bugün

kendini anlattığı "ozan arif" isimli bir eseri de vardır.

Tevellüt; kirkdokuz, adim Ârif'tir,
Soyadim kütükte Sirin bilinir.
Giresun, Alucra, Hapu köyünden,
Soyumu sopumu sorun bilinir.

Ozan diye tanir taniyan beni,
Gönlümde yasatmam garezi, kini,
Velâkin memleket, millet haini
Olanlarla aram serin bilinir.

Siz sanmayin el vurdu bana.
Öpmeye kalktigim el vurdu bana.
Bülbül idim bülbül, gül vurdu bana,
O yüzden dertlerim derin bilinir.

Hakkimda istenilen ceza çok benim,
Ipe de çekseler, korkum yok benim.
Allah'a çok sükür anlim ak benim.
Bekleyin... Sabredin... Durun bilinir.

Ben Ârif''im, baba bildim devleti.
Benim isim uyandirmak milleti.
Söyledigim bu destanin kiymeti,
Bugün bilinmezse yarin bilinir.
ismail Türüt'ün seslendirdiği, ogün samast'ı ve katilliği yücelten şarkının söz yazarı.
yazdığı bir şiirin bestesine, kendisinin haberi olmadan çekilen bir klip yüzünden neredeyse yargılanacak olan ozan. kendini savunurken gayet güzel derdini anlatmış aslında, değişik şarkılardan örnekler vererek.

benzer bir olay da necip fazıl'ın başına gelmişti. hüseyin üzmez, kendi davasında necip fazıl'ın yazdıklarını okuduktan sonra cinayete kalkıştığını söyledikten sonra üstad şu savunmayı yapmıştı;

"ingilizin biri, karısının cebinde othello piyesinden bir sayfa bulup, kıskançlık kriziyle karısını öldürse, shakespeare'in iskeletini mezarından çıkarıp londra köprüsünden mi sallandıracaksınız?"

işte durum bu kadar basittir.
çocuk şiiri altyapısıyla şiir yazan ozan(!).

şu beste de kendisine aittir muhtemelen;

daha dün annemizin
kollarında yaşarken
çiçekli bahçemizin
yollarında koşarken

şimdi okullu olduk
sınıfları doldurduk
sevinçliyiz hepimiz
yaşasın okulumuz

ya da, yok lan. burak buram ırkçılık kokmuyor bu. değildir.

şöyle içinde "ermeni", "oyun", "kahpe" gibi kelimelerden bolca serpiştireceksin ki, ocakta pişip, olduğu belli olsun türkünün.
hrant dink katillerini öve öve bitiremediği şiiri sonrası adının faşist arif olarak değiştirilmesi gereken zat-ı muhteremedir.
şöyle demiş: "Onları nasıl hazmetmeyi biliyorsak onlar da bizi hazmetmesini öğrensinler. Bu memlekette Türk milleti, Türküm demekten imtina etmeyecek. "Herkes kendine ırk seçebilir, 'homoseksüelim' diyebilir. Ama 'Türküm' dendiğinde birilerinin bir yerlerine bir şeyler oluyor. Bu rüzgârı ektiler, bu fırtınayı biçecekler"

"Herkes kendine ırk seçebilir, 'homoseksüelim' diyebilir" kısmı ilgiye değer. herkes kendine bir ırk seçemez efendim. götünüzden element uydurmayın. bu seçime tabi bir şey olsaydı böyle salyalar saçamazdınız zaten ortalıkta. biz bunun insanın kendi iradesi dışında cereyan eden bir olay olduğu için bir övünme meselesi haline getirilmesine hayret ediyoruz zaten. bir de homoseksüellik de bir ırkmış gibi bahsetmiş. herkes bir ırk seçebilir homoseksüelim diyebilir diyor. ulan ırkçının bile cahilinden korkacaksın. zira komik oluyorlar.
ağzı olduğu için konuşabilme yeteneğini gerekli gereksiz kullanan, hayatı şiir tadında yaşayan canlı. dünyanın yuvarlak olduğunu kabul etmeyen kabilenin üyelerindendir ayrıca. bir türkün dünyaya bedel olduğu ilkesinden yola çıkan kabile, gelişim sürecinde dişi bir kurdun öneminin altını kalın kalemlerle çizer. şiir yazmanın dışında çaldığı saz ile yerli halkın gönlünde taht kurabilmiştir bu canlı.
kendisine cenneti müjdeleyen sözlük yazarları da varmış. mümkünse ben de iki dönüm arsa talep ediyorum bal akan ırmak manzaralı. gerçi olsa olsa faşist cennetidir onun dediği. ırmaklarından da kan akar ancak. şirk mi dedi birisi. duyamadım.
(bkz: ozan oldum ama arif olamadım)
bonus
(bkz: ozon arif)
"sözlük formatınadır isyanım
yoksa ben burdan o arife iyi kayardım."

