1. 1.
  yurtta kalıp hafta sonu eve giden insanlar için pazar sendromu olarak değiştirilebilir. zira pazar akşamları yurda geri dönmek oldukça zor gelir bünyeye.
  21 -1 ... yahudi yerlesimci
 2. 2.
  (bkz: pazar akşamı sendromları)
  10 ... palta
 3. 3.
  pazartesi'ye 37 dakika önce girmiş olsak bile şuan hissedilmeyen, sabah olunca depreşecek olan, "ayy işe hiç gidesim yok, okulu bugün assam olur mu?" rahatsızlığıdır.
  7 -1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  haftabaşı keyfisizliğidir perşembeye doğru geçer
  9 ... enterezan
 5. 5.
  pazarı pazartesiye bağlayan çalışanlar için işkence haline dönüşen salak bi gün şeklidir
  2 ... irena
 6. 6.
  a.q. sendromudur. kendisine başka bişey demiyorum.
  15 -4 ... pilotmont
 7. 7.
  haftasonları 8de kalkılmasına rağmen pazartesi uyanmamak istememize verilen isim
  8 ... antalyalii
 8. 8.
  pazar gecesi saat 2 ye kadar uludagsozlukte takıldıktan sonra sabah 6 da kalkma zorunlulugu ve pazartesı off olma durumudur.
  1 ... no promise
 9. 9.
  uykusuzluk, bitkinlik, tükenmişlik semptomlarından oluşur. Etkisini azaltmak için C vitamini takviyesi (portakal suyu neyim) gereklidir. P.tesi sabahı otobüsü kaçırmak ya da kahvaltı yapamamak bu sendromda tavan yapmanıza vesile olurken, söz konusu pazartesi ayın 15'ine geliyorsa "neyse şu maaşımı çekeyim de kendime geleyim" denilerek bastırılabilecek bir tür ruh hali
  2 ... markovanbasten
 10. 10.
  hele ki haftasonu yapılan güzel bir tatil sonrası pazartesi erkenden işe,okula,staj yerine gelmek tam bir işkencedir.işkencenin hafiflemesi için acilen uludağ sözlük açılır;gelen mesaj var mı,hangi entrylerim oylanmış,neler yazılmış bakılır.
  2 ... dukur