manyak vokale sahip manyak florida death metal grubudur vocal hırlar böğürür ohaaa dedirtir çok sağlam gruptur pek severiz kendilerini ayrıca 2005 te frozen in time isimli yeni albüm çıkarmışlardır hoş bi albümdür ama en baba albüm tabiiiki CAUSE OF DEATH tir
cause of death ve slowly we rot albümleri efsane mertebesindedir. özellikle cause of death'te çalan james murphy*'nin bundaki payı çok büyüktür. vokalistleri john tardy taklit edilemez hastalıklı bir vokalisttir.
ing. ölüm ilanı
john tardy oLmasaydı bu grupta vasat bir grup oLarak anıLacaktı.. fakat john'un değişik türdeki vokaL'i iLe bu grup anLam kazanmıştır , vasat'ı aşmıştır.. john değişik bir ses'e sahiptir , takLit ediLemezdir.. özeLLikLe by the Light diye bir şarkıLArı vardır ki benim çılgın metaLci oLduğum zamanLarda bana bayaa bir kafa saLLatmış ve böğürtmüştür.. by the Lightşarkısı diLLere destandır.. john bu şarkıda kendini aşmıştır..
grubun ilk adı Xecutioner dir. 1984 yılında kurulmuş florida'lı gruptur. 1998 yılında dağıldıklarını açıklayarak bizleri yarmış 2004 senesinde tekrar birleşerek son albümleri Frozen in time ı çıkarmışlardır.
en güzel logolu gruplardan biri.
ders niteliğinde dinlenebilecek karmaşık müzikal yapılı bir death metal grubudur. alışmak için 656535 kere dinlenmesi gerekir.

efenim grubun cause of death albümünden yola çıkarak, müzikal alt yapısını formulize etmeye çalışalım:

şarkı başlar : şarkının başlangıcı orta tempo hatta kimi zaman daha yavaş, bolca diyez ve bemollu akorlarla süslenerek gerçekleşir. bu kısımda vokalist john tardy bolca hırlayarak üzerine düşen görevi yerine getirir. *
parça ortalara geldiğinde speed bir hal alır ve ilk bölümde bolca twin pedal çalan davul bu bölümde daha hızlı tempo tutar. * * *
ve işte tam bu kısımda dehşet ve bol sweepli bir solo girer. *
solonun bitiminde parça ilk haline döner ve eğer mecali kaldıysa vokal biraz daha hırlar.

bir bok anlaşılmadı biliyorum; ben de anlamadım.

bu yazıdan çıkarılabilecek sonuç: ben gidip 457867 kere daha dinlemeliyim bu grubu. evet. ya da dinlemeyim.. dinleyim..
why dont care adli parcalarina ait klibi seyrettigimde cevreci olarak dusundugum death metal grubudur.
grubun şarkılarındaki tarz daha cok "şarkıya gir", "dağıt", "parçala", "dinlendir", "son olarak öldür ve yeni kurban seç" şeklindedir daha cok.
28 agustosta piyasaya sürülecek olan son albümleri xecutioner s returnün nete düştüğü grup.
ölümüne sevdiğim gruplardan biri. tardy baba böğürse de rakımıza meze olsa. kurban olduğum böğür ölene dek yav.
Old school death metalistlerdir kendileri ve Death gibi death metal'de baba sıfatını kesinlikle hakeden baba grup. Herşeyiyle 4 4'lük death metal grubu ayrıca deathci olarak tapıyoruz ailecek.

(bkz: deathciyiz ölümüne)
(bkz: death metal)
death metalde kilometre taşı olan, florida death metal grubudur . ilk albümlerini 1989 yılında çıkarmışlardır. şarkılarında ölüm temasını yoğun olarak işlerler. şiddetle tavsiye edilir
slowly we rot albümüyle bir başyapıt yaratmış süper grup.
light this city'nin güzel bir şarkısı.
davulcunun ride atraksiyonlarını çok sevdiğim gaz grup. world demise albümünün de hakkı yenmemelidir bence. fazla sanatsal bulmasam da * death metalin öncüllerindendir.
(bkz: partysan 2008)
ingiliz gazetelerinde yer alan demirbas bir kose. bu kosede o ayda olen unlu-tarihte iz birakmis isimler bir makalelik yaziyla anilir. gerceklestirdigi onemli isler tekrarlanarak bir cesit saygi durusunda bulunulur.
belki de dünyanın en boktan ama aynı zamanda en güzel müziğini yapan grup. yaklaşık aynı zamanlarda çıkan death grubu ile birlikte ilk death metal gruplarındandır. death, kendini geliştirip yaratıcılığın sınırlarını zorlarken; obituary, yerinde saymıştır. değişmeyi reddetmişlerdir; çünkü onlar obituary'dir. basit ve kendine has bir müzik anlayışları vardır. zaten onları mükemmel yapan da budur. sade, basit; ama ruhlu, eğlenceli, gaz ve yırtıcı. frozen alive dvd'leri kesinlikle izlenmelidir.
darkest day* adlı albümleri görücüye çıkmıştır. şuan albümün test sürüşündeyim ve yol tutuşu gayet güzel, gaza yüklenmekteyim zira yavaş sürmek ayıp olur bunca riffe karşı.
albümün şarkı listesi şöyledir:

01-List of Dead
02-Blood to Give
03-Lost
04-Outside My Head
05-Payback
06-Your Darkest Day
07-This Life
08-See Me Now
09-Fields of Pain
10-Violent Dreams
11-Truth Be Told
12-Forces Realign
13-Left to Die
bazı güzel şarkıları:

Slowly We Rot,
Back To One,
Bullituary,
Rotting Ways,
The End Complete.
the end complete ile doğup onunla ölmüş death metal efsanesi.
2010 yılında üçüncüsü gerçekleşecek olan unirock open air fest'e geleceği açıklanan ilk grup.

(bkz: ağlamak istiyorum)
2010 temmuzunu bize iple çektiren grup.
(bkz: allahım sana geliyorum)
death metalin ağababalarındandır. hakkı yenilmiştir zira piyasadaki çoğu grubun eline verir.