gibi mısraları ve kelime oyunlarını seven kafiyeci.
fox tv'de kendini savunurken * benim ''destanımı'' internet kötü etti demiş insan.
an itibarı ile objektif programında "müslüman mahallesinde salyangoz satarsan o salyangozu münasip bir tarafına ... " diyen kişi.
faşist desen faşistler alınacak, o denli şahsına münhasır bir oluşum.
yazdıkları Nazım Hikmetinkiler ile karşılaştırıldığında çok daha güzel olan, buna rağmen vatan şairi yada ozanı ünvanı verilmek bir yana, küçümsenen, abuk eleştirilere maruz kalan anadolu ozanı.

edit:sözlükte ozan nedir ne yapar bilmeyen ne çok insan varmış, yazık.
plan yapmayın plan ırkçı yazar arif ozan.

(bkz: bir faşist gördüm sanki)*
(bkz: ver gazı costur lazı)
kastıran bazı gerçekleri içtenlikle dillendiren kişi.
hummer arif.. *
TARiH BAĞI, DiN BAĞI, DAMARDAKi KAN BAĞI!
KÜLTÜR BAĞI, DiL BAĞI ve ORTAK VATAN BAĞI!
BU BAĞLAR, BiR MiLLETi! MiLLET YAPAN CAN BAĞI!
BU BAĞLARI ÇÜRÜYEN, MiLLETLER TÜKENDiLERRR!
TÜRKiYE'DE TEK KiMLiK, TÜRKLÜKTÜR EFENDiLER!

NE KÜRT, NE LAZ, NE ÇERKEZ BUNLAR AYRI IRK DEĞiL!
TÜRKLÜKTEN AYRI KiMLiK GEREKTiREN FARK DEĞiL!
BU BiR FARKSA! O , ZAMAN AVŞAR, YÖRÜK TÜRK DEĞiL!
HiÇ OLUR MU ÖYLE ŞEY! ONLAR TÜRKÜN KENDiSiDiRLER!

ŞiMDi KiMiSi SORACAK! KÜRT'LER TÜRKMÜDÜR YANi!
TÜRKTÜR TABi NE SANDIN! AYRI IRKMIDIR YANi!
HASAN, HASSO OLMUŞSA BU BiR FARKMIDIR YANi!
BAKMAYIN APO GiBi P... LERLE KiRLENDiLER!

ANA TÜRKTÜ, BABA TÜRKTÜ, HEPSi BiRER KARDEŞTi!
KÜRT'Ü, LAZ'I, ÇERKEZ'i BU SEBEBLE BiRLEŞTi!
TÜRK MiLLETi OLARAK TÜRKiYE'YE YERLEŞTi!
AY-YILDIZ'IN ALTINDA DÜVELLERi YENDiLER!

NABIZLARI BiR ATTI, GÖNÜLLERi BiR VURDU!
BU KARDEŞLER BiN YILDIR OMUZ OMUZA DURDU!
ÇOCUKLARI EVLENDi, YENi YUVALAR KURULDU!
TORUN TOPRAK OLUŞTU, ONLARDA EVLENDiLER!
TÜRKiYE'DE TEK KiMLiK TÜRKLÜKTÜR EFENDiLER!

ŞiMDi KARADENiZDE, BiR GÜRCÜ'YE BiR LAZ'A!
TÜRK DEĞiLSiN DEDE GÖR! GELiR BOĞAZ BOĞAZA!
iSTERSEN PALO'YA GiT, ZAZA'DA AYNI ZAZA!
BUNLAR SiZE GELiPTE KiMLiK Mi DiLENDiLER!

