bugün

keçi yavrusu.
osmanlıca karsılıgı " davar-ül sakal " anlamına gelen burçtur.
12 burçtan 11.si.
diger burclara nispeten dayanikliligi ve sabri ile dikkat ceken burctur. * *
burçlara inanmayan bir burç olarak takdim edilen burç.
Bilimsel ismi Capricorn olan takımyıldız. Temmuz - Kasım ayları arasında gözlemlenebilir. Parlak yıldızlardan oluşmadığı halde,çevresinde de parlak yıldız olmadığından,ışık kirliliği olmayan gökyüzünde kolay seçilir. En parlak yıldızları Nashira ve Dabih'tir. Algedi ve Deneb Algedi diğer yıldızlarındandır.
21 aralıkta başlayan 19 Ocakta biten burçtur.
enfes bir besin maddesi. henüz ot yememiş olanı makbuldür.
20 ocakta biter, eşsiz bir burçtur.
ÇOK AMA ÇOK iNATÇI iNSANLARDIR. KENDiMDEN BiLiRiM.
müstesna burçlardan biridir.
hayvandır.
bir dönence ismidir.

(bkz: oğlak dönencesi)
sevgili sözlük camiası, kadirşinas entryler girerek bu sevimli hayvanı yüceltmişler ve fakat çevirmesinin ne kadar lezzetli olduğunu da unutmuşlardır bu arada.
Liderlik ve ağırbaşlılık konusunda zirve yapmış olan sonbaharı seven kişilerin içinde bulunduğu burç tipidir..
inatçı,dediğim dediğim dedik,soğukkanlı ve dürüst bir burç.
burcum diye demiyorum ama en havalı burç. inatçıyız, kararlıyız, gittik mi dönmeyiz, ağlatırız, kitleleri peşimizden sürükleriz.
çevirmesinin müthiş lezzetli olduğu iddia edilen hayvan yavrusu. yemediğim için şahsi yorumda bulunmayacağım.
Bir burçtur.
https://www.facebook.com/...43&type=2&theater
acı çekmek için yaratılmış bir burçtur. nerden biliyorum aceba! kendimden tabisiki. öl öl bitmiyor amk. şanssız olur kendileri, gözyaşlarını hep içine akıtır. içi yansa da belli etmez, delikanlılığa bok sürdürmez. yıldızı düşüktür bu burçların. göz alırlar çok.
Karizmayım çekil önümden.d.
Bana en Beslenebilir hayvan olarak gelen canlı.
Ağır tatlı hayvandır.
Bildiğin sarılıp uyuyabilirim.
görsel