1. 1.
    her oynayışınızda sizi daha çok saran bilgisayar oyunu..osmanlı gerçekten çok iyi ama benim favorim ruslar..
    8 -3 ... seffafbukalemun
  2. 2.
    age of empires ikiye göre umdugumu vermeyen strateji oyunu.cıkmasının her seferinde ertelenmesiyle beni gıcık etmiştir ama oynadıktan sonra umdugumu verememiştir.
    1 ... vegmas
  3. 3.
    Eskisini aratan strateji oyunu.
    3 ... hendrix
  4. 4.
    inanılmaz güzellikteki grafikleri insanı oyuna bir kat daha bağlayan ses efektleri ile tek kelime ile mükemmel.oyunun kurgusuda yansıttığı dönem açısından geyat başarlı olmuş kanımca.başlıyınca bir kere insanın bırakası gelmiyor açıkcası.
    1 ... msd
  5. 5.
    (bkz: tüm zamanların en iyi strateji oyunları)
    5 ... armi
  6. 6.
    ruhunu tamamen kaybetmiş. özellikle her bölümde yapılan yan görevler falan oyunun ruhunu bozmuş. grafikler haricinde ahım şahım yenilikler yok. age of empires 2 yi mumla aratan bir oyun olmuş. multiplayer'ını henüz denemedım ama age of empires 2 kadar oynanabilirliği yüksek olacagını tahmin etmiyorum. yaklasık 6 yıldan beri beklenen devam oyunu bu olmamalıydı.
    4 -2 ... manson
  7. 7.
    Büyük umutlarla beklememe değmeyen fos çıkan oyundur.
    ... eurasia
  8. 8.
    2 ye göre kay kat iyi grafikleriyle insanda oynama isteği uyandıran oyun

--spoiler--
    şifreleri:
    x marks the spot-haritayı açar ama spy yapmazü
    nova & orion-10000experience
    give me liberty or give me coin-10000altın
    <censored>-100000 odun(işaretler önemli)
    medium rare please-10000yemek
    --spoiler--
    ... isheyaramas
  9. 9.
    game paused durumunu bir türlü çözemediğim güzel oyun.
    1 ... kadir850
  10. 10.
    güzel grafikleri olan lakin bir önceki versiyonu (bkz: age of empires 2) kadar zevk alamadığım ensemble studios, microsoft game studios ortak oyunu.
    ... volkanat