söylemesi en güzel kelimelerden, çok farklı anlamlar içerebilir çünkü.
"Erkeklerden finansal olarak yararlanma işi" Neyşınıl Ciografik tanımı
Bir tanımınızda geçerse eğer sanırım o tanımın silinmesine neden olan sözcük.

Silinme sebebi : Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir. (Alıntı da olsa bu tarz entryler silinir.)

Hakaret değil, küfür değil , herhalde ağır derecede argo bir kelime. Sözlük büyüklerimiz öyle görmüşler, onlar öyle görünce biz de öyle görmüş sayılıyormuşuz.
bunların gizli gizli yapanları da vardır. evli kadınların bilimum internet sitelerine üye olup, ordaki gençlere" waşhhh ben genç arzuluyorum, yanıyorum, ufak bir görüşmeye ne dersin " demesi ayrı bir orospuluktur.
(bkz: istanbul) *
Ekmek parası için alnının teriyle sabahtan akşama kadar namusuyla(!) çalışan kadın mesleğinin adı.Bu mesleği icra etmek isteyenler için en güzel yanı ise yerine getirilmesi gereken herhangi bir koşul olmamasıdır.Layıkı ile yapmak için doğal olmak yeterlidir.
ing. whore
ing. (slang)bitch
dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın herkese veren kadınların genel adı.
bir kucaktan diğer kucağa atlayan dişi kişiye denir. en azından ben öyle söylüyorum. a ve b farklı mesafelerdeki iki nokta olarak düşünelim, c ise bir a ya bir b ya gidip gelmektedir. canı sıkıldıkça a canı sıkıldıkça b ye gider. he işte orospu denir buna ama şöyle bir durum var, beyni ufak olduğu için beyniyle uyuşan bir isim daha çok yakışır; küçük orospu...
(bkz: ruhospu)
kendi seçimi olmadan bi şekilde bu mesleği icraa eden kimselerdir. bir çoğunun hayat hikayesine bakarsanız ya kocası ya ailesi tarafından buralara satıldığını görürsünüz. yada aile içinde tecavuze uğramış aile bu olayı ört bas etmek için evden kovmuştur. bu şartlara maruz kalan bir insana orospu demek ne kadar doğru olur bence tartışmak gerekir. bu insanları bu yola sevk edenler bence gerçek orospulardır
(bkz: uruzbu)
türk sinemasında sanıyorum en fazla zeki demirkubuz'un filmlerinde kullanılan kelime.
ekmeyini taşşaktan çıkaran kişi.
erkeklerden para alarak karşılığında onların cinsel zevklerine hizmet eden, bu işi meslek edinmiş olan kadın.
para karşılığı olsun olmasın birçok erkekle düşüp kalkan, kolay elde edilen, kötü ahlaklı kadın.
kalleş kimse. tüm bunlar sözlük tanımları. aslında sevmiyorum hiçbir kadına böyle söylenmesini ama
Bazı kelimeler içinizden geçer ama anlamını tam olarak bilmeyebilirsiniz. Orospu kelimesi sanırım güzel Türkçemizin ve argomuzun bize bir armağanı. Bazen bir tek kelime pek çok uzun yazıya tekabül edebiliyor.
Kızgın ve öfkeyle söylendiğinde anlam kaymasına uğrayabilir! Oysa sakin ve üzerine düşünerek içinizden geçirdiğinizde kimi durumlara "cuk" oturuyor. Madem bu kadar sık kullanıyoruz bu kelimeyi. Sözlük anlamını bilmekte yarar var diye düşünüyorum!
para karşılığı vücudunu satan ama ruhunu asla satmayan kader kurbanı kişilerin yaptığı meslek.
para karşılğında seks yapmanın yanında bedava seks yapana da denilmektedir. fahişe, kahpe, sürtük, kaşar gibi belli seviyelerde türevleri olabilen bir alanın son noktalarından birisidir.
namusuyla para kazanan kişilerdir. **
(bkz: paralı asker)
iki kez, bu kişilerin gerçek kimliğiyle dolaşanlarıyla karşılaştım kerhanede. her orospuyu kerhanede sandığım yıllarda. ilkinde, 18 yaşımdaydım. üniversite 1. sınıftım. arkadaşlarım, milli olmadığım için yaka-paça götürdüler beni kerhaneye. yaşım küçük. 1 hafta önce doğum günüm gerçekleşmiş. ergenim.
her yere girmeye yaşım tutuyor. gittik kerhaneye. kimliğime bakmadı bile kapıdaki polisler. geçtik içeri. renk renk odalar. renk renk insanlar. yaşlı kadınından tut da 20 lik kızlara varana kadar. et satılıyor içeride. ruh satılıyor. gururun ve insanlıkın vizitesi 30 milyon. aldılar beni ön sıralara doğru. birisini gördüm o an. ince belli, zayıfça bir kız. "git, konuş" dedi arkadaşlarım.
yaklaştım yanına. "abla" dedim. gerisi gelmedi. gülümsedi bu. sol yanağında bir çukur belirdi. gömüldüm oraya. bu gülmesine devam ederken, ben de güldüm. arada bir geri dönüp arkadaşlarıma baktığımda anladı galiba. onun içindir ki, "ilk kez mi?" diye sordu, kolumdan tutup da beni içeri çekerken.
girdik odasına. ellerim bacak aramda. yutkunmalarım arttığında, "adın ne delikanlı?" dedi. dudaklarım heyecandan biribirine yapıştığı an "siktir et" dedi. "ne önemi var."
ben sustukça başka şeylerden bahsediyordu. ben ise onun bu yere nasıl düşmüş olabileceğini tahmin ediyordum. kutsaldı. gökteki yıldız gibi. ay gibi. güneş gibi. tanrı gibi...
fakat, bir şekilde düşmüştü bu kerhaneye. bir anda olduğu yerde doğrulup, "hadi soyun" dedi. "fazla zamanımız yok." içimde pişmanlıklar. dilimde kifayetsiz kelimeler. zihnimde binlerce hayal kırıklığı.
soyundum. ayağımda çoraplarım ve baksırım kaldı. kendisi kapı eşiğine dayanmış, bana bakıyordu. ellerim önümdeydi. "geç" dedi, yaTAĞI GÖSTEREREK. GEÇTiM. SIRTÜSTÜ UZANDIM. GÖZLERiMi YUMDUM. iLK DEFA BU KADAR GÜZEL BiR VARLIK YANIMDAYDI. NASIL OLDU BiLMiYORUM AMA, BiR ANDA PiŞMAn OLDUM. "iSTEMiYORUM" DEDiM. ŞAŞIRDI KALDI. PARASINI SEHPANIN ÜZERiNE KOYUP DIŞARI ÇIKTIM. ARADAN GÜNLER GEçTi. aylar. yıllar...

