bugün

mezun oldugum ve hicbir zaman sevemedigim,bursa anadolu lisesini sadece benim mezun oldugum sene gecebilmis lise..
(bkz: napalm)*
(bkz: cmpal)
(bkz: milli piyango cılgınlıgı)
bir çok özel okulun sahip olduğu imkanlara sahip, şu 2 yılda bana birçok şey kazandırmış, birçok kişinin girmek için oldukça kastığı güzide lise.
Bursa'nın hem eğitim, hem de sosyal imkanlar bakımından en iyi okullarından birisi. Aralarında bulunmaktan memnuniyet duyduğum ilk mezunlarını 1998 yılında vermiştir.
aylin eşmen gibi süper bir hatuna sahip okul. eski yönetimindeki fefe ve idris nam kişiler tamamen duygusal yaklaşmışlardı okul döner sermayesine. en değerli hocalar cevdet irketi, buket konuşkan, handan tunaboylu ve mehmet gümüş' tür bana göre. fefe, idris, turrran, enver aynı kategorinin lacivert tonlarından olup bunların alayına gider olsun. cengizhan diye bi artizz vardı bi ara, durur mu hala bilmem. canınızı sıkarsa teke tek maç teklif edin herhangi bir branştan alın ifadesini direk derim. dayanamaz atlar hemen.
bursanın en iyi anadolu lisesidir, bursa anadolu lisesi her zaman oks puanlarında mpali geçse de eğitimi tam anlamıyla bir fiyaskodur. anadolu lisesi deyince eğitim mpal de verilir, sizi her şekilde zorlarlar.. rahat rahat geçemezsiniz not ortalamanız belki tavan yapmaz ama üniversiteye girerken herkesi sollarsınız.. okuldur, iyidir, hoştur, ama artık pek eğlencesi kalmamıştır, çünkü yeni gelen öğrenciler okula alışana kadar okul biter, gider...
ben ayrıldıktan sonra avrupa'nın en iyi okulları listesine giren, bundan bir yıl sonra da çevik kuvvet'in bastığı okuldur. ben gitmesem belki listeye giremezdi ama çevik kuvvet de basmazdı. yersen.
okumuş olmaktan daha da önemlisi mezun olabilmiş olmaktan büyük gurur duyduğum canım okulumdur. bursa anadolu lisesini öss başarısı sıralamasında ilk kez ve de sn kez mezun olduğum yıl geçebilmiş olmasına rağmen bursa anadolu lisesi'nden daha iyi bir eğitim verdiğini rahatlıkla iddia edebileceğim okuldur. paragöz beden eğitimi hocası cengizhan hız ile konuşmaları efsane olmuş fizik hocası muhammet çelebi, gülüşü ile insanı dumura uğratan biyoloji hocası sibel telli ile vazgeçilmez olmuş en güzel yıllarımın geçtiği canım okulum.
bizim gibi 7 yil okunmasi ve yasanmasi gereken lisedir. Her zaman enteresan tipleri ve sosyal aktiviteleri zirve yapan bursa´nin en önemli 3 okulundan biridir.
(bkz: muhammet çelebi)
(bkz: fahrettin felek)
(bkz: sibel telli)
(bkz: nehir yılmaz)
nilufer milli piyango anadolu lisesi'nin kisaltmasi.
hiç bitmesin istediğim güzel günlerimi yaşadığım okulum. bursa'daki hiçbir devlet okulunun sahip olmadığı sosyal imkanlara sahip , öğrencilerine tanıdığı kılık kıyafet özgürlükleriyle diğer okulların tepkisine yol açan, çok fazla bir geçmişe sahip olamamasına rağmen kendini kanıtlamış güzel okulum.
