bugün

önceden merkezini bilmediğim için ön yargılı olduğum semt. şişli, feriköy gibi merkezi yerlere yürüyerek gidilebilen bir semt.
Benim dedeme borcunu ödeyemeyen bir adam okmeydanı'ndaki bin metre kare (bir rivayete göre 10 bin metre kare) arazisini vermeyi teklif etmiş.

Benim akıl küpü dedem de parasını istemiş ve bir süre sonra parasını almış, aldığı parayla da 50 nc kamyon almış.

Heyhat.
taksim'e yūrünerek gidilebiliyormuş. bir adam yürüyerek geliyormuş okmeydanı'ndan.
olaylar oluyordu eskiden burda.
Sikko bir semt. Orada yaşayan insanlara sabırlar diliyorum..
daha büyük bir kısmı şişli ve kağıthane ilçelerine bağlıdır.
pkk eylemcilerinin çok olduğu beyoğlu ilçesine bağlı yer.
(bkz: darülaceze)
sokak röportajı sandım linki.
Götümle kahkaha attığım bir youtube videosunun geçtiği yer. https://youtu.be/wvwlILej5Ac

Tipe pak amına kodumum palyaçosunun.
youtube'da bir kahveninin solcu teröristler tarafından basıldığı, solcuların kahvede elinde tabancayla konuşma yaptığını z.klemeyen okeye devam eden zannımca ülkücülerin kahvede okey ve iskambil oyunlarını devam ettirdiği bir istanbul beyoğlu semti.
sıkıcı bir semttir. esenyurt'un bir benzeri olabilir. insanları genel olarak esenyurt'a benzer olabilir.
(bkz: çöplük)
çağlayan'ın gerisinde bir yerdir.
e5 üzeri olduğu için birçok kişinin sıkça içinden geçtiği kötü bir semt.
çağlayan ile halıcıoğlu arasında bulunan semt.
Şu an okmeydanı durağındayım. Uzunçayır durağında aktarma yapınca paylaşmayı düşünmektedir.
şişli, beyoğlu ve kağıthane ilçelerinin kesiştiği noktada bulunan, e5'e kıyısı olan, siyasi olaylarla ünlü olan semt.
2016 yılından beri terör olayları çıkmayan istanbul'un güzide semtlerinden biridir. türk polisi bu semtte iyi çalışmış ve olay çıkaracak insan kalmadığı için okmeydanı halkı seneler sonra rahat nefes almıştır. tabi 2017 yılında e5 civarına konulan bomba süslü piknik tüplerini saymazsak.
adı kötüye çıkmış ama binlerce normal insan yaşıyor orada.
hem de istanbul un en eski semtlerinden.
severiz.
Çocukluğumun büyük bir kısmı burada geçti.
O işler eskidendi. Şu an eskiye nazaran pek bir olayı yok. Devletle sidik yArıştırılmaz.
Evime giderken geçtiğim yol.

Ayrıca şu Perpa kısımları bana hep korkunç gelmiştir in cin yok gibi sanki.
hepiniz dayaktan paramca olursunuz.
istanbul un en erken göç alan semtlerinden biridir.
çağlayanlıyız. yakınız biliriz.
ayrıca falanca filanca genşleri falan denmişte. devede kulaktırlar.
bu semtin çoğunluğu erzincan, erzurum, sivaslı gençlerle doludur.
öyle laga luga ettirmezler adama.
herkes insan gibi otursun oturduğu yerde.