bugün

italyan mutfağının en sevilen tatlılarından biri olup karamelli, çikolatalı ve vişneli olmak üzere 3 farklı çeşitte yapılır. krema üstüne sos dökülerek servis yapılır. özsüte gidildiginde çikolata soslu olanı mutlaka denenmelidir.
şişecamda staj yapar iken haftalık yemek listede görüp bu nasıl bişey acaba diye bir hafta beklediğim tatlı.Afilli yemek isimleriyle dolu liste herseferinde şaşırtıyordu beni bu da sütlaç keşkül gibi bişey heralde diye düşünürken yediğimde yanılmadığımı anladım.özsütte sanırım 5,5 ytl ye satılır.bimde benzer tatlılar 1,5ytldir.Yenilmediyse birşey kaybedilmemiş italyan tatlısıdır.
frambuazlı olanı enfes olan tatlı. tek kötü yanı çabuk bitiyor. insanın tadı damağında kalıyor.
thy'nin menüsünde bulunan güzel ve bir o kadar da hafif tatlı.
özsüt versiyonu beğenilmiştir. lakin bir porsiyonu fazla gelmektedir. şimdi evde deneyeceğim de; süzme yoğurtlu versiyonunu mu yapsam, diğerini mi; karar veremedim.
kolay olay:

http://www.lezzet.com.tr/.../videodetay.aspx?vid=2836
bugün dr.oetker panna cotta ürününü denedim , yorumu sizlerler paylaşmak istedim güzel bir sütlü tatlı fakat gerçeğine ne kadar benziyor derseniz... (bkz: bildiğin muhallebi lan bu)
jelatin bulunduğu takdirde hemen yapılacak olan tatlıdır. hindistan cevizi eklendiğinde de cok başarılı olmaktadır.
(bkz: olsa da yesek)
thy menüsünde görüp yediğim ve hayran kalmış olduğum italyan mutfağı ürünü.
denedim. olmadı. jelatin bulamadım. bir sürü kremayı boca ettim. malzemeye mi acırsın. emeğine mi. özsüt'ten şaşmayın...
Ana malzemeleri Krema, bal ve yumurta akı olan italyan tatlısı.
Herhalde bir tek benim sevemediğim, arkadaşımın "kanka muhallebiye benzer bir şey var içinde. Vişnelisi çok güzel" diye anlattığı bir tatlı.
italyan mutfağının belki de en davetkar tatlarından biri. Frambuazlısı ayrı bir hoştur.
Bir zamanlar aşırı yemenin verdiği "öyt bea" hissine kadar çok sevdiğim, sonrasında kırk yılda bir tüketmeye varan güzel, hafif tatlı.
yapımı çok kolay ancak fazla maliyetli bir italyan tatlısı. ana bileşenleri şeker, krema, süt ve jelatindir. (bkz: sığır jelatini) (bkz: yaprak jelatin) (bkz: toz jelatin) bunun dışında aromalandırmak için vanilya, kahve, rom, kakao tozu gibi ürünler kullanılabilir *. frambuaz, vişne, çilek gibi meyve soslarıyla servis edilebilir. midpoint'te adı opera olarak geçiyor ve mandalina sorbe ile servis ediliyor.
the platformun sözde mesajıdır.
en yüksek kalorili sütlü tatlılardan biri. diyetetik bilmem ama öyledir herhalde. çünkü süt değil yalnız süt kremasıyla yapılır. pudingin italyancası.
güncel Önemli Başlıklar