bugün

izmir'de gaziemir'de yeni açılmış olan; izban esbaş durağına 10 metre olan, içerisinde birçok mağaza bulunan, buz pisti küçük olan, oldukça kalabalık bir outlet alışveriş merkezi.

ayten alpman vefat ettiğinde tüm gün onun şarkılarını çalmalarıyla gönülleri fethetmiştir.
Hafta sonu gaziemir trafiğini kilitleyen mekan, bir yıl gitmeyi düşünüyorum, nedir bu yeni mekan takıntısı anlamış değilim.
yeni trend olan avm.

ne zamandır açılması beklenmekteydi, özellikle dış görüntüsüyle ilgi odağı olmuştur. ilk günlerde sanırsınız ki tüm izmir ordadır. mahşer-i kalabalıktı ama şimdi sakinleşti.

outlet olması sonucunda fiyatlar şimdilik uygundur.
ilk şubesi ankara eryaman'da açılmış olan avm zincirinin izmir şubesi.
Dün oradaydım dediğim yer.
bir avmdir. Evet.
haftasonu gidildiğinde kalabalıktan cep telefonun çekmediğinin görüldüğü yer.
baz istasyonu yetersiz kalıyor sen düşün gerisini.
Bugün alış veriş için gittiğim gittiğime pişman olduğum insanların akın ettiği alış veriş merkezi. Çöp atılacak çöp kutusu bulamazsınız ama adım başı mağaza.
Yürüyen merdivenlere davranmayın sakat çıkarsınız yukarıya orada.
Haftasonu aşırı kalabalık olan, insanların akın ettiği bir yer. Bana uzak olmasına rağmen düzgün ayakkabı, tişört falan vardır diye bu avm'ye gittim. Arabayı parkedecek yer yok. içeri girdim insanlar alışveriş yapmasa bile boş boş geziyor. Özellikle decathlon'a çok rağbet var. Bunu yanı sıra yemek katı da tıklım tıklım. Güzel mekan, büyüttüler de yetmeyince ama yine de yetmiyor yani. Sanki insanların gidecek başka bir yeri yokmuş gibi.
He bir de o kadar mağaza olmasına rağmen lcw'de bile düzgün bir şey bulamadım. Hatta bazıları hala kışlık şeyler satıyor.
Askerlik yıllarımda sık sık ziyaret ettiğim alışveriş merkezi.
Bir alışveriş merkezi. Uzun zaman sonra uğradım. Yemek yiyeyim dedim de tek başına da olmuyor. Gelecek varsa yemek ısmarlıcam.
Arabamı almaya gittiğimde uğramıştım. Ankara optimum'dan çok daha güzel.
Kalabalıklığı beni çok gergin ve sinirli yapan avm.
Zorunda kalmadıkça gitmem. Hele gezmek için avm düşünenler? Uzak durunuz. Avm gezmek nedir aq.
Lise yıllarımın geçtiği gaziemir'in avmlerinden biri. Göçtüm komple izmirden, yaşasın yeşil doğa!
Pek sevmedigim avm. Ege perla ve point ya da bornova forum daha tercih edilir.
Optimum' da çok apaçi var.
tarfiğin amına koyan. oraya ruhsat veren belediyenin tüm yetkililerinin anasını eşekler becersin.
izmirpark'tan sonra izmir'in metrekareye en çok apaçi düşen avm'si.
dibinde tren istasyonu bulunmaktayken (bkz: izban) buraya arabası ile gelende akıl yoktur. çünkü üzerindeki caddede trafik bu tiplerden dolayı kilitlenmektedir.
Izmir Karaca sinemasinda oynamayan filmleri izlemek için gittigim avm.
Bir avm. Bakalım neler var diye kalktık geldik.

görsel
Şu pandemide hala avm dolanan değişikleri göstermiştir.
Büyük avm'dir. Esbaş mı ne metro durağında inip gidiliyor. izmir için fena değil. istanbuldaki avm'ler gibi bişeyde beklemeyin. Neticede izmir yani.
en güzel mekânı happy moon's olan devâsa avm.

görsel
Happy moons harbiden güzel. Ama ben decatlon'a geldim yağmurluk ve bot almaya.

görsel