bugün

iyi bir Atatürkçüdür.
(bkz: parla hilal ve yıldızım)
7'den 70'e herkesin eşlik edebileceği akıllarda kalan sözleri ve müthiş bestesi ile 100.yıla yakışan, hem duygulandıran hem coşturan bir marş olmuş. emeğine sağlık.

https://www.youtube.com/watch?v=ccTyHE6VlYQ
parla hilal ve yıldızım. 100. yıl marşını harika yapmış sağolsun emeğine sağlık ağzına sağlık adamım.
Parla marşı arka, arkaya dinlenecek kadar kaliteli bir iş olmuş çok beğendim açıkçası , zaten oldum olası norm enderi hep beğenmişimdir, kalitesini bütün işlerinde olduğu gibi parla marşın'dada göstermiştir.
Bir beğenmedim sanırım.
Sırf muhalif kimliği için savunmazsın.

inanılmaz yavan olmuştur.
Coşku yok, epik kelimesinin e'si yok.
Çok güzel bir eser yapmış.

Diğerleri çok sıradandı.

100. Yıl bu marş ile hatırlanacak.
Cumhuriyetin 100.yıl için bestelediği Parla marşı harika olmuş rapçi.
izmirli denmesine rağmen bence istanbulludur.
Dinlemiyorum.tarzim değil.
Rap dünyasında mekanın sahibidir.
Evvel zaman rapçisi. Bir ara sırf bunu dinliyodum. En son dinleyeli 3 yıl olmuş. Uludaki entiriyi görünce hatırıma geldi.
Metal baydi artik ya cok kafa zikiyo. Bunu dinliyorum. Eski sarkilari muhtesem. Yani neredeyse old school zenci rapi kalitesinde.
bu abimizin şarkı sözlerindeki sadeliğini ve doğallığını seviyorum. lafı uzatmıyor. diğer rapçileri dinlerken sözlük karıştırmak zorunda kalıyorum neredeyse.

"Sözler hep aynı, yüzler değişiyor.
Yarını düşün ben o yoldan çıktım.
insan neden hep aynı şeyi deniyor.
Konuşma, sus bu oyundan bıktım."

gibisinden bir liriği var mesela. derinlik yok ama gerçeği gözünün önüne seriyor işte.
"kediler aslan olmaz" isimli yeni parçasını az önce çıkardı, youtube'de.
https://youtu.be/Z30emKfZ-ck
Diğerleri anca fero dinlesin.
bikaç yıla yine bi şeylere kızıp; "siz kimsiniz aq ya" deyip klip çeker, sonra yine ortadan kaybolur. sanatınızı ihtiyarlığınıza kılıf yapmayın rica ederim.
oturan diyor mor minder...
lan bu 36 yaşında mı ?? baya küçük duruyor amk.
Anadolu rock dinlerim genelde o da cem karaca falan. Ama rap denince bu arkadaşın adını verir susarım. Aslen izmir bornovalı olup ben fero ve tayfasını mort eden rap dedesidir.
Yeteneksizlik abidesi , türkiyenin en berbat rapçisi.
Norm ender ilk çıktığından beri diyorum bu herifi beğenen ağır maldır diye. Göt oldunuz mu?
Türkce rapin yüz karası bir şaklaban.
Faruk sabanci ile yaptigi son sarkisi bok gibi olan rapci.

Olum sarki sozleri ile beat birbirine cok zit. Bagri yanik ergence sozler varken, dimtis dimtis kopmalik bir beat geliyor arkadan. Uzulek mi yoksa gulek mi aq.

Norm ender, burayi okuyorsan bizımla degilsın kenka.
mekânın sahibi parçası ile hayal kırıklığı yaratmıştır.