bugün

http://lovegazemag.blogsp...karsi-birlesiyor.html?m=1

Grubun roger waters da dahil gazze ablukası için büyük bir konser vermesi konuşuluyor.

(bkz: allahım sana geliyorum)
Another brick in the wall adlı şarkısı ile sempati kazandığım gruptur. Dinleyin,dinletin.
(bkz: hey you)
Bu şarkının üstüne Pink Floyd şarkısı yoktur.
Varsa da tanımam.

t: müzik dünyasına adını kazımış gruptur.
sol frame de görünce bile tüylerim diken diken oldu. sanırım hayatımda en çok etkilendiğim 10 kişi arasından biri de davil gilmour'dur. ve benim için dünyanın 1 numaralı gitaristi. Ve roger waters, her ne kadar grubu terketmiş olmasını yanlış bulsam da o şarkı sözlerini yazabilecek bir ikinci kişi yok dünyada.
high hopes şarkısı ile beni düşüncelerden düşüncelere sürükleyen efsane. şarkının son dakikalarını hele başa sarıp sarıp dinliyorum.
Ölümler dışında çekirdek kadrosunu bozmamış ve günümüzde kadar baki kalmış tek ve en efsanevi gruptur bu grubu dünya üzerinde kıyaslayacak ve emsal gösterecek başka hiçbir sanatsal oluşum bulunmamaktadır. Sadece bu dünyanın değil yaratılmış tüm evrenlerin tüm alemlerin müziğini yapar sanatsal ve felsefi devinimleri insanlık tarihinde tektir 1965 yılında kurulmuştur ve varlığını günümüze kadar korumuştur öyle ki dark side of the moon animals the wall ve division bell albümlerinin konsept olarak dünyada başka eşi benzeri yoktur aynı zamanda uzaysal ve sürreal albüm kapak tasarımları aşmışında ötesindedir.
tüm zamanların en iyi rock grubu. albümleri yılalrca liste başından inmemiş ve dünya üzerinde felsefi müzik akımını başlatmışlardır. roger water ve nick mason tarafından sigma6 olarak kurulmuş daha sonra kadrolarına richard wrigt'i alarak büyümüşlerdir. hepsi mimarlık okuyan bir grup öğrenciydiler. aralarına syd barretı alarak yeni bir grup kurma fikri ile iki caz gitaristinin soyadlarını birleştirerek bügün efsanevi grubu kurdular. jimi hendrix'in alt grubu ile sahneye çıkmaları gözleri onlara çevirdi ve tanınmaya başladılar. her ne kadar wish we're here şarkısı syd'in ölümü için yazıldığı bilinse de syd barrett 2006 yılının temmuz ayında ölmüştür. şarkı gruptan ayrılan solistleri için bir anma eserinden çok minnet içerir. yeni yükselmeye başlarken syd yoğun tempo ve yetememe sorunları ile gruptan ayrılmış ancak pink floydla ilişkilerini asla koparmamıştır. hatta ummagumma albümünden hemen sonra alan parson ile çalışma teklifini hep birlikte değerlendirmişlerdir. syd'in gruptan ayrılmasından sonra roger waters ile bir çok başarılı albüme imza atan grup roger water sonbrasında david gilmour ile müzik hayatına devam etmiştir. grubun yükselme dönemin de roger waters önemli rol oynamaktadır. 2007 yılında syd barrett'in ölümü üzerime pink floyd bir araya gelerek bir anma konseri vermiş, roger waters uzun bir aradan sonra ilk kez grupla sahne almıştır. efsane kadro ile sahne alan grup rivayete göre prova yapmadan sahneye çıkmıştır.

pink floyd sadece bir müzik grubu olmasından öte bir başarı hikayesidir.
görsel

1994 te grup üyeleri division bell albümü dönemleri.
kendilerini çok sevmesem de high hopes'un solosunun insanlık dışı olduğunu düşünüyorum. hayvan gilmour.
Dün grubun bateristi nick mason'un rolling stone a verdiği ropörtajda Gazze ablukası ve filistin için tek gecelik büyük bir konser vermesi ihtimal dahilinde olan efsanevi ve dünya dışı grup.
syd haricinde bu grubun üyelerinin hepsinin yaşantısına hayranım. çok güzel yaşadılar, çok güzel müzik yaptılar, çok güzel yaşlandılar. roger waters sadece fiili olarak gruptan ayrıldı ama ruhen hep grubun içerisindeydi. syd e gelince de sanırım bir insan için yazılabilecek en güzel şarkıları grup arkadaşları ona yazmıştı. hepsi güzel adam.
https://pinkfloydturk.net...-albumun-ismini-acikladi/

Roger waters ve nick mason bir konserde tekrar pink floyd olarak birleşmek istediklerini açıklayarak yeniden bir pink floyd konserinin sinyallerini yaktılar fakat bunun tamamen david gilmour'un kararına bağlı olduğunuda eklediler.
sadece comfortably numb şarkısı bile efsane demek için yeter de artar. ne zaman dinlesem bambaşka ütopyalardayım sanki, gerçekten de bazı şarkılar ömürlük olsun diye yazılmış.
5 tane güzel şarkısı olan grub. onlar da soloları hariç çekilmiyor. high hopes hariç.
Tanrı kendine bir orkestra seçseydi bu kesin bu adamlar olurdu.
Başıma bir şey gelmeyecekse; Bence şanını şöhretini hak etmeyen tırt bir guruptur.
high hopes şarkılarındaki "beyond the horizon where the place we live in we were young, in a world of magnets and miracles" kısmı beni nedense benden alıyor.
dünyaya gelmiş ama asla geçip gitmeyecek en iyi gruplardan biri.
learning to fly gibi inanılmaz bir parçanın sahibi.
another brick in the wall part 2, learning to fly, wish you were here en sağlam parçalarıdır.
youtube da bir şarkısının altında yorumda şuna denk geldim tabi Türkçeye çevirdim.

--spoiler--
ben brezilyalı yım ve 18 yaşındayken (11 yil önce) bu şarkıyı portekizceye çevirmiştim ve ingilizce öğretmenime okumuştum. o sırada bana iştahlı iştahlı baktı. o gün onunla seks yaptık. kendisi bir pink floyd fanıymış.
--spoiler--

nelere kadirsin pink floyd. heheheh.

arkasindankonusulanadam
politik sözüyle öne çıkan bir grubun üyeler arasındaki iç tartışmalar nedeniyle bu kadar zarar görmesi ironiktir.

tanım: en iyi rock gruplarından...
bi gün bi arkadaşım, bu adamlar da olmasa sıkıntıdan ölürdük bu dünyada demişti. fearless var odada. adam yine haklı.
son buluşmamıza tişörtüyle gelmişti sevgilim..

sözlük aşk acısı çok kötü be..
saygı duyuyorum müziklerine anlattıklarına, topluma protest müzik tarzı ile kattıklarına.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar