bugün

green arrow'un gerçek ismi.
Arrow isimli dizide stephen amell'in canlandırdığı ana karakterdir. dizinin her bölümünün başında söylediği, akıllara kazınan "My name is Oliver Queen. For five years I was stranded on an island with only one goal: survive. Now I will fulfill my father's dying wish. To use the list of names he left me and bring down those who are poisoning my city. To do this, I must become someone else. I must become something else." sözü meşhurdur.
ok atan karakterler sıralamamda ilk üçte olan kahraman.

(bkz: robin hood)

(bkz: hawkeye)

bonus: (bkz: willam tell)
--spoiler--
neler oluyor lan? aslinda 9. bolume kadar izledim bu sezon ama her hafta bok varmis gibi fragmanlarini izliyorum yeni cikan bolumlerin. o da benim salakligim ya. napim final yapar yapmaz bir oturusta bitirmek istiyorum sezonu. her hafta her hafta bolum beklemek olmuyor. herneyse, bildigin darth vader olmus bu adam. ahahah. nereye goturecekler konuyu bakalim.
--spoiler--

arrow dizisinin aktoru.
--spoiler--
is alive.
--spoiler--
sadece 6 bölüm tahammül edebildiğim arrow dizisinde kendisi oynayan yarma keşke kendisini oynamasaydı dedirtmiştir. steroid katkılı, hantal yapılı, mimik yapamayan bir öküz yerine keşke bruce lee kaslı* daha esnek ve yetenekli bir arkadaş oynasaydı kendisini. her neyse benim için arrow bitmiştir zaten...
--spoiler--
(bkz: ra s al ghul)
--spoiler--
meşhur batan yatı için:
(bkz: queens gambit)
(bkz: arrow)