son zamanlarda beni en mutlu eden haberlerden bir tanesi oldu bu. yakında metin üstündağ yönetiminde ot edebiyat ve kültür dergisi çıkıyor. benim gibi senelerdir öküz ve hayvan dergilerini çok sevmiş olan insanlar için müthiş bir haber bu. gelsinler okuyalım. Dergide; Sezai Karakoç, Hakan Günday, Hakan Bıçakçı, Birhan Keskin, Yekta Kopan, Karin Karakaşlı, Sevin Okyay, Haydar Ergülen, Enis Batur, Gündüz Vassaf, Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Erdem, Halil Turhanlı, Batuhan Dede, ahmet şık ve Ertuğrul Mavioğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda isim olacakmış.
ilgili haber: http://www.ntvmsnbc.com/id/25422132/
ata verilir. ite de et verilir.
adam kalktı
adam şaşkındı
kimdi gece ruhuna giren

hatırlamadağı geçmiş
otuz saniye kadar kısa
neden?

aldı bi nefes
düşüşlere dedi
kes!
oda uzadı kıvrıldı
birkez daha

daha öncekilerden
farklıymış gibi aynı
bir defa daha

bırakırım nasıl olsa
dediysede
on saniye sonra kafası döndü ona
baktı güldü
elindeki boka...
öküz ve hayvan'ı aratmayan met-üst merhabası dergi. hakan günday ismini duydum coştum, birhan keskin dediler durdum, haydar ergülen de gelmiş dediler, o her yerde ama buyursun dedim, sırrı süreyya dediler yok artık dedim, gündüz vassaf'a isim babam olduğunu bağıramasam da elleri, kalemi dert görmesin diye diye okudum, ahmet şık,erdil yaşaroğlu, selçuk erdem... e daha ne olsun dedirtiyorlar adama. say say bitmez anlayacağınız. bir de deniz durukan, didem gülçin erdem,asuman susam gibi kadın şairler didem madak'ı yazmışlar, çok iyi etmişler. tez alına, okunula, bu kadro başka bir dergide bir araya gelmez, gelemez.
kadrosu güzel ama öküz'deki o tat olmayan dergi. hele hakan bıçakçı'nın kısa öyküsü çok kötüydü, sıla gençoğlu'nun olduğu sayfalar hiç hoşuma gitmedi. öküz'ün ve hayvan'ın samimi tadı yerine daha çok bakın ne kadar da entelektüeliz diye bağıran sayfaları olmuş, bunu tabii ki tamamı için söylemiyorum, sezai karakoç'la yapılan kısa röportaj, metin kaçan'ın son hikayesi güzeldi. ilk sayıdan karara varmamak gerek umarım uzun soluklu olur da daha ayrıntılı inceleme ve uzun süre okuma şansımız olur.
bu arada tabii ki didem madak için hazırlanan sayfa derginin en güzel noktası.
nisan sayısı bayilerde yerini alan okunası dergi. emrah serbes'in yazısı ayrıca güzeldir.
nisan sayısını aldığım dergi.güzel gibi duruyor ama son kararımı bitirince vereceğim.
Nisan sayisinda emrah serbes olan dergi.
akla deli deli olma filminden bir sahne getirendir.

http://www.youtube.com/watch?v=UlV1FMBoASI

bir sarmaşık olsaydım,
sıkıca tutunsaydım bir yere.
sökülüp atılmasaydım,
köklerimi salsaydım derinlere.

bir sarmaşık olsaydım,
dolasaydım gövdemi döne döne.
günlerce aynı yerde kalsaydım,
hareketsizlikten uyusaydım...

mense ayrık otuyam,
her çıktığı yerden sökülen.
sarmaşık olmak isteyip de,
basit bir ot bilinen...

bir ayrık otuyam,
kökü olmayan, sevilmeyen.
sarmaşık olmaya özenen...

