1. 1.
  çok ünlü bir siyaset bilimi hocasıdır denizler kadar bilgisi olduğu söylenir siyasi tarih 1(ilk çağlardan 1918 e) ve 2(1918-1994) olarak kitapları mevcuttur genç yaşta vefat etmiştir.
  4 ... ta kendisi
 2. 2.
  siyasi tarih adlı serisi olayları kronolojik değil de neden-sonuç ilişkisine göre işlemesi sayesinde kolay anlaşılır. tarihe ilginiz varsa yada az çok birşeyler öğreneyim diyorsanız kesinlikle tavsiye edilir.
  4 ... goliath
 3. 3.
  türkiye'nin dış politikası adlı kitabı bütün uluslararası ilişkiler okuyanlara önerilir. kitaplarında, konunun önce fotografını çekip sonra derinlerine inerek, kalıcı bir biçimde aktarır.
  3 ... kaptanmagraadami
 4. 4.
  ismiyle insanı komik durumlara düşürebilecek, türk yazar.. geçen gün bir kitapçıda "orıl sendır'ın dış politikası var mııı" şeklinde bir cümle duydum *
  3 -1 ... lost
 5. 5.
  siyasi tarih adlı 2 ciltlik enfes tarih kitabı fahir armaoğlu ndan sonra türkiye deki en iyi kitaptır. resmen savaş ve sosyo-politik mobiliteyi gözünüzde canlandırırsınız. yıllar geçse de unutmanız mümkün değildir anlattıklarını. *
  5 ... arcadian
 6. 6.
  uludağ üniversitesi ikinci sınıftaki uluslararası ilişkiler öğrencilerinin siyasi tarih adlı derste kullandığı ve dersi geçmesi için de yalayıp yutması gereken iki ciltten oluşan kitapların yazarı.
  1 ... faithfull casanova
 7. 7.
  türk- amerikan ilişkilerini anlatan ( 1947- 1964 idi sanırım ilki) rahmetli hoca. bonus olarak;
  (bkz: ankanın yükselişi ve düşüşü)
  1 ... dekadans
 8. 8.
  oral sander'in tarih analizlerini okuduğunuz zaman sanki o günlerde yaşamış gibi olayı derin ve ayrıntılarla işlediğini görürsünüz. yaptığı tahlillerinde genelde unutulan insan faktörüne dikkat çekmiş ve tarihi çok yönlü ele almıştır. kitapları bir çok üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümünde okutulmaktadır.
  2 ... kartal
 9. 9.
  siyasi tarih adlı 2 ciltlik eseri,ders kitabı olarak okutulmakta olan, yanlı yazmayan hoca.
  1 ... templar
 10. 10.
  okunası siyasi tarih kitabı olan siyaset bilimcisidir. kitabın müthiş bir anlatımı vardır. alıp götürür insanı. age of empires 3 oynama isteği uyandırır kitabın birinci cildi.
  1 ... cholev