1. 1.
  latincede eser.ayrıca güzel izmir'imde yeni açılan bir bar.canlı müzikte ses kalitesi berbat.
  1 ... frozen hopes
 2. 2.
  alsancak'ta bulunan bar. ayrıca amatör müzik grupları arasında yarışma düzenlemesiyle takdirimi kazanmıştır
  -1 ... 6.4.r.1.$.h
 3. 3.
  latince "iş, işçilik" demektir.
  ... amanbenburadakalmisim
 4. 4.
  girişte sizi damgalayan mekan.müşteri kitlesinin yaş ortalaması 15 olması, güzel dizayn edilmiş mekanın içine etmektedir.
  ... pasif icici
 5. 5.
  25 ocak'ta dandadadan'ın sahne alacağı izmir'de bir mekan..
  2 ... aysel gurel
 6. 6.
  Alsancak'da Gazi Kadınlar Sokağında bir bar.Kanca grubu sahne almakta...Cumartesi günleri bile kalabalık olmaz.Bir keresinde gittiğimde sanki liselilerin doğum günü partisi var gibiydi.Ama yine de güzeldir.
  ... horseplay
 7. 7.
  " öpüş " paul eluard

  ıpılık hala vücudun attığın giysilerinden
  gözlerin kapalı kımıldıyorsun
  bir şarkı gibi doğan
  belirsizce ama her yerden birden beliren

  kokulu ve hoşsun
  aşıyorsun ama kalarak yitmeden
  sınırlarını vücudunun

  geçiyorsun ötesine zamanın
  yepyeni bir kadınsın işte
  sonsuzlukta çıkan

  çeviri: ilhan berk
  ... ditty
 8. 8.
  (bkz: opus a satana)
  ... revolter00
 9. 9.
  ingilizce geniş kapsamlı sözlüğümde aradığımda çeşitli müzik türleri anlamına gelen ayrıca izmir Alsancakda hala bulunan bar.
  ... sinner mirza
 10. 10.
  izmir alsancak'da, ara sokagın tekinde(evet izmir'de yasamıyorum) bulunan bar. yaz itibari ile giriş paralı idi ve giriş ücretine ilk içki dahildi.bira da 8 tl idi. beleş biramızı içtikten sonra, 10 tl verip ikinci birayı istedik. (simdi buraya kadar fiyatlar hafıza zorlanarak yazılmıştır.)
  gelen biramızın yanında 2 tl'yi görmeyince(peşin çalışıyorlar) insanlık hali deyip ses çıkarmadık. 3. biraya sıra geldiginde yine bir 10 tl verdik ama gönül rahat hala, 4 tl ile geri gelecekler diye düşünüyoruz.( bu arada 10 luk banknotlarla dolaşırım hep.) garson sadece bira ile gelince bu sefer arkadasa dönüp " ne iş lan bla bla bla ? " seklinde olayı anlattım. etrafa ışık hızıyla yayılan bu sorunumdan sonra, mekandaki arkadaşlar kendini kara murat sanan osmanlı fedaisi gibi "abi benim de su kadarımı, sunca paramı, zart zurt " diyerek birer birer atladılar. (o zmana kadar sölemeyen aklınıza scym.) eehhh sıkıldım bee !!! yani gittiginiz zaman para üstü konusunda çirkefliginizi, çingeneliginizi yapın, hakkınızı arayın, darılmayın, sıkılmayın. taktik olmuş bu iş.
  ... unam