bugün

sözlükte nmpal mezunu olan birçok kişi olmasına rağmen nehir yılmaz başlığının açılmamasına şaşırmış ve de ben açmışımdır.

bursa nilüfer milli piyango anadolu lisesinin efsane tarih hocasıdır. efsane sözcüğüne en çok yakışan insanlardan biridir. çılgın bakire olarak anılır. öğrencilerinin hepsiyle arkadaştır sevdikleriyle de dost. yıllar sonra bile gittiğinizde sizi hatırlayan, yaptıklarınızla dalga geçen sevimli şahsiyet. o ki bir öğretmen profilini tek başına yıkabilen hoca. conversekoleksiyonu olan, her converse aldığında okula gelirken giyip "bakın çocuklar yeni aldım" diyerek içinde ki o çocuğu kaybetmediğini bize ve herkese gösteren kişi. tarih dersini anlatırken bol bol espri yapan bu nedenle dersin nasıl geçtiğini anlamanıza sebep olan hoca. tarihi kişiliklerin hepsiyle ilgili bir fantezisi olan ve bunları anlatmaktan çekinmeyen tatlı şey.** anlatılmaz yaşanır kişilerden işte. ayrıca pek çok dershaneninde peşinde koştuğu bir tarihçidir. ** en son bıraktığımda bursa anadolu lisesi'ne geçmişti.**

(bkz: hey gidi günler hey)
(bkz: sözlükteki online mpalliler)
derste ettiği açık sözlü itiraflarla ve bipli kelimelerle tarih gibi sıkıcı bir dersi eğlenceli geçirmemizi sağlayan, makyajı akan kızlarla dalga geçen, giydiği converselerle yaşına rağmen pek çok hocaya fark atan marjinal kişilik. ne yazık ki artık nmpal bünyesinde değil.
bir nmpal efsanesidir. nmpal'de onun döneminde tarih alan hemen hemen herkes tarih dersini sevmiştir. tembelliğe çok kızar, "siz nmpal'de okuyorsunuz,adam olacaksınız. hayır efendim ben eşek olacam diyemezsiniz" diyerek bizi gaza getirendir.