ERZURUM'DA DADAŞLAR, ELAZIĞ'DA GAGGOŞ'LAR!
TÜRKLÜĞÜNE LAF ETSEN, YEDi CEDTiNDEN BAŞLAR!
KÜFÜRLEDE BIRAKMAZ, TAŞLAR ADAMI TAŞLAR!
BUNLAR TÜRKÜN YUMRUĞU, NE BAŞLARA iNDiLER!

BU iSiMLER YA BiR BOY, YA AŞiRET ADIDIR!
HER BiRiSi TÜRKLÜĞÜN LEZZETiDiR, TADIDIR!
MENSUPLARI MiLLETiN, ÖZ VE ÖZ EVLADIDIR!
ANADOLU DENiLEN BEŞiĞE BELENDiLER!

OZAN ARiF DiYOR Ki; BU DEVEYi GÜDECEK!
TÜRKiYE'DE YAŞAYAN TÜRKE BiYAT EDECEK!
BEN ETMEM DiYOSA DEFOLACAK GiDECEK!
UZATMAYA GEREK YOK, DENECEKLER, DENDiLER!
TÜRKiYE'DE TEK KiMLiK, TÜRKLÜKTÜR EFENDiLER

Ozan ARiF

Eleştir kardeşim fikirlerini eleştir. yanlış de. o yanlış bu yanlış diyerek en doğrusunu bul sonuna kadar varız buna. aması var elbet bir de. en çok da ozan ile sidik yarıştırmaya kalkanlar gülmekten kırıyor adamı. ona karşı yazılan şiirler vücutlarının en kaba yerine benzemiş afedersiniz. bugün ithal fikirlerle benim köylümün başına sapkın ideolojileri musallat etmeye çalışan şakşakçılar rus marşları söyler iken birileri şiirleriyle kenan evren'e küfrediyordu. acı patlıcanı kırağı çalmaz. ozan arif derken iki kere düşüneceksiniz çocuklar!

faşizm konusuna gelince. ülkenin çıkarlarına ters düşen herkes onun düşmanıdır. bu gayet güzel bilinir. gördüğünü direk yorumlayan sizler tarafından bilinmez. ülkesini kuru bir iftira ile satarak nobel alanlar, ermeni daktiloculuğu yapan elif şafaklar bilir. bir insanda olmayan kötü vasıfları söyleyerek ona hakaret edersiniz. bir faşiste faşist derseniz çok olsa teşekkür eder. bu yüzden faşist diye üzerine gidilir ozan arif'in. öyle olmadığı bilindiği için. bir gün bu insanları ayıracaksınız. faşistiz ne var lan dedikleri zaman hint kınasını alacaklar en siyahından. birileri kalkıyor kürt'ü ayırıyor, milliyetçileri ayırıyor, solcuları ayırıyor... oturduğu yerden komunistçilik oynuyor tabiri caizse. koca bir yalanın aktörleri! bu topraklar sizi reddedecektir. klip ise bir maceperestin ayıbıdır. utanç vericidir. barış ve huzur ortamını bozmaya, baltalamaya yöneliktir.

ilkokul çocuğu gibi ha! gerçekten fıkra gibi... ya gerçekler?
ne ozandır ne arif.
son günlerde tartışma konusu olan kimine göre ozan, kimine göre şair, kimine göre şerefsiz olan kişi.

suclanma konusunu da belirteyim... bir katili övmesi hemde bir ermeniyi öldüren katili övmesi.

gazetede yapmış olduğu açıklamada 'ben böyle bir şey demedim' diyor...

ne kadar doğru ne kadar yalan bilinmez ama, kenan evren e söylediği sözün arkasında duran ve sürgüne yollanan bir adam bir ermeni için söylediği sözün arkasında durmayacak değildir herhalde.
son yaptığı dalgalardan sonra gözümdeki değerini bir anda eksilere indiren, adam sandığımız, yanıldığımız arif.
http://www.youtube.com/watch?v=7HSxLT75eSk
şemsiyemin düğmesi takıldıda açılmaz
açılsada kapanmaz
bendeki göt değil mağaramsı kör kuyu
gel mik beni nerdesin ey guru

sözlerinin da olası şairidir.
vereyim mi evladım sana koca bir öğüt;
kıça giren şemsiye bil ki açılmaz kıçta!
diyorsan ki kıçıma sığar koca bir söğüt,
lafta kalmasın çaban, deneyelim sen açta...

sözlerinin de olası şairidir.