bugün

entry'ler (44)

maddiyat önemli olmasa hangi bölümü okurdunuz

Arkeoloji veya jeoloji.

seks esnasında göğüslerimi elleme diyen kız

Kendini kötü hissettirecek kötü bi an yaşamıştır ve bu sebepten hatırlamak istemiyodur.

yazarların en sevdiği 5 yabancı aktör

-jack nicholson
-jim carrey
-christian bale
-tim robbins
-al pacino.

en yakındaki kitabın 11 sayfasının 7 cümlesi

"Onların yıkımını görmeye katlanamıyordum."

Laurent Gounelle - Tanrı daima tebdil-i kıyafer gezer.

parkta iki güzel bayanın bizi sallar mısın demesi

Kabul edilmemesi gereken durumdur.

kadını en sağlam burç

Koç burcudur ne kadar biz erkeklerin tahammülünü zorlasa da.

sahibinden com

Hayvanları sahiplendiren üyelerin "kesinlikle ücretsizdir. aşı, mama vb ek ücretler istenmeyecektir" yazıp -yazmak zorunda zaten site kuralları gereği sahiplendirilecek hayvan parayla satılamaz- o üyeye mesaj attığınızda sizden belli bir para miktarı istenen site.

aynı başlık sorunsalı

Şu anda da yaptığım eylem. Ya hiç mi hayal gücünüz, yaratıcılığınız yok ben anlamıyorum. Üye olalı 2 gün oluyo ve karşılaştığım şey hayal kırıklığı. Bi başlık açılıyo ardından üç dört tane aynı başlık açılıyo. Gereksizlik, saçmalık. Uludağ sözlüğe kaydolma sebebim diğer sözlüklere göre daha ciddi ve mantıklı olmasıydı ama yanılmışım. Hem açılan başlık isimlerinin gereksizliği bizene sözlük kızının adet kanı fotoğrafından hemde aynı başlığı defalarca görmek. Diyecek başka bi şey bulamıyorum.

alevi kızla evlenmek

Alevi bir kızın hanefi erkekle evlenebilmesi fakat hanefi kızın alevi erkekle evlenememesi sorunsalı.

türkiye deki ateistler

Türkiyedeki ateistleri yaş gruplarına ayırıp tanımlamak gerekirse
1. 12-18 yaş grubu arasındakiler: bi kısmı özentilikten, bi kısmı dinin gerektirdiklerine üşenmekten, bi kısmı ateist biriyle tanışıp hemen beyni yıkanmaktan, bi kısmı da gerçekten mantıklı açıklaması olanlar. Söylediklerimin bi kısmında veya çoğunda içten içe korku olabilir. Çünkü inandıralak büyütülen çocuklardık biz. Bu aşılanıyo bize doğduğumuz andan itibaren. Sırf kendini farklılaştırmak için ateist gibi görünen ergenler ne yazık ki bu korkuyla yaşıyodur. Ama ciddi anlamda inanmayıp kendine mantıklı bi açıklama bulmuş kişiler vardır tabii ki.
2. 19 ve üstü: Kimisi üniversite okuyan, kimisi evlenen, kimisi iş hayatına atılan, kimi de aylak aylak dolaşan vb çok farklı çeşitte olan insanların yaş grubu. Gerçi insanlar her zaman farklı çeşit o ayrı. Karakteri oturduğu için çoğunun, kendince mantıklı bi sebep bulmuştur ve o doğrultu da inanmamayı seçmiştir. Mantıksız konuşanı ve düşüneni de vardır elbette ama bu yaşlardaki ateistlerin geneli en azından ergenlik çağındakilere göre mantıklı yaklaşabiliyolar. Zaten bu konuda uzmanlaşmış türk profesörlerimizde mevcut.

islamda zorlama yoktur ve her insan düşünmekte özgürdür. Bu sebepten isteyen istediği şeye inanır. Önemli olan bunun saygı çerçevesi içinde olması. Ne ateist müslümanı ne hristiyan yahudiyi ne de müslüman deisti kötülememelidir.

ilk hangi kelimeyi okudunuz sorunsalı

Düşünceli geldi direk gözümün önüne.

özgecan aslan için otobüste kart basmamak

Ekşi sözlükte de aynı başlığa sahip entrydir. Aynı zamanda böyle bi olaydan milletin kendisine pay çıkarmasıdır. Çalışanın rıskını engellemektir. Bencilliktir.

gecenin sözü

Uyurgezerler ve uyku melekleri.

gecenin şarkısı

Snowmine - let me in.

okmeydanı

Gittiğimde korkarak yürüdüğüm semttir. istanbulun tehlikeli semtleri arasında yer alır ama daha beterleri vardir tabii ki.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Ben x
Klass.

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

Anladığım:
Ben o şelale saçlara
O haydaninay kaşlara

Aslı:
Ben o şelale saçlara
O ay o hilal kaşlara

en itici reklamlar

Didi reklamı.

gecenin şiiri

Duydum ki, bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme.

Sen yad eller dünyasında ne arıyorsun yabancı?
Hangi hasta gönüllüyü kastediyorsun, etme.

Çalma bizi, bizden bizi, gitme o ellere doğru
Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun, etme.

Ey ay, felek harab olmuş, ziyan olmuş senin için
Bizi öyle harab, öyle ziyan ediyorsun, etme.

Ey, makamı var ile yokun üstünde olan
Sen varlık sahasını terk ediyorsun, etme.

Sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan
Sen ayın da evini yıkmayı kastediyorsun, etme.

Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan
Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun, etme.

Âşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.

Ey, cennetin cehennemin elinde olduğu kişi
Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun, etme.

Şekerliğinin içinde zehir dokunmaz bize
Sen zehri şeker, şekeri zehr ediyorsun, etme.

Bizi sevindiriyorsun, huzurumuz kaçar öyle
Huzurumu bozuyorsun, sen mahvediyorsun, etme.

Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı
Ey hırsızlığa da değen, hırsızlık ediyorsun, etme.

isyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil
Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.

Mevlana Celaleddin’i Rumi

en gıcık duyulan kelimeler

Kes, sus vs emir kelimeleri.