bugün

nokia nın telefonüstü cihazı... özellikle oyun manyağı insanlar tarafından tercih edilir...**
ingilizce "engage" in ticarileştirilmiş bir isim olarak kullanılan hali.

(bkz: engage)
(bkz: nokia n gage)
abidik kubidik * sorunlar cikaran aygit
kullananların vazgecemedigi telefon. süperdir değişilmez,vazgeçilmezdir.*

ayrıca ikinci eli para eden tek telefon olsa gerek 5 yıllık başka bir model bugun 200ytl etmez herhalde.
tavsiye etmediğim telefondur.eğer kafanıza göre bir oyun bulursanız sabahtan akşama kadar telefonu elinizden ayıramazsınız. *
bir de kamerası olsa milyarlık telefonlardan hiç bir eksiği kalmayacak olan telefondur. normal bir telefonda oyun oynanabilse de o tuşlarla oynamak bir işkence olurken bu telefonda gamepad şekli sayesinde büyük bir zevkdir.
Nokia nin 2 üvey evladı. ilk olarak n-gage çıkmıştır ve bu telefonda radyo, mp3 çalar, oyun ve programları cabasıdır. Telefon biraz büyüktür ve konuşma yapabilmek için telefonu yan tutmanız gerekmektedir.Tüm bunlara rağmen muhteşem bir telefondur alışkanlık yapar.

Daha sonra n-gage qd çıkmıştır,bu çok daha ufak ve kibar olmasına rağmen kaliteden ödün verilmiştir ve mp3 çaları mono dur. Hafıza kartı pili çıkarmadan değiştirilebilmektedir.Ekranı hiçbir verisel fark olamamasına rağmen daha iyidir *.
Kamerası yoktur bence olmaması daha da iyidir çünkü kamerayı koyacak pek bir yer yoktur.
ilk olarak qd alan ben daha sonra dayanamadım ilkinide aldım.Mutluyum huzurluyum
http://www.n-gage.com/tr-TR/site_terms/
nokia nın stratejik bir hata yaptığını sonradan fark ettiği telefondur. zira sadece kamerası olmayan ve inanılmaz kaliteli oyunları çoğu zaman multiplayer oynayabildiğiniz, n-gage arena gibi olağanüstü birşeyden faydalanabildiğiniz, sybian işletim sistemi ile istediğiniz tüm programları kurabildiğiniz bir telefondu. radyo idi. mp3 player idi.

ve nokia "beyler bu kadar erken coşturmayım telefonları, biraz durulalım" deyip de n-gage üretimini kaldırdı. zira eğer bu bir stratejik hata olmasaydı yeni çıkan versiyonu qd de m3player ve radyo özellikleri kaldırılmazdı.

üniversite sınavına hayali ile çalıştığım, uğrunda nice fizik ve matematik sorusunu darmadağın ettiğim, sonunda kavuştuğum ancak içkili-sarhoş bir gecede " ben bu telefonu satarım ulan" deyip de hayatımın hatasını yaptığım alet.

her gece onun için de dua ediyorum.*
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.