bugün

classmates'in rusça versiyonu, bdt ülkelerinde hiti en fazla olan siteler arasındaki yerini pek kaybedecek gibi gözükmüyor.
vkontakte ile beraber slav ırkının favori, sosyal ağ sitesi.
bu siteyi gördükten sonra facebbok, twitter gibi batı kaynaklı sosyal paylaşım sitelerinin bir adım geriden geldiği düşünülebilir. aynı yandex de olduğu gibi google den önce kurulmuş fakat şöhreti google nin onda biri kadar yok.

odnoklassniki barındırdığı özellikler bakımından tam bir sosyal paylaşım zinciri facebook' un yeni yeni chat olayına girdiği şu günlerde kameralı görüşme bile dahil edilmiş.
Genelde eski Sovyet ülkelerindeki kullanıcıların facebook veya twitter yerine tercih ettikleri sosyal paylaşım sitesidir.şuanda 45milyondan fazla üye barındırmaktadır. http://odnoklassniki.ru
facebook ve twitter gibi telefon application u çıkmıştır. (gerçi oluyor baya ama yazılmamış)
yanan sitedir. ortam fena beyler *
azeri amcıkların türk sözlük sitelerinde görüşlerini yazmak için girip türklere laf söylemek için sözlüğü kullanmaları kadar, türklerin de girmesi normal olan güzel sitedir. asıl mesele bu amcık azerilerin sözlükte türklere laf etmeleridir.

android uygulamasında türkçe seçeneği olmayan varsa bile yapamadığım sitedir. öte yandan bu sitede sadece rus kaşarlar yok. sadece hayatında hiç kadınla çıkmamış amcıkağızlı azerbaycan nickli ibnelerin tavlayamadığı kadınlar vardır.
türkçesi olmayan sosyal ağ.
Rusça bilmeyen yurdum abazanının oltayı boşa sallayacağı rus sosyal medya sitesidir. Gerçi uçak düşürme olayından sonra Rusça bilmek te pek bir işe yaramamaktadır. * *
Vk da olduğu gibi dizi ve film sitelerinin video upload yaptığı rusya menşeili sosyal medya servisi. Eskiden olduğu gibi idm Gibi programlarla dosya çekilememesiyle kalbimizi kırmıştır.
bu site üzerinden film izlerken görüntüde donmalar oluyor. ve aynı 5 saniyelik parçayı defalarca oynatıyor. beklet tuşuna bassam bile birkaç saniye bekleyip tekrar tekrar aynı kısım dönüyor. sebebi ne olabilir?
idm den dosya indirmeye izin vermeyen site. çok uğraştım ama indirmenin yolunu bulamadım.

sonuç olarak playerı fena değil ama ramlere fazla yüklenmekten olsa gerek görüntüde ara sıra donmalar yaşanıyor, en azından benim bilgisayarımda.
Playeri ses-görüntü senkronizasyonunu kaçıran site. Canavar gibi bilgisayarım var uğraşsam Witcher 3 oynatır bu sitenin playerında patates oluyor.
Mobilden flash Player olmadığı için açılmayan video oynatıcı.
an itibariyle türkiye'de yeniden erişiliyor bilginiz olsun.
not: vpn'siz test edilmiştir

Edit: yine yasaklanmıştır
yeniden ülkemizde engeli komple kaldırılmış sitedir.
Bulamadığım filmler için son çaredir burası benim için. Burda da yoksa aramayı bırakırım. Öyle kral bir sitedir kendisi.