çoğu kişi der flod queen pink den iyidir. ama o da diğerinden iyidir. çünkü onun adında floyd vardır. çok süpersonik bi kelime bi kere. ama queen de fink ployd dan iyidir. çünkü fredi var. ama diğerinde de deyvid var. ama metalika hepsine çakar.
elma ve armutun karşılarştırılmasıdır.
pink floyd akım yaratmıştır, queen ise kitleleri sürüklemiştir.

müzik tektir pink floyd ve queen onun elçileridir.
müzik dünyasında bulunmuş çok az grup queen ile karşılaştırılabilir ve pink floyd bunlardan bir tanesi değildir.

queen'in inanılmaz parçaları, dinleyicinin hoşuna gitmesi kısmını geçtim ama yazması her müzisyenin harcı olmayan söz ve besteleri vardır. pink floydun konsept çalışmaları, orjinal yaklaşımları olsa da müzik açısından queen ile aynı kulvarda değildir.
(bkz: queen wins)
seçim yapmakta zorlanılacak sorudur. ama insanın müzik zevkine göre istemeyerekte olsa seçim yapabileceği sorudur. ve bence pink floyd ve tonları benim için az biraz öndedir. *
lütfen böyle karşılaştırmalar yapmayalım. pink floyd bambaşka bir dünyadandır.
Queen her türlü öndedir. Çünkü Freddie Mercury Queen'indedir. Anlatabildim mi?
karşılaştırılmaması gereken iki gruptur.

ikiside muazzamdır, o ayrı mevzu.
queen ile pink floyd u karşılaştırmak saçmalıktır. queen her şekilde daha öndedir.
ikiside candır, kraldır.
ikisi farklı takımlardır, farklı ligtedirler. hatta farklı spor dalıdır.
biri saçtır, diğeri bıyık.
ikisi de farklıdır, ikisinin de kulvarları değişiktir fakat;

müziğin tanrısı varsa o kesinlikle pink floyd'dur.
o kadar farkli muzik tarzlari ve sozlere sahip iki gruptur ki karsilastirilmasi sacmadir.
ayni olsa bile pink floydla kiyaslanacak bir grup henuz var olmamistir.
pink floyd.
mercedes bmw ya da canon nikon tartışması gibidir müzikten kişisel beklentilere bağlıdır... ama kıymetlilerimizi çok severiss.
Queeni ortaokulda dinliyodum Pink Floydu üniversitede, ne alaka ben de bilmiyorum aq.
iki grup da efsanedir ama pink floyd'un yeri ayrıdır.

ayrıca; syd'in yasını tutuyorum hâlâ.
16 yaşındaki beni hatırlatan versus. tekrar yapmaya üşeniyorum açıkçası çünkü buraları geçeli çok oldu.
Niye karşılaştırmak zorunda kalayım ki?
Miniciktim. Dayım almanya ' dan queen albümü getirmişti cd olarak. Aylarca dinlemiştik. Elektronik alt yapıları çok iyiydi. Mercury ' nin tizleri efsaneydi. Pink floyd ve led zeppelin ile çok sonra tanıştım. Bence hepsi mükemmel. Ben ruhumu onlarla besledim senelerce. Guns n' roses' ta mükemmeldir. Kıyaslayabileceğim bir şey değil üzgünüm. Hepsi çocukluğum, gençliğim.
hepsi kendi kulvarında efsanedir. mukayese edilemez, edilecekse de türlere göre edilir. iki grup farklı rock müzik yapmaktadır.