2003 yılında mezun olduğumda en son okulun duvarlarına dikenli tel çeken, güzel bir binaya sahip, zor bir okuldu.
peşinden atlılar koşarcasına hızlı konuşan biyoloji öğretmeni iken notlarımda tavan yağmamızı sağlayan şu m.muavini olan seyfosu, fizik öğretmenliğinden terfi etmiş deney dübü igiz genar üçgen gibi kavramları ve vektör haline gelebilen nam-ı diğer mç si,emekli fefesi, sıraları değiştirmek için talebelere binbir zorlukla para getirtmeye çalışan,bünyesinde 2 basketbol,2 futbol,2 tenis kortu bulunan,öğrencileri hayatın zehrini içmiş geleceğe güvenle bakamayan,puan sıralamasında bursada 2. gönlümüzde birinci milli piyango anadolu lisesi.
fen bilimleri merkezi dershanesine bedava giden öğrencilerin okuludur. bunda, nmpal öğrencisinin üstün zekası ve ahlakı büyük rol oynamaktadır. hatta dershane müdürü, okul müdürünün tavsiye ettiği hemen her öğrenciyi burslu olarak bünyesine katar. ne de olsa bilir, başarıdan geçen yol nmpal istikametindedir.
bu sene yönetimin kılık kıyafet konusunda gereğinden fazla(!!!) hassas oldukları okul. önceden ne güzel rahat rahat giyinebiliyordun; kırmızı, moru, yeşili.. şlmdiyse karşına geçip "yeşil, bizim okulumuz renkleridnen değildir." diye uyarmaktalar. düne kadar aşırı serbestlik söz konusuyken işlerin birdenbire bu kadar sıkılaştırılması şaşılacak şey. mpalli olmak ayrıcalıktır dediğimiz günler eskide kalacak bugünleri düşünüdüğümüzde. bıyıklı hoca sayısındaki artış, 11. sınıflara verilen yeni yeni hocalar, asık suratlı idarecileri ile sadece mpalli olmak ayrıcalıktı diye masal niyetine anlatacağız geçmişi yeni gelenlere.
7 senesini bu okula veren kesim gidince, ortada kurum kültüründen uzak robot öğrencileriyle başbaşa kalan okul. müdürlüğe münir hocayı getirmekle çok büyük hata yapmıştır. kendisi hemen yeşil sermayeyi harakete geçirirek kantinciyle iş birliği yapıp okulu ticarethaneye çevirmiştir. nmpal artık sadece bir metadır.

ayrıca (bkz: ş cengizhan hız ın ş si şakirmiş hahahaha)
sene başındaki disiplinin şu anda o kadar uygulanmadığı okul. saçlarım uzun * ve rahatça okula girebiliyorum *. geçen ders mç bana "senin berber tatile mi çıktı?" dedi ben de he deyip geçtim. ayrıca yarın son sınav haftası başlayacak okuldur. hadi bakalım 70 alabilcek miyim şu fizikten.*
başarısının sebebi öğrencilere dayalı okuldur. tabi istisna da olsa iyi hocalar vardır. aynı zamanda arkadaşlık bakımından çok da iyi bir tarafını görememişimdir. neyse daha fazla olumsuzluğa değinmeden bitiriyorum. ha derseniz ki hiç mi iyi bişeyi yok bu okulun? verecek cevabım ne yazık ki yok.
istediğini özgürce giyebileceğin, bir zamanlar gerçekten dillere destan hocalarla dolu bursanın en sosyal lisesi. mezun olduğum lise diye demiyorum öğrencileri de klastır. *
(bkz: bursa milli piyango anadolu lisesi) ismi konusunda sözlükte de bir karmaşa var sanırım.
yarınki geometri sınavı için bütün gece uykusuz kalma işkencesi göze alınabilecek okuldur malesef.
(bkz: emin yücel)
(bkz: turhan aydoğdu)
Zamanında firarları önlemek amacıyla okulu çevreleyen tel örgü ve parmaklıkları ne idüğü belirsiz bir yağa bulayan müthiş bir bekçiye sahip olan caanım okulumdu.