bulls while walking home in Honea Path on Monday
A witness saw Waltman under attack in a ditch, and was able to scare off the vicious dogs by firing his gun into the air
Waltman had both of her arms removed up to the shoulder and lost part of her colon - she may have part of her esophagus and leg removed

https://www.dailymail.co....ee-pitbulls-sidewalk.html
şu amk iblisine köpek demeyin lütfen.
Antalya'da 2 #pitbull'un saldırısına uğrayarak ölümden dönen kadın:

“Köpekle cebelleştim bana mısın demedi. Diğer köpek kalçamdan, bacaklarımdan ısırdı. Gitti geldi tekrar ısırdı. Bacağımın kangren olma riski var. Bacağımdan olacağım” dedi.

https://twitter.com/Kopek...tatus/1482742845979115527
18 + dikkat korkunç resimler ......

11 haziran 1991 . iki pitbulun saldırısına uğrayan ingiliz fırıncı frank tempestin hali ...

görsel

görsel

görsel

https://www.youtube.com/w...ab_channel=MatthewCipolla

yedi tane pitbullun saldırıp öldürdüğü brezilyalı adam ....

görsel

görsel

görsel

6 köpeğin saldırdığı kadının korkunç cesedi ......

https://www.documentingre...th-dogs-yesterday-189906/

pitbul tarafından hadım edilen adam ...

https://deepgoretube.site...-genitals-eaten-by-a-dog/
umarım beni bull maz dediğim hayvan.

normalde köpek seven bir insan olarak tek tepki gösterdiğim ırk oldular.

son zamanlarda sokaklara bırakılan -terkedilen tür.
çenesi çok kuvvetlidir.
Yasak zaten sahiplerini hapse atmak lazım.
görsel
bir hayvansever olarak sokaklarda dolaştırılmasına karşı olduğum çok tehlikeli bir köpek türü.
Tutsan elinden kayacakmış gibi görünen o yüzden de sana saldırsa vuramayacakmışsın gibi bi izlenim oluşturan kâbusumsu köpek. Saldırsa zaten vuramazsın orası ayrı. Bi kere kovalanmışlığım vardır. Donup kıpırdamadan durmasam büyük ihtimal bu entryi yazamazdım.
yasaklara rağmen hala besleyenlerin olduğu sokaklarda görülebilen bir köpektir. sanki yasak değil gibi rahatça gezdiriyorlar.
''pitbullun yiğitliği sivas kangalı gelene kadardır. ''
Irk olarak kökeni ingiltere’ye dayanır, orjinalinde ingiliz Staffordshire terrier köpeklerin başka ırklar ile melezlenmesi sonucu ortaya çıkmış bir ırktır.

ingiliz stafflar yurtdışında dadı köpek olarak kullanılır, çocuklu aileler özellikle bu cinsi tercih eder. Çok arkadaş canlısı, sevecen ve kalın derili oldukları için acıya toleranslıdır. Yüzlerinde sürekli gülüyormuş gibi bir ifade vardır, bu ifadeyi alır tablo gibi izlerim ben öyle sevimli...

ingilterede bu köpeği olanlar Amerika’ya taşınıp, bu köpeği melezleyip daha büyük bir ırk elde ettikten sonra pitbull terrierler çoğalmış ve günümüze kadar gelmiş.
Asıl üretim amacı daha büyük ve sert, dövüşlerde kullanılabilecek bir köpek elde etmekmiş. isminin anlamı da buna dayanır, pit çukur demek ve Yasak olduğu için çukurlarda Dövüştürülen bu hayvanlara pitbull ismi verilmiş.
Irkın standardizasyonu yok, altından alacağınız yavru 60cm de olabilir, 50cm de.
Kendi içinde burnuna göre rednose ve bluenose olarak ayrılıyor.
Yine ingiliz stafflar gibi kalın derili, acıya toleransı yüksek olan hayvanlardır.

