bugün

kurulumu her daim eziyettir.

dil desteğini sağlayabilmek için deneyim gerekir.

7.3.4 versiyonu bile 11g versiyonundan daha güzeldir. 11g de çok gereksiz zorlamalar yapmışlardır.

hiçbir ürünü uninstall yapılamaz. manuel temizlenir.

sertifikasını almak zordur ama parayı veren her yerde düdüğü çalar.

eğitimlerini son yıllarda bilginç akademi vermektedir. eskiye göre düzeyi ve kalitesi düşmüştür.

application serverını yönetmek, down veya hold olduğunda kaldırmak göt ister. **
database yapısını anlamak zaman ister. yönetmesi yıllarınızı alır.

(bkz: anlatsam roman olur)
(bkz: kısa kes aydın havası olsun)
kurulumu da kaldırması da gereksiz yere zor olan; salak saçma bir yazılımdır. micropsoft'tan bırak koltuğu, alsa alsa babayı alır. kanımca millet moda olmuş diye kullanıyor. ömrümü yedi p.venk... itim kadar sevmem... bunu kullanmayı iradi olarak seçen tipin zekasından şüphe duyarım. ya gerzek, ya da mazoşisttir... bi de dünya para veriyor mallar.

kullanmayı, kurmayı, kaldırmayı falan filan özellikle milleti eğitim ayağına tokatlamak için mi karmaşık yaparlar, yoksa beceriksiz olduklarından mı tam kestiremiyorum. ancak firmanın el attığı her şey kuruyor, o derece. java java dediler; .net geldi, çük gibi kaldı. solaris diye gazladılar bir ara, şimdi esamesi okunmuyor.

iş yapan, bir tek kendi adını taşıyan veritabanımsı zımbırtısı var. astronomik rakamlara itekliyorlar şirketlere. zannedersem onu da; bi b.k bilmeyen bilgi işlemcilerin, "anaaa herkes oracle diyor lan, çok cool adamım." ayağıyla patrona önermesi ve görmemiş zengin patronun da "en pahalısı hangisiyse onu alalım goççum. ahmetgiller de çatlasın p.venkler." diye satın alması biçiminde satarak; milleti iyi söğüşlemektedirler...
türkiyede kullanılan seçsis programının yazılımını yapan firmadır.

tam adı, oracle sun microsystems dır.
java gibi yazılımları içinde bulunduran kullanışlı ve geniş veri tabanı.
görsel
görsel
görsel
dc comics'te yer alan karakterdir. kötürümdür. batman'in bilgisayar başında ki yardımcısı.
ilk kurulduğunda adı "yazılım geliştirme labaratuarları" olan şirket. oracle ismi ise cia için yaptıkları özel veritabanından gelmekte.
dota'ya 6.78 haritasıyla gelen yeni 'hero'. acayip de popüler, her 10 oyundan 7'sinde görür oldum ama bir barathrum kadar değil, kusacağım artık görmekten..
fahrenheit oyunundaki maya tanrılarının yardımcısı olan, milletin bedenine girip adam öldürüp sonra suçu bedenine girdiği adamın üstüne bırakan kötü adamdır.
Ürün çeşitliliğinden para kazanan bir firma.
Piyasa değeri 25,9 milyar dolardır.
saniyede 1068 Dolar kazanan şirket.
dünyanın Microsoft’tan sonra en büyük yazılım firması dır.
1977 de kurulmuştur.
bir veri tabanı yönetim sistemidir. sadece belirli bir portta çalışabilir. ve bu çalıştığı portun başka sistemler tarafından kullanılmaması gerekir.
Adventure quest world oyununda bir class(karakter). (bkz: oracle class)
microsfton gölgesinde kalmış firma. dünyanın 2. büyük yazılım firması.
aslında olayları farklı detaya girmeyelim ama, 100 microsft bilene karşılık dünyada sadece 16 kişi oracle ın ne olduğunu biliyormuş
şaşkınlık içindeyim.
Seçilme sırasında 108. olan ve %38 gibi skandal bir galibiyet oranına sahip olan hero.

Zaten mod'lardan birinde seçme imkanınız bile yok bunu.

Görmeye görmeye yeteneklerini bile unuttum gay kılıklının. Aklımda kalan tek şey bir yeteneği size kalkan açıyor, kalkanın içindeyken zarar görmüyor ve belli bir sürenin sonunda kalkanda biriken hasar kadar iyileşiyor veya hasarın hepsini yiyorsunuz. Ne biçim kahinsin sen aq.

Öte yandan fahrenheit oyunundaki abimiz uzun tırnakları haricinde karizmanın tillahıdır. Yoldaşı olarak bir adet kargası vardır. "kızı bana verirsen ölümün hızlı ve acısız olacak" diyerek gider ayak iyilik yapar; roller coaster'ı kane'in başına yıkmak üzereyken "eğlencenin tadını çıkar" diye espri yapmaktan çekinmez; "oo şekspir mi okuyorsun, ne yazık ki günümüzde kendisini bilen pek yok" diyerek edebi yönünün ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir.
Bir s.a.p değil.
stack overflow da olmasa hatalarından kurtulamayacağımız orul orul gürül gürül orospu çocuğu kendisi ki dünya devidir bu aynı zamanda.

ilginç amk veledi.
2015 yılı cirosu 38 milyar 226 milyon dolar olan şirket.
Veritabanı ve uygulama geliştirme araçları üzerine yazılım yapan amerikan şirketi.
bunlar bi java sertifikası veriyorlar
kıçı kıçına aldım
sınırdan
ama her kapıyı açıyor
Allah razı olsun zamanında aldıranlardan..
sitseler o sınav parasını bu anda denkleştiremezdim o zamanki deneyimimle..
güncel Önemli Başlıklar