entry'ler (87)

yusuf güney in ekşi sözlük kapatılsın demesi

her şeyden önce yusuf güney'in kim olduğunu konuşmak lazım gibi..

nate ruess

şeker gibi adam ya. mükemmel bir burun, inanılmaz bir ses ve güzel şarkıları var! adamın içinde bulunduğu ve kötü bir olan şey yok. gece gece aşka geldim yine..
(bkz: nothing without love)
(bkz: just give me a reason)
(bkz: carry on)

soramazsın

tesettür bölümü yapmışlar, bir bakayım dedim. tesettürlü kadın diyor ki örtünerek kendimi muhafaza ediyorum bunu ayetler ışığında yapıyorum falan. soruyor kadın da ''kendinizi neden muhafaza ediyorsunuz?'' diye. cevap vermiyor soruya ayetler ışığında falan diyor tekrar zırvalıyor bir şeyler.
''Çocuğunuz başka dine yönelirse ne yaparsınız?'' şeklinde bir soru geliyor ona da yönelmez islam dini her boşluğu dolduruyor falan diyor çocuğa seçme hakkı da verilmiyor.
''Kendi isteğinizle mi kapandınız?'' sorusuna da ailemdeki herkes tesettürlüydü ama ben lise 2'de kendi isteğimle kapandım diyor.
Müslüman olmayan arkadaşı olursa da tabii ki arkadaş olurmuş ama onu islam dinine yöneltmeye çalışırmış müslümanlığı anlatırmış.
bu itici kadını çok aradınız mı ya gerçekten?

bu da link; https://www.youtube.com/watch?v=Xw3LGnxtJvw

of monsters and men

insana huzur veren bir tarza sahip gruptur. özellikle mountain sound ve little talks şarkıları kesinikle dinlenilmelidir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

aynı anda bin tane şey düşünüyorum şöyle olsa ne güzel olur böyle olsa ne kadar mutlu olurum falan diye hayaller kuruyorum sonra neredeyse hiçbirinin bu ülkede pek mümkün olmadığı aklıma geliyor ve gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyorum.. suratıma çarpıyor resmen.. sonra normal hayatıma geri dönüyorum.

23 nisan 2019 misvak dergisi kapağı

pis bir mağdur edebiyatı bu ya. muhalefet partisinin başkanına yumruk atan barbarı tutup mağdurmuş gibi göstermeye çalışan saçma sapan bir zihniyetin ürünü. ülkede her şey ters çok enteresan.

buket aydın ın görevine son verilmesi

sebebi ne olursa olsun yaptığı hadsizlik sonrası çok tatmin etmiştir. her hadsizin sonunun bu olması dileğiyle.
(bkz: hahaha)

şu ana kadar görülmüş en yakışıklı erkek

kendisine karşı beslenilen duygulara değişir bana kalırsa.. kimi seversen sana güzel/yakışıklı gelir.

türk kızı bilmem ne kızı diye başlık açan yazarlar

erkekler şöyledir böyledir yazanlarla aynı derecede sıkmışlardır artık.. nitekim kedi köpek kavgasına döndü.

zeytinyagli dolma kalem

yazılarını çok büyük bir zevkle okuduğum pozitif ve samimi yazar. iyi yazmalar efendim..

garsona teşekkür eden müşteri

halden anlayan insandır. herkes bu tarz şeyler duymak ister bu insanlar günde bilmem kaç saat çalışıyorlar bin bir çeşit insanla muhatap oluyorlar bazıları hiç çekilmiyor.. hayat yeterince zorken birbirimizden bir teşekkürü esirgemeyelim diye düşünüyorum arkadaşlarım.

kılıçdarın arabasına kaya atan kadın

hırsıyla ve cahilliğiyle yanlış kişiye saldırmaktadır.

