1. 1.
  avrupa ve amerika'dan sonra ülkemizde popülaritesi artan crossover segmentinde peugeot'un yeni temsilcisi olan 2008 tasarımındaki dinamik/spor detaylar ile 3008 ve 5008'in yarattığı aile otomobili imajını yıkmaya hazırlanıyor.

  motor seçenekleri 1,2 benzinli 1,4 ve birçok yakıt rekorunun sahibi, 1,6 e-hdi.

  her ne kadar aracın tasarımı, urban consept çalışması adı altında yayımlanan fotoğrafları kadar göz alıcı durmasa da şahsi kanaatimce nissan juke, 3008 veya qashqai tasarım anlamında 2008 ile boy ölçüşemez.

  fotoğraflarına baktığımızda aracın crossover segmentinin boyutlarından büyük olduğu yanılgısına varabiliriz, yalnız araç peugeot 208'den 20cm daha uzunken hatchback bir araç olan 308'den daha kısa.

  velhasıl, peugeot 3008,5008,508 gibi sıradan tasarımlardan sonra iyi bir iş çıkartmıştır bence.

  urban consept ;

  http://lh3.ggpht.com/-A_b...dY/7931521.jpg?imgmax=560

  resmi fotoğraflar ;

  http://s1110.beta.photobu...Peugeot-2008-262.jpg.html

  http://automonthly.blogsp...08-official-pictures.html
  1 ... anxiety anonymouse
 2. 2.
  Son birkaç saattir yoğun araştırmalarima maruz kalmış bir araç. öğrendiklerime göre;

  araç bir kere kompakt suv. yani ne suv nede Hatchback. b segmenti suv deniyor yani.

  emsalleri; juke, captur. aklıma gelenlerden birkaçı.

  tabiki dizayn olarak sollamış bu bariz belli.

  araç 1.2 benzinli ve 1.6 dizel olmak üzere 2 farklı motorla ithal ediliyor. dizel motoru olan e-hdi, tartışmasız en az yakan motorlardan.

  en az yakan dedim çünkü en yeni 308, bu motorla tek depoyla 1718 kilometre yani edirneden ardıhana tek depoyla gitmeyi başarabildi. *

  araçta full donanım olan allure paketi ile gelen iç mavi led aydınlatma ve tavanındaki b sınıfa fazla gelicek eşsiz led aydınlatmasına bayıldım. sırf bunun için alınabilir.

  malzeme kalitesine gelicek olursak yine bir yerde b segmenti olduğunu belli ediyor.

  şu an 64 bin liradan başlıyıp 83.750 liraya kadar çıkıyor. takasta 4 bin lira indirimi var. Ayrıca 2 bin liraya navigasyon artı otomatik park sistemide veriliyor. şahsen ben değerlendirme aşamasindayim. aklımda ki diğer araçları da değerlendirdikden sonra kesin seçimi yaptığımda bu entry'i editleyeceğim.

  (bkz: skoda Octavia)
  (bkz: skoda superb)
  (bkz: Peugeot 3008)
  (bkz: Volkswagen jetta)
  (bkz: Peugeot 308)
  1 ... horse kafasi
 3. 3.
  Nihayet sahip olduğum araba, ilerleyen günlerde bu entry editlenecektir.

  edit : evet aldığım araç 1.2 benzinli allure paket'e ek olarak safety pack ile birlikte aldım, 1.2 motordan ummadığım bir performans gördüm, 2.0 motordan daha atik ve çok daha başarılı, yakıt tüketimi şimdilik arabam 350 km de olmasına rağmen karma tüketimde 8,5 lt benzin tüketiyor ki bunun çoğunda klima açık, iç dizayn ve ses yalıtımı gayet güzel, içerisindeki led lambalar çok şık, araçta tek beğenmediğim şey navigasyon sistemi ancak bunuda apple carplay ile gayet güzel çözüyorum hatta öyleki iphone'nin kendi haritasını sesle kontrol ediyorsun, demem o ki alınacak arabadır.
  2 ... brkyksl