bugün

Son haftaların en popüler fitness programıdır.

Tony Horton'un kas olayını bitirdiğini, ki bunu çirkin şekilde değil olması gerektiği gibi yaptığını baştan söyleyelim. Torrentlerden DVD'lerini bulabilir veya daha da güzeli ekstralarıyla birlikte satın alabilirsiniz.

Ev programı bu P90X. 90 günde mükemmel sonuç için tasarlanmış bir program. Ancak diğer fitness programlarına göre ciddi anlamda zorlu. 3 çeşidi var: Classic, Double ve Lean olmak üzere.

Classic ilk versiyonu, normal zorlukta. Double'da, ikinci ayın başından itibaren birkaç güne ekstradan kardiyo çalışmaları ekleniyor. Lean ise direk kardiyo tabanlı.

Programın en güzel yanı ise ev için programlandığından fazla alet/edevat istememesi. Kapıya asılan portatif barfiks demirleri ile 2 tane dumble yeterli oluyor neredeyse tamamen çalışmalara başlamanız için. Bu mesajdan birkaç gün sonra bu yazar da başlayacak, bakalım.

Not: Özellikle karın egzersizleri çok zor, ilk seferde eksiksiz yapanın alnından öperim vallahi.

Şu da örnek bir değişim videosu olsun: http://www.youtube.com/watch?v=fbqfc2lanku
iki ayda 17 kilo vermemi sağlamış olan fitness programı.

durmak yok yola devam editi: 4 ayda 25 kilo vermemi sağlamış olan fitness programı.

(bu program aslında 3 ay sürüyor, fakat ben P90x rutinine yeniden başladım)
bismillah diyerek başladığım programdır. vücudun hantallığından olsa gerek 30 dakikada ilk ağrıları hissettim. bu ağrıların oluşunu iyiye yorarak devam etmek gerekir tabi.
http://www.youtube.com/watch?v=Qk-FhorD9dM
gün itibari ile başlayacağım program. biraz ağır gelecek lakin 'değermiş' diyecekmişim.
kanımda yüklü miktarda alkol dolaşırken bunu yapmak çook mantıklı geldi.

evet başlıyorum, 1 hafta yatalak gezeceğimi bile bile.

vişh mi lak
legs and back te kramp girdi 3 gundur vucudum iptal. Adami saglam dayak yemis gibi yapiyor ama yaptigina degiyor.
Ana temasında vücudu şaşırtarak çalıştırmayı hedefliyor. izlerken oldukça kolaymış gibi görünsede gayet zor bir fitness programı. uygulamaya başlayacak kişilerin 90 gün boyunca pes etmemesi gerekiyor.
başladığınızda ilk hafta yürüyemeyecek kadar halsiz olacağınız bir çalışma programıdır. etkisi ilk bir ayda görülür. doksan günün sonunda sonuç almamak imkansızdır.
3 senedir profesyonel vücut çalışan birisi olarak, gün itibari ile başladığım ve 1 saat sırt-göğüs idmanı ve ardından 15 dakika abdominal-oblik idmanı ile imanımı gevretmiş program. çok uzun süredir bu kadar terlemiyordum, normalde 30 kiloluk dumbellar ile çalışmama rağmen 15 kiloluk dumbell da dahi pestilimi çıkarmıştır. gelişmeleri ilerleyen zamanlarda yazacağım.

edit :

2. gün idmanını yaptım yaklaşık 700 kalori 1 saatlik bacak idmanında yakmış bulunmaktayım. insan işi değil.

3. gün idmanı gün itibari ile bitti. omuz ve kol çalıştım, bölüm sonunda ise abdominal ve oblik çalıştım. sanırım alışmaya başlıyorum, ancak yine de çok yorucu ve inanılmaz terliyorsunuz.

4. gün idmanını bugün bitirmiş bulunmaktayım. chest-triceps-shoulders çalıştım ve üstüne abdominal x çalıştım. programa alışmış bulunmaktayım, yalnız hala çok fazla terliyorum. başladığım 4. gün olmasına rağmen 2 kilo verdim. tabi ki düzenli beslenmeye çalışıyorum.

2. hafta programıda gün itibari ile bitti. artık çoğu hareketi zorlanmadan yapabiliyorum. 186 cm boy, 83 kg başladığım idmana, 78 kiloya inerek devam ediyorum. vücut yağ oranım %17 den %11.5 a indi. gerçekten etkili.

belam sikiliyo sözlük. annemi özledim.

kardiyo idmanları ile devam ediyorum.

3. hafta fotoğrafları :

görsel

görsel

daha sonra gelişim fotoğraflarını da yükleyeceğim. önceki halime ait bir kaç fotoğraf buldum ancak pek belli olmuyor, yine de yüklemekte fayda var.

görsel

sonra ki günlerle ilgili yazıma devam edeceğim.

