bugün

dershanede tuvalete gitmek istediğini söyleyen çocuğun 'al şu yaprak testi çözersin orada' cevabını aldığı mükemmel dizi.
bir de boyle bir dizi vardi tabi. ordaki kadinin sacini basini yolma istegiyle yanip tutusurdum. neyse ki bitti.
dizi görünümlü gizli bir deneydir. psikoloji bozabilir. ne biçim diziydi lan o? neleri atlatmışız biz ülke olarak. vay be.
Severek izlenilen dizidir, game of thrones tadındadır.
Edit: vay amk diziyi kaldırmışlar.
oks anneleri yerine ''matematik yazılısı anneleri'' daha mantıklı olurmuş (lise için).
hatırlandıkça güldüren dizi. ismini sikeyim ya.
saçmalık.
vardı bi ara öyle bi dizi. bak hatırlayınca yine bi içim daraldı. neydi lan o rezillik?
(bkz: sbs dayıları)
Ne saçma yapımdı o ya anneler ayrı gıcık ergenler ayrı embesildi. (bkz: Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin)
nasıl oldu da tutmadıydı dediğim dizi. oysa o yıllarda emindim çocuğu oks'ye girecek bütün anneler izliyordu.
senaristi, yönetmeni, sesçisi, ışıkçısı, oyuncusu, yayınlayan kanalı...

ulan biri de çıkıp dememiş "aga biz ne yapıyoruz" diye.
Nerden aklıma geldi de bu başlığı aradım diye düşündüğüm kasvetli dizi. O neydi lan öyle diye bir dönem geçirtmiştir.. bir kolbastı gibi.. bir m.Jackson dansı gibi ayrı bir dönem oluşturmuştur. Hakketen bu diziyi niye yapmışlar ki gereksizlik yani. Aman neyse ya...
~~Kolbastı ile uşaklar hep beraber coşalım..
oks moms.
oks'ye gireceğim zamanlar izlediğim diziydi. hatırladığım kadarıyla 2 aile vardı. bunların çocukları birbirlerini seviyordu. iki aile de son derece psikopattı. bir gün bu 2 çocuğumuz dersaneyi asmıştı. parkta sallanıyorlardı amk. sonra aileleri öğreniyordu dersaneyi astıklarını. gerisini korkudan izlemedim galiba. hatırlamıyorum.

dizinin mottosu "baban seni dersaneye gönderebilmek için arabasını sattı"dır.
ne salak diziydi. Çocuğunu panik ettiren mal bi anne. otobüs durağında test cozuyordu kız. vay anasını beeee.
Türkiye'nin yakın geçmişte atlattığı en büyük travmadır.

Çernobil falan bok yesin yanında.
Ben oks ye girdiğim yıl varmış bu dizi benim hiç haberim yok. Ne çabuk geçti 8 yıl böyle. Oks nin üstüne ygs LYS kpss öabt geldi geçti. Annem hep aynı biraz fazla çalışsam kızar yorma kendini diye.
Nostaljik dizidir.
boyle bir dizi vardi bir aralar.
arka siradakiler izleyen nesil bunu da izlemistir.
hey gidi gunler.
ülkemiz böyle kötü günleri geride bıraktı çok şükür.
Gece gece bu dizi aklınıza gelecek kadar ne yaşadınız demek istiyorum.
(bkz: ygs dayıları)
(bkz: lys halaları)

edit : bu saatte bu başlığı canlandıran arkadaşı saygıyla selamlıyorum.
bunlari izleyip o sene sinava girenlerin simdi cocuk bekliyorlardir.
türkiye neden bu hale geldi sorusunun cevabı bu ve buna benzer dizilerdir.