bugün

döneminden çok çalışan kafasını iyi kullanmış adamlardan.
Ulan ben bunu dedim ya 3 vakte kadar olmazsa bu olay serefsizim diyen adamdir kendileri.
judas priest'in heavy metal'de gösterdikleri başarılı istikrarının son örneği.
o kadar yoruma acik, nereye cekersen gelecek dortlukler yazmıstır ki, her sonucu cıkarabilirsiniz bu sozlerden, belki de sırrı burdadır, insan inanmak istedigi sonucu cıkarır. ve hep onceden degil de olay gerceklestikten sonra "aa bak nostradamus demisti bunu" denmesi de bundandır belki.
ancak 1999 yilinda metro grossmarkette almadan ayakustu okudugum kitabında yer alan bir sozunu hic unutmadım. hatırladıgım kadari ile:
yenicagın baslangıcında dogudan gelenler atesler sacacak batının kalbinde, sehirler alev alacak, bati korku duyarken, dogu gucunu bir kez daha gosterecek, ve dunya eskisi gibi olmayacak.. (nostradamus fanatikleri eminim bu sozlerin dogrusunu yazacaklardir).
o zamanlar artık savaslar mı kaldı, hacli savaslari cok oldu bitti, ne dogusu, batisi, cok demode diye dusunurken, iki yil sonra hatirladim bu sozleri. 2001 ikiz kuleleri saldirisi gerceklestiginde. ve gercekten batinin kalbi alevler icerisindeydi, dogudan gelen tehdit ile.
ilgilenenler icin; ayni kehanet soyle devam ediyordu: ve sonra dogudan bir lider cıkacak, tum dunyayi etkisi altina alan, dunya barisini saglamak icin. ve o lider uzun surecek barıs cagını baslatacak.
ne yaptığı belli değil. inanılmaz lezzetli reçeller yaparmış bu adam. kafayı reçelle mi çalıştırıyordu ne.
kehanetleri hep dörtlükler halinde yazıldı.kendi ölümünü görmüştür.
pestilence and plague adlı tamgaz bir şarkısı olan müthiş judas priest albümü.
buram buram heavy metali yaşadığınız albümdür.
judas priest'ın son albümüne ismini veren şarkısı. yandan azıcık painkiller'ı andırıyor sanki..

they never broke my will
cause my heart was strong
they won't justify
condemnation, my vindication
but i will survive

stood my ground 'till the end
engaged the enemy protect my friends

nostradamus x2

tamed the beast
they sent to kill
the congregation never broke my will

nostradamus x2

he has overcome
he can take the throne

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

nostradamus; our salvation
nostradamus; he's avenged

i walked through fire to justify
their inquisitions all condemned to die

nostradamus x2

adversity on which i thrived
destroys the altar now i'm vilified

nostradamus x2
he has seized the day
he is here to stay

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

vindication,
he has been avenged

they never broke my will
because my heart was strong
they can't justify
i will survive

he has overpowered
it's his finest hour

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

nostradamus x4
judas priestın yeni albümünün ismi.. yine orijinal ve muhteşem bir kapağa sahip tabii ki.

görsel

aynı zamanda albüme ismini veren şarkı:

they never broke my will
cause my heart was strong
they won't justify
condemnation, my vindication
but i will survive

stood my ground 'till the end
engaged the enemy protect my friends

nostradamus x2

tamed the beast
they sent to kill
the congregation never broke my will

nostradamus x2

he has overcome
he can take the throne

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

i walked through fire to justify
their inquisitions all condemned to die

nostradamus x2

adversity on which i thrived
destroys the altar now i'm vilified

nostradamus x2
he has seized the day
he is here to stay

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

vindication,
he has been avenged

they never broke my will
because my heart was strong
they can't justify
i will survive

he has overpowered
it's his finest hour

nostradamus; vindication
nostradamus; is avenged

nostradamus x4
tahminleri abartılan bilim adamı.

kendisi ayrıca bir yahudi'dir ve uytuşurumsu bir ilaç almaya başladıktan sonra kahinliğe başlamıştır. abartmayı seven medya tarafından, analizler sonucu kurduğu gelecek tahminleri kehanet gibi gösterilmiştir.

