bugün

american psycho daki patrick işte baş kahraman..
(bkz: christian bale)
hayal ile gerçek arasında gidip gelen, mutlu iş ve aşk hayatının altında bastıramadığı bir öfke taşıyan, bret easton ellis' in american psycho adlı eserinin ana karakteri.
"bir patrick bateman düşüncesi var" repliğiyle kalplerimize yerleşen amerikan sapığı.
christian bale tarafından canlandırılması da ayrı bir güzelliktir.

(bkz: amerikan sapığı)
(bkz: christian bale)
amerikan sapığı kitabının baş kahramanı. kendisi new york'da çalışan bir borsacıdır. giyime, kadınlara ve eğlenceye önem veren biridir. ayrıca kafasında kurguladığı cinayetlerle kendini bir şekilde tatmin eden 26 yaşında gencecik bir bey efendidir.
2000 yapın "american psycho" adlı filmin başrol oyuncu karakter adıdır. Karakteri Christian Bale canlandır. Aşırı mükemmelliyetçidir. Ruhsal bozuklukları bulunur. Dışarıdan melek görünür ama içi akıl almaz derecede kaçıktır.
american psycho filminde christian bale'in başarıyla canlandırdığı seri katil. wall street'te çalışan bir borsacıdır kendine inanılmaz bakar metroseksüel lafı ona az bile gelir. her sabah yüzüne sürdüğü kremleri sürmeye üşenen bir sürü kadın bulabilirim.

çünkü o dış görünüme önem verir kendisinin de dediği gibi "but inside doesn't matter". en uç örneklerini abd ve muhtemelen new york'ta bulabileceğiniz marka takıntısı olan maddiyatçı insanların gidebileceği en uç noktayı gösteren anti-kahraman.
american psycho filminin baş karakteridir.

en beğendiğim anti-kahraman lar arasında yer alır.

bir fahişeye merdivenlerden elektrikli testere fırlatmasıyla beni kahkahalara boğmuştur.

kesinlikle bakımlı lafı ona az kalır, bu konuda takıntılıdır.

çeşitli yöntemlerle cinayet işler ve hepsi saçma nedenlerledir.
Christian Bale harika canlandırdığı efso karakter özellikle şimdilerin jokeri jared letoyu baltayla öldürdüğü ve fahişelere yaptığı garip fanteziler ve aşırı metroseksüelliği izlenir kılır .
böyle arkadaşa can kurban.