bugün

seçim sonuçları sonrasında yaptığı açıklamayla beni sükut-u hayale uğratmış bir milletvekilidir. meclisin en donanımlı beyefendisinden böylesine basit ve komik bir açıklama duymak gerçekten çok üzücü.

http://www.ntvmsnbc.com/news/415045.asp
geçen seçime göre daha fazla oy aldıklarını iddia ederek beni çok güldürmüştür; dsp ile birleştiklerini unuttu sanırım kendisi; chp listelerinden seçilen dsp milletvekilleri çıkarıldığında chp millet vekili sayısı 100 ün altına düşüyor sayın öymen, bilginize...
hazımsızlık sorunu yaşayan ve milleti küçük gören saygısız kişi.
fosilleşmiş, köhnemiş chp zihniyetinin demirbaşlarından. nereden mezun olduğunu bilmem ama siyasette sınıfta kaldığı bir gerçektir.
chp icinde tek yenilgiyi ve hatalari kabul etmeyerek, hala ayni hatalara ve bu hatalarla saldirganliga devam eden, siyaseti halan anlayamamis bursa milletvekili. kenisi deniz baykal'dan ders alsindir. yoksa ona da tupunu de al git denilecektir.
sonuc rasyonel degil diyerek hayalkirikligi yaratmis kimsedir. acaba rasyonel olarak sapkalarini onlerine koysalar, rasyonel sekilde biz hataliyiz deseler super olurdu.
son aciklamalari olan secim sonuclarini rasyonel bir sebebe baglayamamanin ne demek oldugunu aciklamasini bekledigim kisi. rasyonel demek akilci demek ise o zaman secim sonuclarinda akilla aciklanamayacak birseyler mi var. hal boyle ise ulkede her iki kisiden birinin akli, akabinde de demokrasi nerede sorularini akla getiren insan.
gemiciği olmasa da oğlu milyarcıklarla oynadığı söylenen kişi.
(bkz: gemicik)
http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=86354,10,2
iki kelime ile tam olarak tarif edilebilecek adamsi:

(bkz: mizmiz)
(bkz: miyminti)
rte nin 'baykal Bursa ya bir monşer göndermiş' şeklindeki laf sokma girişimini 'ya habibi sen bisküvi satarken ben kıbrıs barış harekatında şube müdürüydüm' diyerek bertaraf etmiştir. türkiye de ender bulunan sakin ,kibar ,beyefendi siyasetçilerden biri.muhtemelen değeri öldükten sonra anlaşılacaktır.
muhteşem bir münazır, muhteşem bir hatiptir. münazara yapmak isteyen herkese idol olarak gösterilmelidir. Parti genel başkan yardımcısı olarak gerçektende çok mantıklı ve çok akıcı konuşur ancak hiçbir zaman parti genel başkanını geride bırakacak kadar ateşli ve doygun konuşmaz. bu bakımdan muhteşem bir konuşmacıdır.
başörtülüleri nazilerle eş tutan politikacı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=680367

bu kadar saçmaladığına göre deniz baykal'ın yerinde gözü var anlaşılan. *
tiz partiden ihraç edile.
başörtülülerle faşistleri eş tutmayan amerikan medyasının oyununa geldiğini söyleyen politikacıdır. hürriyet in yaptığı habere inanmayan "vakit" gazetesi kendisini aramış ve "yok öyle bir şey" yanıtını almıştır. vakit gazetesi almam ama otobüste yanımdaki elemanla beraber "hmm" şeklinde değerlendirdik olayı.
Politika Dergisi'ne röportaj vermiş olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvikili

Röportajı okumak için: http://politikadergisi.bl...r-ymen-rportaj-say-1.html
Dokuz Eylül üniversitesi'ndeki seminerinde "hükümet, telefonlarımızı dinleyeceğine azıcık tavsiyelerimizi dinlese bugün bu durumda olmazdık" diyerek tüm salonu kırıp geçirmiş, türkiye'nin yetiştirdiği sayılı diplomat, yazar ve milletvekillerinden biridir.ayrıca bir dönem avrupa konseyi daimi temsilciliği de yapmıştır.
konferans çıkışı imzalattığım geleceği yakalamak,türkiye'de ve dünyada küreselleşme ve devlet reformu adlı kitabı kaçırılmamalıdır.
avrupa birliği'nde kültürlerarası diyalog temalı bir toplantıda dahi konuyu bir şekilde "içki yasağı"na ve deniz feneri olayına getirmiş, ab - türkiye ilişkilerine bakışındaki koyu ve hamasi milliyetçiliği nedeniyle kendisinden sonra konuşan 5 ayrı konuşmacıdan pek güzel ayarlar almış olan, adam. tam chp'lik hani, su çatlağını bulmuş.
"peres'e sen diye hitap edemezsiniz" diyerek, sinirlerimizi zıplatmış kişidir. kendisine yüz yüzeyken ayar vermek isterdim ama sözlük aracılığıyla kendisine gönderiyorum.
(bkz: peres e sen diye hitap edemezsiniz/#4607978)
ortaokul düzeyindeki nutku ile gözlerden kaçmayan siyasetçi.

hamas terör örgütüymüş.. peh.. kendi ülkesini savunan insanlar ne zamandan beri terörist sayılıyor? birgün türkiye'ye saldırı olsa, ben de savunsam terörist mi olacağım? bırakın bu ayakları..

-mış, -miş, -cek, -cak ekleriyle bir yere varılmaz.

edit: hani muhalefet edenler entryleri neden sildiniz? keşke eksi verme yetileriniz kadar cevap verme yetileriniz de gelişmiş olsaydı.
Aslında çok iyi bir dış politika uzmanı olmakla beraber malesef bazen partisinden gelen yoğun istek üzerine talihsiz açıklamalar yapmak zorunda kalan siyasetçidir.
bir tarafı yusuf yusuf eden kişi. *
diplomasi hakkında kitaplar yazan ve halen CHP milletvekili olan düşünür. diplomasinin ne olduğunu anlamayanlar için tabii ki öymenin açıklamaları havada kalacaktır.
ayni mantikla simon peres'in de turk basbakanina sesini yukselterek ve torununu azarlar gibi konusmamasi gerektigini gormesi gereken siyasetcidir.

ayrica tayyip erdogan gercek disi veya hakaretamiz birsey soylememistir. sadece kral ciplak diyebilmistir. yani yapilamayani yapmistir.

bugunun dunyasinda dogruyu soylemek siradisidir. tepki verilir dogruyu soyleyene, gote got diyene.

fakat tayyip erdogan'i takdir etmek gerekir. o bir densizlik yapmamistir. gerekeni tam yerinde ve zamaninda soylemistir.

onur oymen'e de tebrik etmek duser.
(bkz: ezik)
klasik chp muhalefetini son olaya da yansıtmış üstün! kişilik. tayyip erdoğan sussaydı, 'adam orda senin nezdinde türkiye'ye bağırdı niye bir şey demedin? böyle diplomasi mi olur?' diyecekti. şimdi malum saçmalamaları seslendiriyor. bir üst perde için baykal'ı dinlemek lazım.
tayyip erdoğan'ın davos toplantısını terketmesini yorumlarken, ulusalcılığın "mal muhalefeti" tarzını sürdürebilmek adına komik duruma düşmüş "pek eski çağ kişisi".

türkiye'nin dış siyasetinde böyle adamların yıllarca rol oynamış olmasından türkiye'nin iyiliği adına utanıyorum.