bugün

bursa nilüfer milli piyango anadolu lisesi'nin en sevimli biyoloji hocasıdır. "ekikiki" gülüşü ve parmakları ile tırnak işareti yaparak dikkat çekmesi ile tanınmıştır. hayatını kariyerine adamış bir öğretmendir. yardımcı doçentlik ünvanı almasına rağmen hala lisede öğretmenlik yapıyor olması onun öğrencilerine olan bağlılığının bir göstergesidir. sevdiği öğrencilere karşı çok iyi, sevmedikleri ile ise çok zıt giden bir öğretmendir. odtü'de eğitim almış olduğundan, oradaki kazık sistemi bizim masumane okulumuzda* uygulamaya çalışarak öğrencileri haddinden fazla kastırır. yıllar sonra keşke evlenseydim cümlesini kurmuş, mpal'in en sevimli hocasıdır.
sarılık olmuş 2 haftadır okula gelemez olmuştur.
nmpal in en aklı başında hocasıdır. Öğretmen olarak en iyisi bile sayılabilir. Yeri geldiğinde bilmiyorum da der anlamadım da der(çoğu hocanın aksine). Ayrıca bitmek tükenmek bilmez bi öğrenme aşkı vardır(arkadaşımız sınıfta bağırsaktaki bakterilerle ilgili bi sunum hazırladığında bir dinleyişi vardı ki sorma gitsin). Haa bi de disipline çok önem verir ama okul idaresinin yanlış yaptığı işlerde de sessiz kalmaz..
seneye mpalde olmayacak hocadır.profesor olacaktır, saçlarını daha ileride boyatacaktır.
nmpal'de biyoloji hocasıydı. en sevdiğim hocaların başında gelirdi. biyolojiye ilgim olduğunu bilirdi ve benimle özel olarak ilgilenirdi. odasına çay kahve ** içmeye çağırırdı. bir kelimeyi vurgulamam için elleriyle tırnak işareti (bkz: ) yapardı. hiç unutmam bi keresinde biyolojim iyi diye millete kopya vermemem için beni kendi masasına oturtmuştu. ama malesef sınav testti ve ben kafamı kaldırdığım her an bütün sınıf benden cevapları isterdi.*
tüm nmpal öğrencilerinin biyoloji hocası olarak tanıdığı ama içinde gizli bir almanca hocası barındıran ve yedi kişilik sınıfıma, biyoloji labaratuvarında bir yıl boyunca almanca eğitimi vermiş, şirin, sevgi dolu gözüken ama aslında karmaşık bir ruh haline sahip olduğunu hissettiğim, başarılı bir şahsiyettir.