Gelelim beni delirten, asıl konuya.
Kendini yetiştirememiş, geliştirmemiş ve hayatta ben kendimi gerçekleştirdim diyemeyen, yaşı küçük bazı insanlar bu köpekleri satın alıyor/sahipleniyor. Köpeği sosyalleştirmiyor, ilgilenmiyor. Elinde gezdirip insanların kendinden korkmasından zevk duyuyor ve yine kendi gibi olan insanların köpekleri ile hayvanını dövüştürüyor.
Bu insan müsveddeleri yüzünden bu hayvanların adı çıkıyor.
Bir çocuğu da sosyallikten uzak, sürekli döverek yetiştirseniz insan bile kavgacı olur, şiddete eğilimli olur. Hayvan da insan gibi. Ne gördüyse onu gösteriyor.
Diğer hayvanların içinde Agresif oluyor, agresyon gösteriyor çünkü zarar göreceğini düşünerek kendini savunuyor.
Allah bu insanların belasını versin, bunlar yüzünden kaç tane köpek ızdırap içinde ölüyor.

Eğer bi golden yavrusunu da öyle yetiştirirseniz aynı sonuçları alırsınız. Cinsten ziyade sahibin tutumu köpeğin davranışlarını etkiliyor.
4 tane köpeğimiz var şu an, hepsi farklı karakterdeler. Hepsinin kendine ait bir kişiliği var, aynı olaya hepsi farklı tepki veriyor. Aralarından birisi terrier, eğer ki Agresif yetiştirip, şiddet göstererek büyütseydik haberlerde gördüğümüz o pitbulldan farkı olmazdı.

Bir köpek agresyon gösteriyorsa, Sahibinde suç vardır köpekte değil.

Silah sahibi olurken nasıl ruhsat alınıyor, cins farketmeksizin köpek sahibi olurken de ruhsat alınsa böyle sorunlar olmaz zaten. O kadar hayvana yazık günah, onlar da can.

Pitbull dediğim için kendime de biraz kızıyorum, Amerikan Staffordshire terrier aslında.
Gün geçmiyor ki bu köpek yeni bir saldırı ile gündeme gelmesin.

Daha az önce ekşide küçük bir kız çocuğuna saldıran bir pittbull videosu izledim. Çok üzücü.

Fakat yazımın devamında kafası az çalışan, birşeyleri derinlemesine düşünmek nedir kenarında bile olmayan embesil hayvan düşmanları gibi bu köpekler öldürülmeli, görsem şunu yaparım bunu yaparım demeyecek, pittbulla kesinlikle sallamayacağım.

Çünkü pitbullun olaylardan zerre haberi yok.

Neden dünyaya bir pittbull olarak geldi, neden oç insanlar annesini babasını türlü türlü melezleyerek kendisi gibi agresif ve saldırgan doğaya sahip bir köpek doğmasına neden oldu vs...

O sadece insanlar yüzünden dünyaya o şekilde gelmiş zavallı bir hayvan.

Ve Timsah timsahtır, ayı ayıdır, pitbull ise pitbulldur. Doğası kendi elinde ve farkında olmadan budur.

Bazı beyinsizler gibi aklı olmayan hayvana değil onu besleyen, üreten, toplum içine sokan, kontrol etmeyen kişilere yada sorumlulara kızın.

Her yer mobese kaynıyor. Bulsunlar sahibini ve ağır ihmal ile yaralanmaya sebebiyet vermekten kol gibi bir ceza geçirsinler bakalım, pitbull ile gezenin bu pitbullu nasıl edindiği ile başlayarak üreten, satan, her çeşit ticari faaliyetini yapan kişilere ulaşıp hem insana hem hayvana yaptıkları bu kötülüğü burunlarından fitil fitil getirsinler bakalım 3-5 yıla kadar saldırı kalıyor mu.

Beldiyeler geniş hayvan barınakları kursa ve sokak hayvanlarını toplayıp kısırlaştırıp kontrol altında güzel bir hayat yaşamasını sağlasa bakalım sokakta zavallı, yağ kalıntısı kalmış poşetleri kemirerek hayatta kalmaya çabalayan karnı aç köpek sürüleri kalıyor mu.

Demem o ki köpeğin zerre kadar bile suçu yok. Suç insanlarda. Hayvana kin gütmeyin. O insana saldıran köpek bile melek gibi birşey sadece yaptığı şeyin farkında değil doğası böyle.
Şarkıları güzel olan kel şarkıcı. Genelde düet yapar. Ewed