bugün

fazla kilosu olan üstelik ben yemeden yapamam abi diyenlerin koşa koşa yapması gereken diyet. bunu ciddi ciddi ben keşfettim sanıyor idim. okul bitmiş aile erkanı adaya göçmüş vanwayden öss zamanı aldığı kilolarla ve fit zamanlarının hasretiyle başbaşa kalmış bir halde yalnızlığa itilmişti. işte bu kadar dramatik bir anda karar verdim hem sigarayı bırakacaktım hem sağlığıma kavuşacaktım hem de kilo verecektim. kendime bir yol haritası çizdim ve (bkz: meyve detoksu) ile (bkz: dukan diyetini) karıştırdım. yaşamımı ilkel insanlara benzetmeye çalıştım doğal beslenen şehirden uzak insanların ne kadar uzun ve sağlıklı yaşadığına kendi gözleriyle şahit olmuş biriyim amcam kaşık kaşık bal tereyağı yiyor 70 ini devirmiş.neyse çok uzatmayayım sevgili sözlük daha üç hafta olmadı 7 kiloya yakın verdim üstelik çok daha zindeyim.

diyette neler serbest onları yazalım:

-çiğ tüketilebilen her türlü meyve ve sebze

-bal

-tüm et türleri

-tüm süt ürünleri tam yağlı olmak koşulu ile

-günde bi kaşık zeytinyağı ya da bi tatlı kaşığı tereyağı

-yumurta

-bol bol su abartmadan çok da

neler yasak:

-her türlü işlenmiş doğada bi örneği bulunmayan ürün

-patates ve tahıl ürünleri zaten çiğ yenmiyorlar yasak

-her tür hamur işi ve malzemesi undur, kremadır, krem şantidir. kısacası evde de olsa hazırlanması doğada yetişmeyen şeyler yememeye dikkat ediyoruz.

-cola, hazır meyve suları falan da yasak.

-şeker külliyen yasak

yapılması gereken

+ yüzme olur, bi 40 dakika yürüyüş olur, koşma olur her gün spor yapmak.

şimdi bu diyet benim icadım yalnız an itibariyle öğrenmiş oluyorum ki meğerse dünya da yaygınlaşan aynı vegan hayat tarzı gibi paleo hayat tarzı varmış. hemen hemen aynı şeyleri diyor onlarda bi araştırın derim ama mesela süt'e ve süt ürünlerine yasak koymuşlar bana çok saçma geldi aynı şekilde de tuz da yasak demişler ben tuzsuz olmaz spor yapıyoruz sonuçta neyse işte böyle.
işe yarama ihtimali olan diyet tereyağ ve tuz olmasa daha iyi olabilir .