bugün

ayşe hatun önal ın kırıcan mı belimi? şarkısını cover yaparak rock gençliğine sevdirmiş grup
hiç kimseye bağlı olmadan müzik hayatını sürdüren,birbirinden eğlenceli 4 hatundan oluşan rock grubu.
çeksene elini'nin canlı versiyonunda stüdyo kaydı gibi temiz çalan grup. takdir edilesi.
siktir git
(bkz: ceksene elini)
dört hatun kişiden kuruLduğu için bu kadar adını duyuran punk grubu.. basit müzikLer, fiLeLi çorapLar, makyajLı abLaLar.. eğer bu grup dört erkekten oLuşsaydı ve böyLe müzikLer yapsaydı hayatta bu piyasada sesLerini duyurumazLardı.. ne yazık ki bizim üLkemizde kuLağa değiL göz'e hitap eden şarkıLar, kişiLer, grupLar seviLiyor..

(bkz: çeksene eLini)
PinUP, 2003 yılında kurulmuş, dört kadından oluşan müzik grubudur.
4 ateşli hatundan oluşan, kırıcanmı belimi cover'ıyla tanınan grup.
ad ve soyadımı google a girmemle 2005te karşıma çıkan süper grup. sanırım solistleri değişmiş. hayırlı olsun..
(bkz: pinus)
http://www.pinupband.com/
kadın vücudunu sevimli bir şekilde çizme sanatıdır.bunun fotoğraf sanatıda vardır ama çizim sanatlarını şncelemek daha zevklidir.zira kocaman bir kafa iri ve parlayan gözler minik bir beden ince upuzun bacakların altında kocaman ayakkabılar ile birlikte pin up sanatı incelenmeye değerdir...ilgilenenler için:

http://www.pinuptoons.com
geçtiğimiz yıllarda bir istanbul seferimde kemancının aşağı katında dinleme gafletinde bulunduğum hatun toplaması grup.

hayatımda hiç bu kadar güldüğümü hatırlamamıştım. zaten içerden toplasan 10 kişi vardı ve gözlemlerin doğru ise zaten 3-4 tanesi elemanların sevgilileriydi.

uzun yıllar boyu popçuların o kötü seslerini ve müziklerini kapatmak için vucudlarından yararlandıklarını görmüş kanıtsamış tık ya neyse..

ondan sonracıma bu grup bi meşhurumsu neyin oldu. kulağım uğurlu geldi sanırım. bir keresinde eskişehir hayal kahvesine gelmişlerdi tabi ben önceden malumatlı olduğum için gitmedim gitmek isteyenleride uyardım. lakin abi olsun hatun sonuçta gidek bi görek mantığı ile haraket eden bir kaç eleman gitmişlerdi. tabi sonradan pişman oldular o başka.

yanlış hatırlamıyorsam bide kırcan mı belimi isimli eseri yorumnlamışlardı ayakta alkışladım kendilerini. zira bir şarkı gerçek halinden daha berbat bir şekilde ancak bu derece yorumnlanabilirdi.

kıssadan hisse: bi naneye yaramaz bi grup işte. he yok siz abi karı işte gidek görek bi şicikler olmaz diosanız o başka. bu arada hep merak ettiğim bir konu var, sonuçta bu grubu nerdeyse herkes bu mantıkla dinlemeye gidiyor ya kardeşim bu arkadaşlar hiç mi rahatsız olmuyorla bundan.