9 ay sonra gelen edit :

program p90x2 ile programı bitirip tekrar başlayalı tam 9 ay oldu.. fotoğraf mı istiyorsunuz ?

buyrun efendim..

son yazmamdan 3 ay sonra

http://d1304.hizliresim.com/18/5/ltgm0.jpg

9 ay sonra

görsel

saygılar.
insanı fena bir şekilde yoran her tarafını ağrıtan fakat sonunda pişman etmeyen bir antrenman programıdır. günlük hayatınızı olumsuz yönde etkilemeyecekse bir an önce başlayın derim.
"yapın, yaptırın" denmesi gereken bir program. gerek kilom var vaktim yok diyenler için, gerek vücuduna şekil vermek isteyenler için gerçekten ideal. zorlamasına karşın emeğinizin karşılığını da sonuna kadar veriyor.

bir örnekle anlatmak gerekirse;

görsel
p90x'in ne olduğunu anlamayanların, p90x'i uygulayan kişilerin kas yapmaya çalıştığını sandığı fitness programı.Porgram kardiyo ağırlıklı olup kasların sık sık çalıştırılması prensibine dayalıdır ve asla sizi şişirmeyi vaad etmez.
bir iki kişiyle beraber yapıldığı zaman gayet eğlenceli olan antreman programıdır. aslında beslenme dahil her şeyi düzenleyen bir programdır ancak günlük beslenmeyi antreman programına göre ayarlayabilmek tahmin edebileceğiniz gibi çok zor. programın ilk avantajı çok az malzemeyle uygulanabilmesi. ihtiyacınız olan bir barfiks demiri ve 2 adet dumbell sadece. bir de sandalye gerekli.

body building sporundan çok fazla anlamasam da 4-5 yıllık bir spor geçmişim var ve body building çoğu sporcu için sezon başı çalışmasıdır. çünkü çok ağır kiloların altına girmek insanı hantallaştırır. bu nedenle yarış dönemlerinde tercih edilmez. p90x ise kısa dinlenme süreleri ve vücut ağırlığını ön planda tutması nedeniyle hantallaşmaya yol açmaz. programın bir başka artısı hareketleri tekrar yerine süre ile yaptırmasıdır. bu sayede sporcu kendini sonuna kadar zorlar ya da tekrar sayısına ulaşamamak gibi demoralize etkisi olan durumlarla karşılaşmaz. program kendi içinde dinlenme (recovery) periyotlarına sahiptir. yanlış hatırlamıyorsam 3 zorlu haftadan sonra 1 hafta dinlenme programı var.

programın süresi ise ortalama olarak 70 dakika/gün ve 6 gün/hafta diyebilirim. 70 dakika/ gün bir program için çok uzun ya da kısa değildir ancak 6 gün/hafta çoğu insan için fazla. ancak cumartesi günü, yani 6. gün, program aktif dinlenme uyguluyor anladığım kadarıyla. ben şahsen henüz hiç yapmadım cumartesi günü programını.

program sadece kilo vermek amaçlı değil, ben de kilo vermek için yapmıyorum. ancak, eğer kilo vermek için bir programa başlayacak olsaydım p90x e başlardım kesinlikle. profesyonel bir sporcu ya da eğitmen değilim ama sorusu olan varsa p90x ile ya da başka bir programla ilgili elimden geldiğince yanıtlarım.
ramazandan sonra başlayacağım program. program çok ama çok zor görünüyor ilk haftalarda pestilimiz çıkacak ancak başlayacağım güne kadar küçük küçük idmanlara başladım çekeceğim zorluğu bir kaç kademe indirmek bile büyük kardır. şuan 30 şınav çekebiliyorum o gün geldiğinde bunu 60'a çıkarmış olmayı büyük başarı sayacağım. başladığımda haftalık gelişmeleri paylaşıyor da olacağım.
Silah ismi sanmıştım, meğersem sağlıkla ilgili bir şeymiş. Nerden nereye.
3 ayda 8 kilo yağ yaktırırken 2 kilo civarı da kas yaptıran fitness programı.sorusu olan varsa buyursun.
Vücut transformasyonu olarak adlandırılan ve gerçekten başarılı olan program. Yapmanız gereken tek şey pes etmemek ve her gün bir saat zaman ayırmak. 90 gün içerisinde gerçekten fit bir vücuda kavuşuyorsunuz.

http://www.p90xtr.com adresinden Türkiye'de bu programı tamamlamış kişilerin bloglarını okuyabilirsiniz.
spor geçmişi olanın da olmayanın da yaptığı iş. bana kalırsa saçmalıktan ibaret. etkisi oluyor, ben de görüyorum yapanlardan. ama söyleyeyim, etkisi görmemişin vücudu olmuş hesabı. öyle kasların çok belirgin olduğu, omuzların-kolların ciddi genişlediği, belin daraldığı bir durum yok. yağlı memeler biraz toplayınca hop ne de güzel oldu deniyor. kaslarım hala ağrıyor amk deniyor. lan sen zaten 2 barfiks çeksen ertesi gün kanatlarından omuzlarına her yerin sızlar.

velhasılı kelam, gözü sporu hayatına sokmaya yemeyenlerin sevdası. hemen yapayım bitsin zihninin ürünü. ne bir crossfit ne de düzenli fitness sonuçlarını elde edersiniz bununla. öyle eh iştelik bir vücudunuz olur.
Yukarıdaki yoruma katıldığımı söyleyemeyeceğim. Burada fotoğraf upload etmeye gerek yok ama insanların 30 günde bile gösterdikleri değişimi P90X Türkiye sitesinde ( http://www.p90xtr.com ) görmenizi şiddetle tavsiye ederim.
ilk günde videonun yarısına gelmeden pes ettiğim program.Ve haftaya daha kararlı bir şekilde başlıyacağım fitness programı...
setini nereden alacağımı bir türlü çözemediğim program.
izlerken yorulduğum program.
3kere bitirmiş olduğum bu program hakkında bilgilerim kısaca :
-bu program kesinlikle kas yapmayı hedeflemez yani aşırı kaslı fitness modeli olamazsınız sadece beachbody olursunuz(sahil vücudu)
-bu iş beslenmeye bakıyor arkadaşlar.
pazartesi başlayıp çarşamba biten diyetleri anımsatan program. şimdiye başladığı halde bitirebilen biriyle tanışmadım.