bugün

erkan ogur un aglatan turkusu.albumundeki diger turkuler de dinlenmeye deger.

pencereden kar geliyor aman annem
gurbet bana zor geliyor aman annem
gurbet bana zor geliyor aman annem

sevdiğimi eller almış aman annem
o da bana ar geliyor aman annem
o da bana ar geliyor aman annem

kekliğimi doyurdular aman annem
kanadını ayırdılar aman annem
kanadını ayırdılar ben öleyim

bu nasıl zalim yaraymış aman annem
beni senden ayırdılar aman annem
beni yardan ayırdılar ben öleyim
gurbetteyken kesinlike dinlenilmemesi gereken akıllara zarar türkü ....
(bkz: dinlenmesi tehlikeli olan şarkılar)
ruh halimi anlatan, muhtesem bir turku. Her seferinde kesinlikle etkiler.
"kapatın pencereyi soba yakıooz burda" şeklinde müdahale edilmesi kaçınılmazdır.
erkan oğur bu şarkıyı her söylediğinde ağlarmış,,onun için çukurova bahar şenliklerinde bu şarkıyı söylemekten kaçınmıştır.
acı veriyor...
metin akpınar'ın bir pvc pencere ürün reklamında da söylediği türküdür aynı zamanda güzeldir hoştur
her dinledigimde tuylerim diken diken oluyor bıkmadan ustuste dinleyebilecegim ender sarkılardandır.
Yurdun antresinde gecenin bir vakti ders çalışmaya ara verilince peteğin yanına oturulur,perde aralanır,dışarda kar var,oracıkta bir sigara yakılır ve bu türkü söylenmeye başlanır..Nerede ve hangi koşulda dinlenirse dinlensin ağlatan,iç acıtan bir türküdür...
erkan oğur dışında herhangi birinin söylemesi yasaklanması gereken türkü.
güzel olduğu kadar tehlkelidir.
iyi zamanlarda kötü yapar insanı; kötü zamanlarda ise dönülmez noktalara götürebilir.aman diyim.
erkan oğur'un ölen eşi için yorumlamış olduğu elazığ türküsü. söylenilenlere göre ondandır ki erkan abimiz konserlerde bu türküyü okuyamazmış ve sadece bir kere stüdyoda iken okuyabilmiş.
bir de erkan oğur'u tanımayanlar ve ilk defa bu türkü ile dinlemiş olanlar sesin sahibini kadın sanabilmektedir* *.
olaya duygusal açıdan bakmaksak;
(bkz: kapa lan o pencereyi)
gülün kokusu vardı albümünden bir türkü..

dinlerken, babannemin bir odaya kapanıp ağladığını gördüğümden beri dinleyemediğim muhteşem erkan oğur yorumu...
(bkz: gurbet bana zor geliyor aman annem)
Yönetmeni Feyzi Tuna ,Senaryo Yazarı Çağan Irmak olan tv filmi.

Oyuncular:
ipek Tuzcuoğlu
Mustafa Avkıran
Mehmet Esen

şarkısı ise tüyleri diken diken eden bir parçadır.
http://www.youtube.com/watch?v=exKLbNtwwr4
erkan oğur denen varlığın yüceliğini hatırlatan parçalardan biri. asla karşı konulmaz bir tarafı var çekiyor çekiyor ve çekiyor.
erkan oğur'un acımadan yüreklere bastığı kordur.. öyle birşeydir, türkü değildir ama..sadece bir türkü olamaz.. değdiği yeri yakan, izini bırakan bir şeydir..

pencereden kar geliyor
aman annem gurbet bana zor geliyor..
dinlerken, ağlamak için gurbette ya da turkude bahsedilen hallerden herhangi birinde olmanıza gerek yok. sadece dinlemeniz yeterli. sessiz bir mekanda yalnızca erkan ogur'un sesiyle başbaşa kalın ve sonrasında olacaklara hazırlıklı olun.

gönül telinize dokunan her mızrap darbesi ayrı bir yara açabilir, dikkat edin!
erkan oğur'un seslendirdiği insanı bir dünyadan ayrı bir dünyaya götüren ağlatabilesi yüksek dinlenesi türkü.
Sırf girişi için bile dünyalara bedel olabilecek parça.
insanın kulağına değil ruhuna hitap eden bir parça.
(bkz: erkan oğur)
eğer ki gurbette iseniz ve içinizde de deli gibi aile özlemi baş gösteriyorsa öldürücü etkisi olan parçadır. her defasında erkan ogur'a taparsınız.* sık dinlememek yapılacak en iyi şeydir.
pencereden kar geliyor
arkama baktım yar geliyor
vay amman amman vay amman amman hey
terzi kollarin kirilsin
yelek te bana dar geliyor
vay amman amman....
penceresi beyaz da perde
ah yeni dustum ben bu derde
vay amman amman...
ben bu dertten olur isem
nasil da yatam kara yerde
vay amman amman......