tabi şimdi amatör bir grubu burda bu şekilde eleştirmek ne kadar doğru orası tartışılır ama ne yapayım tutamadım kendimi yapıverdim.
itüfest 2003'te rock kulübü konserlerinde manga ve kolpa gibi gruplarla sahneye çıkmış hatun müzik topluluğu.
bir ara her hafta izmir-dungeon bar'a gelen benim de bir kaç kez izlemeye gittiğim.
biramı yudumlayıp sakin sakin duruken solistin sahneden:
-hüyooop rock konserine geldiniz aloo öyle durulur muuuee!!
diye bağırmasıyla iyice saçmalamış, kız olmalarından gayrı pek bir özellikleri bulunmayan ablalar topluluğu...
Sahne performansı gayet kötü olan, kayıtlarında net ses çıkaramayan, müziği diğer müzisyenlerle polemiğe girerek prim yapmak olarak gören (bkz: pickpocket)(ki pickpocket, pin-up'ı maymun edecek kadar iyidir.), vasatın çok altında bir grup. Bu kadar mükemmel türk grubunun arasından sıyrılmasını üyelerinin hepsinin bayan olmasına bağlamaktayım*. Bir grup senelerdir nasıl kendini geliştiremez... ilginç..
5.
anatolianrock.com'da raslayıp ben 1 sen 0 adlı demo parçalarını dinlediğim, hoş sound yakalamış grup. *
1-0 isimli şarkılarıyla beğeni kazanan grup.

her şey ters gitmeye başladı
verecek bir şeyim kalmadı sana
olduğun gibi karşımdasın hala
yüzün yok aslında

günler geçti zaman durdu
sayılı bir kaç sözcüğüm kaldı
acısı çıkacak karşılığında
bir tokat gibi çarpacak sana

ucu bucağı yok
karanlığa düştüm derken..

yok artık yok hislerim
kayboldu bak izlerin
ben 1 sen 0 oldun
ben 1 sen 0 bitti.

kaderinle yüzleştiğin gün
yatağında başka biri vardı
kana bulandı ellerin
son perdeydi artık yenildin

bir melekten şeytan yarattın
mezarına çiçekler bıraktın
gururu aradım küllerinde yok
erkek değilsin.

yok artık yok hislerim
kayboldu bak izlerin
ben 1 sen 0 oldun
ben 1 sen 0 bitti
berbat bir sahne performansı olan, zaten genellikle salaş ve boktan barlarda sahne alan hatun toplaması grubumsu... özellikle vokal ciddi derecede yetersiz ve gitaristleri herhalde yeni yeni akor dersi almaya başlamış. baba parasıyla gitar alıp ortalıkta asi takılayım demekle olmuyor tabi gençler!
şebnem ferah'ın yamulmuyorsam 2006'da odtü vişnelik'te ki konserinde alt grup olarak sahne almışlardı. istanbul'da olmamamdan mütevellit sadece 3-4 parçalarını dinlemişken --ki hepsi cover'dı-- * * * gayet hoştular. yani müzikal olarak cok doyurucu olmasa da gene de eğlenceli ve kendilerini adayarak yaptıkları belli oluyordu. fakat sahne performansları için aynı şeyi söylemek zor. özellikle rodilerinin ve davulcunun bu işe bir el atması gerekiyor gibi. sahne sound'unun değiştirmeleri lazım/dı.

sene 2006'da böyleydi tabi. şimdi nedir ne değildir bilemeyeceğim efendim.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
sen 1 ben 0 adlı şarkısı ile sevilen dört bayandan oluşan grup. ayşe hatun önal'ın şarkısına da coverları mevcut.
üretim hatası şarkısıyla tekrardan hatırlanan eğlenceli grup.
bir bikini markası.
genellikle modellerin veya oyuncuların verdikleri pozların elle tekrar çizilerek resimlendirilmesidir. genellikle canlı renkler kullanılır, gölgelemeler yapılır ve objeler gerçeğe yakın ancak idealize edilmiş olarak çizilir. bazen resimlerde kısa yazılar da kullanılır, ancak karikatür değildir, bir konusu yoktur. resimlerin objeleri çoğu zaman iç çamaşırlarıyla ya da kısa etekler veya elbiselerle poz vermiş seksi kadın figürlerdir. genellikle bu kadınlar tatlı cilveli bir gülüş taşır, bazen de "a aaa eteğim açık kalmışş??!!" tarzı bir ifadeleri vardır.
yeni albümleri üretim hatası ile 2010 yılında tekrar ortalara çıkan gruptur.
tarzlarını anlayamadığım emomsu takılan emocanlar ın oluşturduğu grup.

"söyletiooooosunn inadına" msn dilini bir kez daha sahnelere taşıdıkları için kendilerine teşekkür ettiğim gruptur ayrıca.

(bkz: yetmiooo zekası)