bugün

en büyük maduru sigara içen ebeveynlerin çocuklarıdır. çocuk yaşta ortaya çıkan akciğer hastalıklarının pek çoğunun temel nedenidir.
özellikle küçükken bür hayli maruz bırakıldığım durum.tanrı başka pasifliklerden korusun.
anne ve babanın aynı anda sigara içmesiyle ortamda bulunan çocukların maruz kaldığı duman saldırısıdır.
ortamdaki aktif içicilerden daha çok risk altında olan kişilerdir.
anne karnındaki bebek bile anne sigara içiyorsa eğer pasif içicidir.
hayır yani bir duman deryasında ne buluyorsunuz anlamıyorum sayın ebeveynler.
(bkz: second hand smoke)
(bkz: secondary smoke)
(bkz: second hand smoking)
dumanını solutan kişiyi öldürme isteğine ortam hazırlayandır.
Bana önceden saçma gelirdi bu. Sadece sigara içen birinin yanında bulunmak nasıl gerçek bir iciciye verdiği kadar ya da daha fazla zarar verebilir bir insana aklım almazdi. Ama bugün itibariyle emin oldum ki varmış böyle bir içicilik. Hem de sigarayı içen sizmissiniz gibi zararliymis. Bugün ameliyatim için akciğer röntgeni çektirdim. Doktor röntgene şöyle bir baktı. Daha Sigara iciyor musun Diye sorarken "tabii ki iciyorsun" diye cevabı kendi verdi. Ben şaşırdım tabi. Icmedigimi ama içilen ortamda öyle çok olmasa da bulundugumu söyledim. Senin arkadaslarin ne çok sigara içiyormus filan dedi. Valla moralim bozuldu. Sen hem sigara içme hem sigara iciyormus kadar zarar gör. O an madem içiyorum, icmiyorum bir farkı yok bari içmeye baslayayim da boşu boşuna akcigerler gitmesin hiç olmazssa keyfini alayim enayi miyim lan dedim.
(bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın)
şaka maka Ne boktan iş ya.
Yolda yürüyerek sigara içenler Yüzünden maruz kaldığım durum.
günde iki paket sigara bitiriyorum ben bu şekilde. allahtan tütün filan sarmıyolar da akşam eve gelirken leş gibi kokmuyoruz. ya da parfumum iyi bastırıyor amk.
köpeğimin yaşadığı durum.
içmeyin içirmeyin .
arkadaş ortamında maruz kaldığım içiciliktir. sigaraya tekrar mı başlasam diye düşündürür.
sigara içmediği halde içen insandır. ulan içmiyoruz yine hastayız uzakta için şu zıkkımı amk.
bir maruziyet.
yakında beni direk tütüne başlatacaktır.
Pasif içicilik her yıl Amerika’da 50.000’den fazla can alıyor.
işyerlerinde başa gelmesi pek muhtemel talihsizlik, uzak durmaya bakın kendinizi korumaya çalışın, gerekirse uyarın.