bugün

kürt orospu çocukları ve komünistlerin mekanı. Evet.
aslında bir harfi eksik olan semttir. başında b bulunmaktadır.
Gittiğimde korkarak yürüdüğüm semttir. istanbulun tehlikeli semtleri arasında yer alır ama daha beterleri vardir tabii ki.
Başınıza bir bok gelmez...

Sivil polisler çok rahattır, komünistlerle ve hapçı-otçularla kanka gibi takılırlar...

bol bol kürt düğünü olur mistik biber gazı ve iğrenç istanbul dumanı(a.k.a. air pollution) eşliğinde.
buraya gezi süreciyle ilgili öyle şeyler yazacağım ki ama değmez. özelden mal mal mesaj almaya değmez.
küçükken ismini orgmeydanı sandığım yer. devrin okmeydanı sakinlerinin yol ortasında orglu düğün yapmalarının bu çağrışıma katkısı vardır.
yok edilmesi gereken semt. terörist yuvası.
En sevdigim semt istanbulda. Ara sira uğramaya giderim mahaledekilere.
istanbul daki en nefret ettiğim semttir alayı kansızdır pkk yı destekler çoğu dhkp c nin köpeğidir.
talatpaşa mahallesinde oturan kardeşlerimi ayrı bir kefe koyuyorum.
Orospu çocuğu bulunan yer. Polis aracına saldırmış, polis gelince de kayıplara karışmışlar.

Ya allah'ın adını anıyorum bak. Ulan polise silah kullanmayı serbest bırak gözünü seveyim. Zor olmamalı bu ya. Vurun şunları. Öldürün. Yapın lan. Onca silah taşıyorsunuz ama kullanamıyorsunuz. Anca şehir olunca da vatan sağolsun oluyor. Yapmayın şunu işte.
bir aydır belki daha fazla süredir otobüs girmeyen mahalle. zaman zaman toplumsal olaylar oluyor ama şuan otobüs girmemesinin sebebi mahallenin girişinde toma ve akreplerin olması. mahalle üzerinde acayip oyunlar oynanıyor.
54k,molotof,yakıp yıkma.

Peki neden 54k. Ordan en az 50 tane güzargah geçiyor adamlar hep 54k'yı taşlıyor molotofluyor anlamış değilim.
istanbulda bu kadar merkezi ama gelişememiş başka semt yoktur diye düşünüyorum.
eskiden ciddi ciddi toplanılıp ok atma yarışmaları yapılan bir yermiş.

şimdilerde ise molotof atılıyor sadece.
hayatı boyunca ayağına çamur bulaşmamış, yaşamı sadece önüne konulan tozlu ekranlardan aldığı haberlerden yorumlayan bir nesle uzun uzadıya bu bölgenin sosyokültürel yapısını anlatmayacağım. kaldı ki yaşadığım bölgedeki yanlışları yeri geldiğinde en sert dille eleştiren insanlardan biri bizzat benimdir.

genelde ana haber bültenlerine yansıyan çatışma görüntüleri ve otobüs yakma eylemleriyle gündeme taşınıyor okmeydanı. uzaktan bakıldığında ne kadar korkunç değil mi?! oysa ben ömrümün 30 yılını bu semtte yaşadım ve hala yaşıyorum. çatışmalardan haz aldığım söylenemez. otobüs yakma eylemleri de halkın yararına bir çıkış olamaz. çünkü zaten alınan yeni otobüs, açılan yeni bir ihale ile iktidar yanlısı kişilerin ceplerini doldurmaktadır. her gün işe otobüslerle giden insanların ekstra yürüme mesafelerine neden olması da çabası. bunlar kabul edilebilir eleştirilerdir ve anlaşılabilir.

gelgelelim işin gerçek boyutuna. holdingleşen medya, yaşananları provakatif bir dille ve üstelik gerçek dışı olarak düşünebileceğimiz bir türden insanlara yansıtır. burada yaşayan insanlara çizilen profil, baskın ideolojinin yıllardır öteki düşünceyi yok sayma paranoyasının bir ürünüdür. buradan yorumlara baktığımda, belden aşağı birkaç küfür dışına çıkamayan lugatlarıyla yaşamı kotarmaya çalışan gençleri görüyorum.

gerçekten yazık. okmeydanı yıllardır, hiçbir siyasi akımın etkisinde ortak hareket etmemiştir. evet, sol ağırlıklı bir düşünsel rüzgarlar mevcuttur. kürt ve alevi kökenli insanların çoğunlukta olduğu da doğrudur. bu olguyu anlamak için 1950'lerde başlayıp, 1960'lı yılların sonlarında hızlanan göz dalgasını iyi okumak gerek. buradaki direniş kültürü, sanılanın aksine, belirli radikal sol grupların etkisinde değil, yıllardır ülkenin tepesine çöreklenen faşizmin yarattığı bir baskının ürünüdür. burada bahsedilen radikal sol gruplar, halk desteğini yeterince alamamaktadır. çünkü halk, şiddete dayalı her türlü siyasal uzantıya karşı gelmektedir. Asıl sorun buradaki kitlelerin, iktidar ideolojisiyle ters düşen refleksleridir. torbacılar yoktur. fuhuşa rastlanmaz. kadınlara taciz asla görülmez. kadın erkek eşitliği egemendir. insanlar özgürce düşüncelerini dile getirirler. kitap okuma oranı ortalamanın çok üzerindedir. kültürel aktiviteler, ülke genelinde bakıldığında çok yukarıdadır. emekçi ve onurlu insanların bir arada olduğu ve ortak yaşama iradesinin ne demek olduğun çıplak gözlerinizle göreceğiniz bir semttir.

eğer resmi ideolojinin peşinden sürüklenen dogma düşüncelere sahipseniz anlattıklarımın hepsini unutun. çünkü öyleyse düşünsel anlamda sizin yaftaladığınız kişilerden biriyim. sanırım einstein bu noktada çok haklıydı.

isterseniz, sizi semti dolaştırabilirim. bir çay ısmarlayıp, edebiyattan sanata, felsefeden siyasete konuşur ve bu bölgenin hiçte öyle şeytani bir yanı olmadığını gösteririm size. çünkü bana göre dünyanın en güvenilir, samimi ve sıcak semtidir.
içine girdiğimde huzur bulduğum nadir semtlerden.. istanbul'un göz bebeği.

Ayrica faşolarin içine giremediği doğrudur.
istanbul'un en merak ettiğim semtlerinden.
robinhood'un evi.
Oktan ziyade bokmeydanıdır. Zira birçok kimse burada bok yoluna gidiyor.
Yakın zamanda kentsel dönüşümün doruklarına çıkmasını umduğum bok çukuru. Olmaz olsun. Neşterle kesip atılmalı. Bir diğerleri için:

(bkz: bağcılar)
(bkz: sultanbeyli)
(bkz: gaziosmanpaşa)
istanbul' un en guzel semti. Tavsiye edilir.
ortada herhangi bir gösteri, eylem, miting olmadığı halde polisin sürekli boş sokaklara, caddelere gaz attığı semt. akrepler sokaklarda cirit atiyor havada helikopter tahrik ediyor amaç ne merak konusu.
Namı diğer bok çukuru. Nefret kaynağım.
kürt halkının demokratik taleplerini dile getirmek adına sık,sık eylem yaptığı kürt halkının istanbul daki kalesi.
Osmanlı zamanında okçu askerlerin eğitimlerinde okçuluk talimi yaptıkları bir bölge.