yaşayanların bildiği iğrenç durumdur.
sinemanın en çok işlenen konularından. her sene en az 3-4 tane film çekilir bu konuyla ilgili.
hepimiz geçecez bu yollardan demek isteğimidir.
dişi bireylerin menapoz dönemiyle çakışmaması belki bi nebze daha rahat atlatmalarını sağlayacaktır.
şöyle ki; yaş kemale erdikten sonra menapoz olmak orta yaşlarda olmaktan kat be kat daha az yıpratır bünyeyi.
yeni bir 8.nesil yazar.

(#12275259)
31 yasina girmesinden mutevellit duygusal anlar yasamakta an itibari ile.
hoşgelmiş...
sendromlu yazar, adı üzerinde.
40'lı yaşlarda başa gelen tutkulu bir aşk ile atlatılır.

kara bulutların yerini pes-bembeleri, kasvetli havanın yerini mas-mavi bir gökyüzü ve özgüvensizliğin neden olduğu mutsuzluğun yerini, enginlere sığmayan umutlar alır. ikinci bahar işte! böyle yaşanır; ayaklar yerden kesilir, kanat çırpmadan uçulur. zamanın ve mekanın önemi yoktur! zira, onunla olunan her yer cennetten bir köşedir artık!
#12600390 nolu entrysiyle başlığımda bana hakaret etmiş olan , özelden cevabını alınca hemen ilgili entrysini silip beni mod a şikeyet eden ve çaylaklığa düşmeme sebep olan gerçek karakterini çok merak ettiğim , yaptığı şeyin arkasında durmayı beceremeyen ve sonuçlarına katlanmaktansa korkup entrysini silen korkak yazar .
3-4 yıla kadar iş verenim olacak *, 8. nesil, sevilen yazar. hoşgelmiş efendim.
aklı başında, iyi niyetli, sarışın zekasına laf ettirmeyen, özellikle kızıyla ilgili entrylerini beğenerek okuduğum yazar.
Yazdıklarını çok beğendiğim ve mantıklı bulduğum karakteri iyi bir yazar.
Bebegıne kavusmasını canı gonulden ıstedıgım yazar.
bebişine kavuşmasını tüm kalbimle istediğim harika bir baba muhtesem bir dost ruyanın keyemi ve panpasının babasıdır.
karamsarlık hiç yakışmıyor kendisine hep mutlu olsun.
aynı zamanda dert ortagımdır kendisi.
vahsi hayatin mudavim ettigi yerlerde.
aslanlar bildigimiz uzere hep ormanlarin krali olarak animsanir, fakat bu canlilara bir alternatif olarak gosterilen tipi de kopekten bozma ama allah yaratmis ne diyelimki; sirtlan denilen varlikda vardir.

sirtlanlar kendi baslarina hayatlarini mudavim ettirmek icin basardiklari pek bisey olmamasi ile unludurler aslinda .var olan krala yakin takilan, kalabalik gezen caba sarfetmeden faydlanamaya calisan lesci ve embesil bir hayat felsefeleri ile bilinen varliklardir.
suda bir gercektirki aslanin olmadigi yerde varliklari kralliga oynamaktir.
Bu yasam tarzi isleyisi insanligimizada fazlasi ile sicramistir, bir ekmegi kazanip yiyenin ekmegine sirtlanlarin, cakallarin goz koyarak ususmesi son zamanlarda tum dunya insanliginda ve kendi toplumumuzda fazlasi ile gorunur hale gelmistir.

Bunun baska bir ornegi ise kisilik farkliliklaridir . Kaliteli bir kisilik, durustluk , felek ve cemberi ile alakalilik icerisinde olanlar ve cin olmadan adam carpmaya calisanlar.

Sevgili arkadaslar bu su anda bulundugumuz ortamda bile fazlasi ile bulunmakta. Bunada ornek vermek istiyorum.
Kisa zamanda burada tanistigim ve kaliteli bir kisilige sahip oldugunu bildigim bir dost izmirde ikamet eden ve buradaki nick i ( orta yas sendromu ) olarak bilinen arkadasimdan bahsediyorum.
Ve ekliyerek diyorumki sirtlanlar, cakallar bilinki izmirde aslan ve aslanlar var, meydanlar halen bizimdir. sirtlanlar ve cakallar karanlikta gezebilir fakat yerlerini ve hadlerini bilsinler. Bizim ( orta yas sendromu ) gibi aslan kardeslerimiz oldugu surece ne izmir in ne manisanin ne ardahan in ne tum turkiyenin meydanari sahipsiz ve bos kalir.
istifa etmek istiyorum bu hayattan, tam bundan. gidip gitmek, öyle yola çıkar gibi değil, öyle molada yiyebileceğin şeyleri yanına alıp da yumuşacık gitmek değil, resmen kapıyı sağlamca kükreterek gitmek, beni bana bırakarak, gitmek evet gitmek.
ergenlikti, orta yaştı, yaşlılıktı derken bir virajdan çıkmadan ötekine girmek durumu.
orta direk daha çok girer ama, malum parası olanlar her dem genç artık.
bayadır göremediğim yazar. acaba ben mi göremiyorum yoksa gerçekten yok mu ?
en çok tanımak istediğim yazar. adama ayrı bir hayranlık besliyorum.
kendi nickaltına döşenmesini isteyen yazarımsıların nickaltını beslediği yazar.

az sonra o da, size yazacak.

hadi çıkın koltuk arasından hüzünlenmeyi kesin!
Duygusal, tatlı, sevimli, sempatik yazardır, sevilendir.
beğendiğim, takip ettiğim yazarlardan birisidir.
5 yaş sendromundan yaklaşık 30 sene sonra yaşanacak tatsız durumdur. allah sendormasın.
ergenlikten sonraki ağır bir sendromdur. allah şifasını versin de bundan sonra andropozu var bu işin. ölene dek mokoko yani sendrom var abicim.
#12824815 nolu entrysini okuduktan sonra kızına kavuşmasını en içten duygularımla dilediğim orta yaşlı ve evlat hasreti çeken yazardır.
kız çocukları babalarını ayrı bi sever. yanında olmasalar bile. unutmaması gereken yazar.
hayata mola vermeden, paldır küldür orta yaşa gelen insanların muzdarip olduğu durumdur.
okul biter, erkekse askerlik aradan çıkar, hemen iş bulunur, hemen evlenilir.

ne oluyor lan, denildiğinde olmuştur kişi 30 - 35. ne olduğunu kavrayana kadar olur 35 - 40. kavradığı şeye de sendrom adını verir.

hızlı koşan atın boku seyrek düşer.

hayatı sindirip yaşamak belki iş görüşmelerinde, yaşınız bu iş için fazla değil mi, sorusuyla geri döner. ancak daha oturaklı bir yaşantıyı da beraberinde getirir.