bugün

Dünyada bir tek bana yarayan ilaç.
Bi sike yaramıyo da ağrıyonca baş atıyoruz işte.
Geçen evde sadece Parol kalmıştı.

Başım da ağrıyor.

içmedim.

Bi de durduk yere “Parol içtim de geçirmedi” diye ekstra sinirlenecem, gerek yok.
Parol ise yaramiyor , çok hafif. Minesot plus iyidir. Arveles te olabilir.
bende işe yarıyor. siz morfinlik olmuşsunuz amq.
naproksen(iltihap önleyici) dahil parasetamol(ağrı kesici) haftada en az üç kez ve üç ay boyunca alırsanız bağımlılık yapabilir.

bazı günler 2×500 içip zıbarıp yatarım.
kafein parasetamolu çalıştırır.
Açıklamalarına göre kahve sinir aktivitesine etki ederek ağrı seviyesini daha da düşürmüştür.
Herhangi bir durumda parol içmek yerine dua edin. Şanslıysanız dua işe yarar, yaramadıysa da geçmiş olsun çünkü parol kurtarmayacaktır.
Agrı kesicidir. Fazla kullanimi mide agrisina sebep olabilir dikkatli kullanalim.
Aç karna içilmesi tavsiye edilmez. Pankreas ve mideye ciddi zararlar verebilir.
görsel

isias otelin enkazında kurtarılmayı beklerken can veren rehberlerin içtikleri son ilaç.

(bkz: https://twitter.com/i/status/1630237889169862659)
parol içmemek yerine tanımadığım birinden jelatini açılmış arveles aldım az önce.
Neden üretilir neden tüketilir hiç anlamadığım ilaç. O kadar faydasız ki.
Hiç bi sike yaramayan bi hap ürettik bari boşa gitmesin adını parol koyup ağrı kesici olarak piyasaya sürelim demişler. Kutuya koymadan önce de üç defa sen ağrı kesicisin unutma diye fısıldmışlar.
Bugün sabah içtim bir doz, ikindi vaktine kadar lanet baş ağrısı geçmedi. Mecburen ikinciyi içtim öyle geçirebildim. Alerjim ve yan etkisi olmasa majezik, novalgin veya apranax ile bir saat içinde ağrının kökünü kazıyacaktım ama alerjen ve zararlı etkisi diğerlerine nazaran çok düşük olduğundan bu parasetamolu kullanmak zorunda kalıyorum.
Bunu ağrı kesici diye yazan doktorun hipokrat yemininden, diplomasından şüphe ederim kimse kusura bakmasın.
genelde ilaçlara bağışıklık kazanmış bünyelerde işe yaramıyor sanırım. mümkün olduğunca az ilaç içmek lazım.

ben içtiğimde tak diye dindirir ama içmem zaten genelde.

yan etkileri de az.
Kim ne derse desin hiç ama hiç bir işe yaramıyor bende. Ağrı kesmiyor belki ateş düşürür diye zaten üstünde bile yazıyor. arveles ağrı kesici olarak bana etki eden ve aşırı memnun kaldığım tek ilaç.
görsel
Yüzyılın icadı sayılan ağrı kesici ilaç. Henüz nasıl bir etki mekanizması ile çalıştığı kesin belirlenemeyen ancak çok sağlam bir analjeziktir.
Vücudunuz alıştı ise ha leblebi yemişsiniz ha parol içmişsiniz, bana göre aynı.