su altında giden savaş araçlarının 20. yy'de yapılacağını söylerken, da vinci'nin su altında giden araç çalışmalarını biliyordu, tehlike göklerden gelicek derken, insanlığın uçma çabalarını ve bunun önemini biliyordu. boş adam değildi. döneminin en zeki bilim adamlarındandır. veba ile baya savaşmıştır. ilk karısını ve çocuğunu veba yüzünden kaybetmiştir.
nostradamus ruleti diye bi seyin cikmasina sebep olan sarhos. yani cok uzun yillar icin ongorulerde bulunursaniz o ongoru elbette bi noktada tutacak. yaptigi ongorulerin cogu muglak, seneler cok uzun ve en onemlisi ustu cok ama cok kapali, resmen siirsel. her turlu yoruma acik. tarihlerinde olaylarinda. biraz da insanlarin bagdastirmak istedikleri seyle bagdastirma hastaligindan dolayi bu populerligi.

yani siz ulasmak istediginiz bi sayiya, nostradamus un kullandigi harfleri alip 5 le carpip misir piramitlerinin yuksekligine bolerseniz 11 eylul saldirilarinin tarihini bulabilirsiniz elbette.
15.Yüzyıl'da yaşayan ve kehanetlerinin çoğunun doğru çıktığı iddia edilen ünlü kahin.
21.yy'da dünya 666 ile yönetilecek demiş kâhin. şimdi linkini verdiğim videoyu dikkatli izleyin ve dünyanın ileri gelen markalarındaki gizli 666'ları görün. adam biliyor hacı!

http://www.youtube.com/watch?v=eIqYCv1XCBk

http://www.youtube.com/watch?v=ENAWzdLq44U
esasen imam-ı rabbani'nin kitaplarından alıntı yapan çakal.
hep savaş hep ölüm hep gözyaşı. felaket habercisi negatif insan.
+ abi sana bişey dicem...
- valla ben de nakit sıkıntısı çekiyorum şu aralar cemal. olsa dükkan senin.
+ nerden anladın abi para isticemi... haaa... geleceği görüyodun sen.
- gibi gibi.
+ abi bir miktar da olsa borç veremez misin? ben sana geri öderim.
- ...
+ ödemicem di mi? haklısın. gidiim ben.
- şu şemsiyeyi de al giderken.
+ niye yağmur mu yağacak?
- yağmakta şu an. farkındaysan.
+ büyük adamsın.
bir yahudi idi.

uyuşturucu niteliğinde bir madde etkisiyle kehanetlerini yaşadığı iddia edilir.

çok zeki olduğu su götürmez bir gerçek. diğer pek çok tarihi şahıs gibi yahudi olması tesadüf değildir. ama bu ilahi bir şey de değildir, sebepleri vardır.
barış mançonun domates biber patlıcan adlı şarkısıyla bir kehaneti olan büyük kahin.
götümün kahini. ona kalsaydı şu anda savaşıyorduk. ayrıca her yani basımında kehanetlerinin yorumu değişen şahsiyet. hatta bazı basımlarda/farklı yayımcılarda bildiğin dörtlükler filan değişir.

dünyanın belki de en ünlü palavracılarından. ama seviyorum bu adamın tipini. arka bölgeme çok benziyor. ben arka bölgemle barışık biriyim o bakımdan.
yaşadığı zamanlarda fransa'da ünü oldukça yayılan ve neredeyse herkes tarafından tanınan bir adam olmasına rağmen kendisine ait bilinen bir tek resimden başka hiç bir portre yoktur.
isminin anagramı "man utd soars!!" olan kehanetçi. sanırım burdan bize vermek istediği mesaj idddaa da elinden geldiğin man united maçlarına oynamamız.

man utd soars = kartallar yüksek uçar
tam adı michel de nostredame katolik bir fransız yahudisidir. 14 aralık 1503 te st. remy-de provence de doğmuştur doktor olan dedesi tarafından yetiştirilir. dedesi ona latince, yunanca, ibranice, matematik ve ozmanlar astrolojiden ayrılmamış astronimi öğretir.

nostradamus zamanının önemli doktorlarından biriydi. çağın amansız hastalığı olan veba üzerindeki çalışmalarıyla ün kazanmıştır. ama hayatını bir doktor olarak değil bir kahin yazar olarak sürdürmüştür. ölümü 1/2 temmuz 1566 gecesi 62 yaşındayken ölmüştür.
yeni nostradamuslar için (#7606065).
Kadıköy'de çok iyi tarot falı bakan cafe tarzı yer.
güncel Önemli Başlıklar