bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1883-1957 yılları arasında yaşamış olan, 20. yüzyılın en önemli yunan şair ve yazarı olarak kabul edilen kişi.
    3 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    mezar taşında şöyle yazmaktadır:
    "i have no hope. i have no fear. i am free."
    daha ne denilebilir ki..
    9 -1 ... geniusdr
  3. 3.
    1956' da viyana' da, uluslararası barış ödülünü alan yunanlı yazar. zorba adlı kitabıyla tanınandır.
    öldüğünde, girit' te, kale surlarının birinin burcunun altına gömüldü. mezar taşında yazanların türkçe çevrimi şöyledir:

' hiçbir şey ummuyorum,
    hiçbir şeyden korkmuyorum,
    özgürüm.' *
    ... legend of the stranger
  4. 4.
    Girit doğumlu yunanlı yazar. Bergson'dan felsefe dersleri almıştır ve birçok siyasi görevde yer almıştır. Gönüllü olarak askere yazılarak Balkan Savaşı'na katılmıştır.

Aleksis Zorba
    Kardeş Kavgası
    El Greco'ya mektuplar
    Yeniden çarmıha gerilen isa

gibi ünlü kitapların yazarıdır.

- Ruh, etin altında kaynayan ve onu bir saman yığını gibi ateşe verebilecek tanrısal ateşin kıvılcımıdır.

-... Belki bir gün ben de pes ediveririm. Beni bağışla ulu tanrım, bunu sana hatırlatıyorsam ara sıra unuttuğun içindir. Unutunca da insanoğlundan meleklerinden istediğinden bile daha fazlasını istersin.
    1 ... nevi sahsina munhasir
  5. 5.
    (bkz: nikos kazanacağız)
    -2 ... hyperion
  6. 6.
    günaha son çağrı' nın cesur yazarı.
    2 ... ruhunla sev
  7. 7.
    odysseus'u homeros'un bıraktığı yerden tamamlayan,

ortodoks kilisesi mezarlığa gömülmesine izin vermediği için,

girit'deki, venedik surlarının kale burçlarından birisinin altında mezarı olan,

yunanlı, yazar, şair düşünür.
    4 ... annabell lee
  8. 8.
    insanoğlu isa' yı en iyi anlatan ve bu yüzden vatikan tarafından aforoz edilen büyük yazar.
    ... birdy
  9. 9.
    "Gencligimden beri en buyuk acım bütün neşemin ve dertlerimin kaynaği,yüreğimle gövdem arasındaki sonu gelmeyen o acımasız çatışma olmuştur... ve ruhum da, bu iki ordunun karşılaşıp dövüştüğü bir arenadır"

yukarıdaki sözüne karşılık "işte budur üstad" dediğim şahsiyettir.
    4 ... birdy
  10. 10.
    Bir kitapçıda yanımdaki çiftin bak işte bu kitap okunur demesiyle tanıştığım ve Zorba kitabından başlayarak okunması gereken yazar.
    1 ... pamfilya