bir daha gittim kerhaneye. orospuları kendi evlerinde görmeye. toplumun ve insanlığın safralarını görmeye. öyle etiketlemiştik her birini. sanki hepsi gönüllü düşmüştü kerhaneye. hepsi, bilerek sikişiyordu. hepsi, bilerek ruhunu siktiriyordu!!!
yaşlı bir orospuyla geçtik odasına. yaşım ilerlemişti. hayat acemisi değildim. hep ben konuştum bu kez. o dinledi. vizitesinin on katını verdim. "ilişki yok" dedim. "bir oyun oynayacağız seninle. sen soracaksın ben cevaplayacağım. ben soracağım sen."
anlayamadı nedenimi. ki söylemedim de.
sol elimdeki sigaramdan derin nefesler çekip de küllüğe koyduğumda sordum:

"orospu?"

cevap verdi:

"her yerde. gökte tanrı. cehennemde şeytan. ilişkide sevgili. işte ortak. evde baba. okulda hoca. her yerde..."

sustum. sigaramı küllükten aldığımda o sordu:

"namus?"

cevap verdim kendimce:

"dikilebilen kızlık zarıyla ölçelebilen bir kavram oldu artık."

sustuk epeyce bir süre. konuşacak bir şey bulamadık. ödediğim bedelin karşılığını almıştım bu suskunluklarda. ellerimi cebime sokup, sokaklarda gezdim. ilişkiler yaşadım. tanrı'ya taptım. şeytan'dan korktum. okulda hocalarımla tartıştım. evde babamla konuştum.
kırılamadım kimseye. kimseye gücenmedim. o orospunun sözleri zihnimdeydi hep. o orospunun sözleri...
cüzdanı kabarık erkek uğruna her haltı yiyip namuslu görünenlerden daha namuslu olandır. iyi kısmet avcıları para uğruna kendilerini bir ömür için satarken orospu istemediği bir bedene en fazla 1 saat dayanır.
senin benim gibi insandır, geri kalmış toplumların da hayvan olarak gördüğüdür.
çok da dürüstlerdir aslında, düşündüğün zaman bir samimiyetleri vardır.
orospu olmak nitelikli orospu olmaktan çok daha insancadır.
çünkü onlar da bir şekilde bu yola düşmüşlerdir, ama genelde isteyerek hiçbiri başlamaz bu işe.
hemen hepsi bir yerimizi kaldırsa da dahası hemen hepsi de daha önemli bir yerimizi burkar.
hikayeleri gerçektir, gerçeğe uzak toz pembe insanlar dinleyemezler, o soğuk kana herkes sahip olamaz.
orospu der geçer kimi ve tukaka eder, kimi de gel kardeş bi çayımı iç der. ama bu yapılanın insanın genişliğiyle ilgisi yoktur aslında, insanlığıyla ilgisi vardır.

nitekim insandır onlar da, insana değer verilen her yerde tabi.
bu işi meslek olarak yapanlar hayat kadınıdır.

yuva yıkan, erkek parası yiyen, zevk olsun diye aldatan, zevk olsun diye terk eden ise gerçek manasıyla orospudur.
çok önemli bir hizmeti yerine getiren hatun kişi.
(#2472896) orospuyu tanımlayan entrylerden birinde kötü kadın ifadesi kullanılmış. ah be dostum bu kadar mı rahatsın. nerden , nasıl bir hayattan geldiğini, nelerle mücadele edip yenildiğini bilmediğin bir kadına kötü kadın derken! hem ne kötülüğünü gördün ki kötü kadın diyorsun. sizin ifadenizle parayı bastırıp siktiğiniz kadın' ın ancak muamelesi iyi olur değil mi? kalbi hep kötüdür!