bugün

"önümüzdeki 10 yıl unutamazsın sen beni daha" diye bi pasaj var sarkimsi seyde...

vallahi unutamadim. durduk yerde sabah sabah aklima geldi. kafayi yiyecegim allah'im! ajdar'in cikita muz'u bu sarki yaninda grammy ödüllü parcalara benziyor serefsizim.
daha çok çeksene elinüeee diye bilinen bir şarkı. böyle bilinmesi bizim kabahatimiz değil ayşe hatun öyle söylüyordu.
güzel bir clup şarkısıdır. beklentilerin çok üzerinde bir şarkı olmuş ve haftalarca avrupa mtv listelerinde kalmıştır.
kırıcan mı belümü? diyor lan şarkıda.
o eksiden! şeklinde devam ettirilebilir.
hakikaten bir döneme damgasini vuran sarki.

nostalji sevenlere: http://tinyurl.com/6ncg586
çıktığında 10 yaşımda olduğum için anlayamadığım, yıllar sonra tekrar dinleyip sempati duyduğum ülkemizde yapılmış ilk elektronik müzik örneklerinden biri. sözleri demet akalın'ın, serdar ortaç'ın sözlerinden daha anlamsız değil hatta esprili bile sayılabilir.

cıstak cıstak müziğin üstüne alaturkaya kaçan türk kızı sözleri nasıl yazılabilmiş 15 dakikadır anlamaya çalışıyorum. zamanın ötesinde bir şarkı, bu yaz yapılsaydı belki herkes goygoyunu yapar şarkıya da hasta olurdu.
iyi şarkıdır ya da kötüdür bilinmez ama aga sanayinin ortasında galvanez-ferforje işi yapan bir dükkanın içinden yüksek sesle gelmesi çok abes amk.
tamamen çıktığı dönem açısından şanssız olan ayşe hatun önal şarkısı.

elektronik/house/club müzik ülkemizde geç yaygınlaşıyor iken bu şarkının çıktığı zaman çok tepki çekmesi normaldir; çünkü o zaman fazlasıyla marjinal gelmişti. hele şarkı sözleri de türkçe olunca... çünkü ecnebiler şarkı sözlerinde ana avrat sövse bile anlamadan dinler ve eğleniriz. halbuki o dönemin şartlarına göre ayşe hanım gayet kaliteli bir şarkı icra etmiş.

elin adamının "i'm sexy and i know it" gibi sözlerle dolu şarkılarıyla eğlenenlerin, lady gaga gibi bir tipe alkış tutanların bu şarkıyı olumsuz eleştirmesine anlam veremiyorum.
böyle şahane bir altyapıya bu kadar dandik sözleri yazan insan neyin kafasını yaşıyor çok merak ediyorum. şunun instrumental/karaoke versiyonu falan varsa çok sevineceğim.
10 yılı deviren şarkı.
önümüzdeki bi 10 yılı daha devirir.
ilk çıktığı günden beri inatla diyorum ki; çok iyi şarkı.
ve evet yine dinliyorum.
uuu beybi ben de bi hareketlenme oldu..

seksi bi şarkımız..
Taciz edilen sarkici isyanıdır.
bir alo aşkım susma değildir.
şu sıralar nr1 türk fm'de sıkça çalınan efsane nostaljik ayşe hatun önal parçası.
bu şarkı sevgili gençlerin ve çocukların ruh sağlığını bozar gerekçesiyle çalınması sakıncalı diyerek şarkı yasaklanmıştı.