bugün

entry'ler (124)

heartbeats

josÉ gonzÁlez kayda değer bir sestir. çok iyi parçalar yapmıştır. heartbeats de cover olmasına rağmen onlardan biridir.

hem tayyip e hem baykal a gicik olmak

beterin beteri olarak düşünüyordur. kötümserdir, sevsindir.

zaman alismayi ogretir ama unutmayi asla

"zaman büyük bir öğretmendir ama bütün öğrencilerini öldürür" cümlesini hatırlatıcı cümle.

jorge luis borges

babil kitaplığına, kaçan ayna'yı da dahil ederek beni sevindiren zat-ı şahane.

13 haziran 2008 mark knopfler istanbul konseri

normal bilet fiyatlarının 90 küsür, sahne önünün 210 küsür şeklinde belirleneceği konser. değer, gidilecek, şimdiden hayali kurulacak.

fazıl say ın türkiye yi terk etmesi

tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır sözünün hatırlatıcısıdır. tabi kürkünü (bağlamında düşünürsek, fazıl say ad ve soyadını) sonsuza kadar kırptırıp, kürksüz yaşamaya devam etmek istiyorsa o ayrı.

filanca yazar caylak olursa ben de birakirim

kız tribi.

so real

dream brother'dan sonra en sevdiğim jeff buckley harikası.

ben bir kürt aydını olsaydım

ben bir türk aydını olsaydım, bu kadının elini öperdim.
alev alatlı'nın ders niteliğinde yazısı.

emre aydın ı anlayamayan zihniyet

emre aydın'ı seven birinin seçtiği etki cümlesi.
tepki (soru) cümlesi, bilmiyorum ki insanoğlu ahmet hasim'i, charles baudelaire'i anlamadan önce neden emre aydını anlamaya çalışsın?

basini baglayip gobegini acmak

bandanalıdır.

annie hall

la-de-da.

ankarakarakedisi

#2660552 doğru tespit yapmış yazardır.

30 kasım 2007 ısparta uçak kazası

çok üzgünüm. dünyada gerçekleştiremedikleri iniş cennete olmuştur umarım. allah rahmet eylesin.

dream brother

her hangi bir dilde yazılmış en güzel övgülerin bile bu mucizeviliğin yanında aciz kalacağını bildiğim için, karşısında susmaktan başka birşey yapamadığım parçadır.

yagmurda islanmis herhangi bir hayvanin yavrusu

sallanmakla titremek arası bir eyleme girişerek bedenindeki ve tüylerindeki bütün suyu etrafa savuracak olan hayvanlardır.

bogaz koprusunden atlayarak intihar etmek

normal insanların sadece bakarken bile başını döndüren bir yükseklikten atlamak. bu yolla intiharı seçen insanlar suya düşünceye kadar çıldırıyorlardır diye düşünüyorum. yüksek olasılıkla vazgeçiyorlar ama tutunacak bir yer yok, sizi doktora yetiştirecek kimse yok. çok acı bir tercih.

hiç görmediği birine aşık olmak

anathema-angelica

travis

gönül rahatlığıyla, sevimli şeklinde niteleyebileceğimiz cinsten insanlardan oluşan bir grup. (özellikle francis ve dougie) canlı dinlerken o mimiklere jestlere gülmemek mümkün değil. seviyorum.

top seklindeki kulakliklar

aslında süper ve işlevsel bir fikrin mahsülüdür bana kalırsa. lakin o ucundaki aparat bi kaybolursa bulana kadar can acıtır, doğru dürüst ses vermez, tahtakale ziyaretini kutsallaştırır.