1. 1.
  3 boyutlu çizim programlarında bu komutla 2 boyutlu bir nesnenin genelde döndürülerek yani süpürülerek 3 boyutlu bir nesne elde edilebilir.
  kick box sporunda ise tırpan anlamında kullanılır. rakipin ayağına atılan tekmeyle rakibin tırban kullanır gibi yerden kesilmesi anlamında kullanılır.
  2 ... vagabond
 2. 2.
  inglizce tanımının tam karşılığı olarak gitar telleri üzerinde pena ile süpürme hareketi yapma işlemidir.bu teknik mantık açısından arpej gibidir.arpejden farkı ise distortionda çalınması ve bu sırada arka arkaya gelen seslerin birbirine karıştırılmamasıdır.bunu sağlamak için de arpejde olduğu gibi sol el akor basmak için sabit kalmaz, akor üzerinde bulunan bütün notalara sırayla ayrı ayrı basılır.bu sırada da boşta kalan parmaklarla bi önce çalınan sesi susturma eylemi gerçekleştirilir.bu parmaklar genelde sol elde (sağaklar için konuşuyorum) serçe (x), sağ elde ise baş parmaktır (p).manevi tanımı da şöyledir:başarmak için özverili bir çalışma ve bolca zaman gerektiren, öğrenilene kadar insanı çileden çıkartan, elde edildiğinde ise insanı gitara daha çok bağlayan bir çeşit gitar tekniğidir.
  1 ... hekzabitan7
 3. 3.
  (bkz: sweep picking)
  ... tuzluksuz hiyara kosan
 4. 4.
  blue foundation'un 2004 çıkışlı sweep of days albümünün gizli parçasıdır. sizi bulunduğunuz andan alıp götürme yeteneği çoktur. keman sesleri oldukça etkileyicidir.
  1 ... loversgrief
 5. 5.
  sağ elin ayasını * gitarın tellerinin alt eşikteki bitimine sabit dayayarak ve penayı alta veya üste doğru dik tutarak yapılan harekettir.
  1 ... en sansli c