bugün

We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey teacher leave them kids alone
All in all it's just another brick in the wall
All in all you're just another brick in the wall...
hayatımı yıkan ''open your heart , ı'm coming home'' adlı sözü içinde barından hey you adlı parçanın sahibi.

bitirdiniz beni hayınlar.
görsel
High hopes dışında Güzel şarkısı bulunmayan grup.
Comfortably numb ve hey you da atıştırmalık...
2006 senesinde roger waters ankara'da konser vermeye geldiğinde lordfun isimli bir barda konseri izleyen toplam 35 kişi vardı. Ve o günün parası ile bilet fiyatı 75 milyon idi. 2006 senesinde konseri dinleyen 35 kişi, bugün olsa o salonu "yıkarlar" tabirini kullandığım bir kitle olurdu sanırım. Not: 35 kişinin en az 20si 35-40yaşın üstündeydi. O zamanlar Pink Floyd daha değerli idi bugün anlayan anlamayan herkes dinliyor.
Dinlediğim tüm şarkılarını sahiplenmek istediğim, efsane rock grubu.

Çalmıyorlar, adeta hayvan gibi şii yapıyorlar efenim..
Şu dünya üzerinde canı gönülden desteklediğim, taraftarı olduğum tek grup ve tek şeydir. Yaptıkları müziği tarif etmek bir yana dinlemek bile farklı bir şey. Çoğu kişi gibi beni de en çok etkileyen parça ilk başlarda comfortably numb olmuştur. Sırf gitara bu parça yüzünden başladım. O soloyu çalabilmek benim için imkansızı başarmak gibi bir şeydi. Günün birinde çaldım elbette ama ne parça ne de grup kendinden hiç bir şey kaybettirmedi. ilk günkü kadar seviyorum kendilerini.
boku bokuna bu hale gelmiş olan grup.
pink floyd'u anlamak isteyen filmini izlesin.

another brick in the wall'ın klibi de o filmden alıntıdır.
a-pink floyd, the wall değildir; the wall roger waters ın kendisidir. (pf yi korn sayesinde duyanlar var sözüm onlara)
b-pink floyd dönem dönemdir.
1-syd barrett ayrılana kadar olan asit dönemi
2-dark side of the moon a kadar olan yükseliş dönemi
3-dark side of the moon la başlayan dünyaca ünlü oldukları dönem
4-the wall ile başlayan egolar dönemi; roger waters ayrılır(kovarlar)
5-david gilmourlu pek de şey olmadıkları dönem.
6-kapanış.

interstaller overdrive, sysyphus, atom heart mother, careful with that axe eugene/ummagumma, summer 68...
https://www.youtube.com/watch?v=yj3dIo8PDjs
Tam iki yıl önce bu ay son albümleri olan the endless river ı yayınlamış olan efsanevi grup david gilmour bir daha albüm çıkartmayacaklarını söyleyerek beni derinden üzmüştür yanlış zamanda doğmuşuz be yetmişlerde seksenlerde dinleyecektik bu güzel adamları.
David gilmour gibi iğrenç sesli adamı vokalist diye yutturmaya çalışan Overrated grup.
http://www.youtube.com/watch?v=cSgCwkg6Q6Y
serdar'a dava açmalılar.
müziğin ulaşacağı en üst nokta.
abi çok iyi yaa... şaynonyu kıreyzi daymınd en sevhdiğim parchası.
ergen grubu.
herkese hitap etmeyen müzik grubu.
ciddi ciddi tırt bir gurup, bunun nesini dünyanın en iyisi ilan ediyorlar anlamış değilim.

edit. 4000. entrymin bu gereksiz guruba denk gelmesi ilginç oldu.
Balon olan tek yanı konserlerinde kullandığı dev balonlardır.

görsel
Bayağı iyi şarkıları var. Üstüne tanımam.
bana göre gelmiş geçmiş en mükemmel gruptur. cok cok ayrı bi tarzları vardır. son albümlerinde bi düşüş yaşasalarda cok güzel parcalar yapmıslardır. insanı alıp gider uzaklara. bambaşka şeyler anlatır.
High hopes solosu hala kulaklarımdadır.
We don't need no education*. Eğitime atılmış en büyük dissi seslendiren grup.
görsel