--spoiler--
öylece bir ot işte.
--spoiler--

edit: ekleme.
asıl adı marijuana bir diğer ismi ile esrar.

cemiyet hayatından tutunda sanat dünyasına kadar içmeyen yoktur, ama gariban fakir takımı içince ''esrar keş'' derler, bizim toplumumuz böyledir, her şeye bir söz söylerler.
2. sayısını çıkarmış dergi. emrah serbes ve onur ünlü' yü görünce daha da okunası geliyor. fakat sayıda ne alaka diyebileceğimiz birçok isim var. nihat doğan, esra erol, rasim ozan gibi. bunların dışında güzel olmuş efenim, alıp okuyunuz. maksat yeşillik olsun.
yıllarca öküz ve hayvan ayarında bir dergi arayıp duran bünyeme ilaç gibi gelen dergi olmuştur.
gönlümün konduğu.
suya sabuna dokunmaya çalışan, bunu bir ölçüde başarabilen, çiçeği burnunda dergidir.
Ota uyuşturucu diyen patatesi el bombası sanar.
Mayıs sayısı da çıkalı baya olmuş dergidir.
öküz veya hayvan tadını beklemenin biraz fazla hayalcilik olacağı, ama hine de gayet okunabilir olmuş met üst dergisidir.

aydan aya bazı isimler değişiyor ama emrah serbes, burak aksak, angutyus, hakan günday ve ara ara da nihat genç gibi isimleri görmek sevindirici. o kısa hikayeler dışında hafif politik bir kültür edebiyat dergisidir, güzeldir.
mayıs sayısında yine güzel bir emrah serbes yazısı olan dergi. umarım sonraki sayılarda da yer alır yazıları. ilk göz gezdirirken burak aksak yazısı gördüm ama okuyunca pek beklediğim gibi çıkmadı. genel olarak okunası bir sayı olmuştur.
bir tür yaşam tarzı.
azda olsa sağlığa zararlı madde. yasal olmayan madde. içimi önerilmeyen madde.

tamam içenlere geleyim teminini düzgün yapın her torbacıdan almayın mümkünse siz yetiştirin her hangi bir örgüte para kazandırmayın. mümkünse hiç içmeyin.
ot var hap var.
çıkalı baya bir süre geçmiş olmasına rağmen emrah serbes ve burak aksak için aldığım dergi. ayrıca ilk iki sayısını bulundurmayan d&r da olay çıkarmama vesile olmuştur kendisi.

ota az biraz tepkiliydim, behzat ç bitince açığa çıkan emrahım serbesim yazdığı için. olmamalıydı bu, behzat amirime küfürler yazmaya devam etmeliydi ama... napalım burada da efsaneleşmesini bekliyoruz kendisinin.
kullanım sonrası zamanı yavaşlatır, bir dakika bir saat olur. alkol olsa orda saatleri ileri alırdı. ot denen garip nesne zaman arası yolculuk yaptırır, kilitlenme denen durumda(bu durum kişinin bir şeye aşırı odaklanması oluyor)kişi kilitlenilen nesne ya da benzeri şey hakkında tüm bilgileri edinebilir ve geliştirebilir.john lennon , david gilmour gibi müzisyenlerin şarkı yapımı genelde bu madde kullanımı sonrasında gerçekleşmiştir.

x kişisi kafası iyiyken mesaj alır, cevap verir mesaja. aradan 20-30 dakika geçmiştir o arada birçok şey düşünmüş ve hatta bikaç planının kafasında netleştirmiştir. sonra bir anda farkederki mesaja hala cevap gelmemiştir.sinirli bir şekilde telefonu alır ve aslında mesajın daha 1 dakika önce gönderildiğii anlar.

bu tip durumlarda zaman içinde kaybolmaktan korkulur.waking lifeakla gelir.
güldürüyor efenim bu kez. **
9 aydır yayımlanan efsane dergi. can bonomo nejat işler burak aksak eşekherif ( dizimag ciler bilir ) gibi insanların yazdığı aylık dergi. kesinlikle takip edilmesi gerekir.

can bonomo sevmem nejat işler sevmem ama bu insanlar hayata nasıl bakıyor merak ederim. kaliteli bir dergidir vesselam. 9. sayısında ahmet kaya tuncel kurtiz gibi rahmetli devler işlnemiştir.