suçlu olduğu halde utanmadan kendini savunan kız

muhtemelen bu kadar hakareti hak etmeyen kızdır. hepimiz her haksız olduğumuzda direkt olarak farkına varabiliyor muyuz hepimizin kendimizce kendimizi savunurken sebeplerimiz yok mu? bizim de hep kendimize sebeplerimiz var birbirimize tahammül etmeyi öğrenmeliyiz..

müslüman olunca herkesi katletmek istemek

dinine çok bağlı insanlara hep bir ön yargım vardı yani hayatlarımızı bu kadar farklı yaşıyorken nasıl birbirimizin anlam dünyasında barınabiliriz çok bilemiyordum ancak sonra üniversitede ilk defa dindar bir arkadaşım oldu. bayağı ciddi ciddi zaman geçirmeye başladık derken şu an kendisi en yakın akadaşlarımdan biri ve ben gerçek müslümanlığın onun yaşadığı şekilde olduğunu düşünüyorum. herkese yardım eder, kimse hakkında aman o şöyle aman o böyle şeklinde yargılarda bulunmaz kolay kolay, dinin yaratıcı ile insan arasında oluğunu her fırsatta söyler ve evet katil değil ve meyilli de olduğunu sanmıyorum.

evlenme teklifini neden kadinlar etmiyor

alışılagelmiş şeylerden bir tanesi de aslında erkeğin evlenme teklifi etmesi.. ama neden kadın etmesin ki? edebilir gayet de hoş olur farklılık olur..

korku kültürü

korku kültürü korkma eyleminin bir kültür haline gelmesiyle oluşur. insanların motivasyonları korkudur. bu korku hali hane içi otoriteden başlar; öğretmenden korkma, iktidardan korkma, aşık olmaktan korkma vs her türlü şekle bürünebilir. siyasetçilerin korku unsurları içeren söylemlerinde, sağlık sektöründeki sağlığa zararlı yiyeceklere sürekli bir yenisinin eklenmesiyle, insanların artık bağ kurmaktan ve başkalarına güvenmekten bu denli çekinmeleriyle yansımaları çok kolay bir şekilde gözlemlenebilir. bu kültür kendini özellikle şu zor zamanlarda iyice hissettirmektedir..

basit hayat kuralları

ne kadar büyük konuşursan o kadar oradan vurulma ihtimalin yükselir, büyük konuşmayın, konuşmayalım..

süleyman soylu

sahibi ne derse onu yapmaktadır zira kendisi çok usludur.

21 nisan 2019 kılıçdaroğluna saldırı

kirli zihniyetlerin, yobazların, cahillerin ve şerefsizlerin saldırısıdır. bu ülke neyi görmek isterse onu görüyor. iktidarın teröristlerle olan onca anlaşmalarına onca halkı aptal yerine koymalarına kimse hiçbir tepki göstermedi şimdi kılıçdaroğlu'na saldırıyorlar. siz ne biçim insanlarsınız ya yok mu bir deliğiniz girin orada pis pis yaşayın yeter artık çektirdikleriniz. kutuplaşmaysa kutuplaşma siz yarattınız kutuplaşmayı. saldırıyı yüzsüzce övüyorsunuz bir de evet arkadaşım demek ki aynı şeyi istemiyoruz hiçbirimiz. adamların oğulları çürük raporlarıyla hiçbir b.k yapmadılar hiçbirinin yüzü bile yok ya terör kelimesini ağzına almaya. bu adamların köpekleri gelmişler muhalefet partisinin genel başkanına saldırıyorlar or.spu çocuğu genelkurmay başkanı da bu linç girişimini ''mesaj'' şeklinde dile getirip meşrulaştırmaya çalışıyor. polis desen çok tatlı müdahale edemiyorlarmış şehit yakını diye. bıktık sizin cahilliğinizden de yobazlığınızdan da nefretinizden de.

ekrem imamoğlu nu başkanım olarak kabul etmiyorum

(bkz: ağla)
(bkz: kudur)